Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технологія в’язання гачком та спицями




Пояснювальна записка

В’язання – один із цікавих видів декоративно – ужиткового мистецтва. У процесі навчання учнів знайомлять з історією розвитку художнього в’язання, яке використовується не лише в одязі, а й для прикрашання домашнього побуту (серветки, доріжки тощо). За програмою передбачено виконання різних виробів і сувенірів, ознайомлення з особливостями орнаментальних узорів, з волокнами, нитками для в’язання та властивостями трикотажного полотна. Учні набувають необхідних навичок підготовки пряжі для виготовлення виробів.

Для забезпечення належної організації навчального процесу необхідно мати різні наочні посібники: зразки виробів, узорів і деталей виробів, а також набори інструментів, пристосувань, матеріалів – нитки бавовняні, шерстяні, пряжа, котушкові №10.

Учитель знайомить учнів з асортиментом ручного художнього в’язання, правилами безпечної роботи, прийомами в’язання та умовними позначеннями, які трапляються у літературі, розповідає про раціональне використання ниток при в’язанні узорів і різних виробів. В учнів формуються уявлення про схеми узорів. Школярі з більшими навчальними можливостями навчаються розуміти прості схеми, тобто за схемами бачити малюнок, перемальовувати їх, користуватись ними, опановують прості техніки в’язання. Основна увага на заняттях звертається на правильну робочу позу учнів.

Узори в’язаних полотен гачком чи спицями складаються із поєднань різних петель, які утворюють мотиви. У процесі в’язання учні дізнаються про рапорт узору, а кожний новий прийом в’язання закріплюється кількома вправами. Зразки різних узорів мають бути із пряжі світлих і яскравих тонів, на них краще видно фактуру узору. Школярам необхідно показати різні варіанти поєднання кольору та його відтінків, а також навчити добирати кольори ниток.

Щільність і чіткість узору залежить від товщини та якості ниток, номера гачка чи спиць, а також від навичок роботи того, хто в’яже. Через це учням рекомендується зробити кілька зразків і вибрати найвдаліший.

Перед виконанням виробу слід дітям дати уявлення про розмір виробу та розрахунок петель для нього залежно від номеру гачка, спиць, пряжі та узору.

Технологія в’язання гачком (120 год.)

К-ть год. Зміст навчального матеріалу Навчальні досягнення учнів Спрямованість корекційно-розвивальної роботи
  Вступне заняття
  Технічні відомості. В'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва. Вироби, зв'язані гачком. Використання їх для виготовлення одягу та оформлення інтер'єру. Інструменти та матеріали для в'язання гачком. Добір гачків і ниток. Організація робочого місця. Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги. Практична робота. Вибір ниток і гачка. Малювання гачка та підписування назви елементів.   Учень: має уявлення про застосування видів в’язання гачком у побуті. Учень: називаєінструменти для в’язання. Учень: володіє тадотримується правил техніки безпеки і санітарно-гігієнічних вимог. Учень: вмієспіввідносити товщину ниток з номером гачка. Формування уявлення про в'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва. Розвиток вміння використовувати у власному мовленні назви інструментів, матеріалів, трудових операцій; розуміти та виконувати інструкції.    
  Основні елементи в’язання гачком
  Технічні відомості. Малюнок в’язання. Основні елементи в’язання гачком. Перша петля, вимоги до її вив’язування. Ланцюжок з петель, його застосування при в’язанні різних виробів. Петлі, що вив’язуються гачком, їх назви та призначення: повітряна петля, петля повороту, стовпчик, основна петля, ведуча петля. Накид – види накиду та їх призначення (стовпчики з накидом). Умовні позначення. Схеми в’язання. Технологія закріплення петель. Практичні роботи. Визначення на малюнках елементів петлі. Вив’язування зразків ланцюжка із повітряних петель. В’язання зразків із застосуванням повітряної петлі, петлі повороту та стовпчиків. Учень: знаєназви петель, що вив’язуються гачком, їх призначення. Учень: вмієспіввідносити товщину ниток з номером гачка,в’язати ланцюжок з повітряних петель, вміє читати умовне позначення малюнка.     Формування уявлення про малюнок в’язання, основні елементи в’язання гачком. Формування тактильних відчуттів та зусиль під час роботи; зорово-моторної координації, тонкої моторики руки під час в’язання гачком.    
  Види в’язання. Стовпчик без накиду. Стовпчик з накидом
  Технічні відомості. Характеристика візерунка, виконаного стовпчиками без накиду (одноманітний, щільний, легкий за виконанням). Застосування цього виду в’язання (рукавички, берети та ін.). Умовне позначення. Технологія в’язання стовпчиками. Накид (нитка накинута на гачок). Спосіб в’язання стовпчика з накидом. Застосування у в’язаних полотнах. Зовнішній вигляд малюнка в’язання. Петля переходу. Повітряна петля. Стовпчик з одним – трьома накидами. Умовне позначення. Практичні роботи. В’язання зразків стовпчиків без накиду та стовпчиків з одним – трьома накидами. Визначення рядів і кількості петель і стовпчиків. Малювання схеми в’язання. Виготовлення простих в’язаних виробів з використанням стовпчиків без накиду та стовпчиків з накидами (закладена, доріжка, поясочок та ін.). Учень: вміє виконувати різні види стовпчиків, аналізує і систематизує отримані знання. Учень: має уявлення про схеми в’язання, виготовляти прості в’язані вироби з використанням стовпчиків без накиду та стовпчиків з накидами.   Формування тактильних відчуттів та зусиль під час роботи; зорово-моторної координації, тонкої моторики руки під час в’язання гачком. Формування вміння узагальнювати на основі порівняння трикотажного полотна тканини та в’язаного виробу. Виховання терпеливості, ретельності, вміння завершувати роботу, посидючості, акуратності, поваги до власної праці та праці інших, точності під час роботи.  
  Технологія в’язання у формі круга, квадрата
  Технічні відомості. Узори щільного й ажурного в’язання. Схематичне зображення узорів. В’язання узорного полотна. Технологія в’язання полотна у формі круга, квадрата.Вибір узору в’язання. Розрахунок кількості петель. Технологіяв’язання нескладних виробів (_ри хватка, гаманець, пов’язка для волосся, серветка, сувеніри). Оздоблення виробів. Остаточна обробка. Прання, прасування. Практичні роботи. В’язання узорів щільного й ажурного в’язання за схемами. Читання та складання схем. Вибір узору для в’язання виробів. Добір матеріалів й інструменту. В’язання виробів із узорного полотна у формі круга, квадрата (прихватки, гаманець, пов’язка для волосся, серветки, сувеніри тощо). Оздоблення виробів. Остаточна обробка. Прання, прасування. Учень: має уявлення про узори щільного й ажурного в’язання, схематичне зображення узорів. Учень: вміє читати та складати схеми щільного та ажурного в’язання, добирати матеріали та інструменти, в'язати вироби із узорного полотна у формі круга, квадрата.     Формування тактильних відчуттів та зусиль під час роботи; зорово-моторної координації, тонкої моторики руки під час в’язання гачком; елементів аналізу, узагальнення на основі набутих знань та умінь виготовляти прості в’язані гачком вироби.  
  В’язання ажурних виробів
  Технічні відомості. Матеріали й інструменти для в’язання ажурних виробів. Схеми в’язання ажурних виробів. Технологія в’язання ажурних серветок, мережив, комірців. В’язання по колу і в двох напрямках. В’язання мережив по краю тканини. Остаточна обробка ажурних виробів. Прання, прасування. Практичні роботи. Добір матеріалів та інструменту для в’язання ажурних виробів. Читання та складання схем ажурного в’язання. Розробка нескладних узорів та їх комбінування. В’язання ажурних виробів (мережив, серветок, комірців) за схемами. Учень: вміє добирати пряжу та гачок для в'язання виробів, читати та записувати схеми узорів, в'язати вироби з використанням основних елементів в'язання гачком.     Розвиток вміння використовувати у власному мовленні назви інструментів, деталей виробу, трудових операцій; розуміти та виконувати інструкції, користуватись простими схемами в’язання. Розвиток естетичного смаку при виготовленні в’язаних виробів.  

 

Технологія в’язання спицями (120 год.)

К-ть год. Зміст навчального матеріалу Навчальні досягнення учнів Спрямованість корекційно-розвивальної роботи
  Вступне заняття.
  Технічні відомості. В’язання спицями як вид декоративно – ужиткового мистецтва. Вироби, що в’яжуть спицями: чоловічий, жіночий, дитячий одяг і предмети прикрашання житла – декоративні подушки, серветки, накидки тощо. Матеріали та інструменти: пряжа – вовняна, синтетична, льняна (ірис, мохер); спиці – номери та матеріали, з яких виготовлені. Вироби, що в’яжуть чотирма – п’ятьма спицями. Добір ниток і спиць. Робоча поза і правила безпеки під час в’язання спицями. Практична робота. Вибір різних видів в’язання. Добір спиць та ниток для в’язання.     Учень: знає матеріали та інструменти для в’язання, вміє добирати пряжу та спиці для виготовлення в'язаних виробів. Учень: розпізнає вироби, що в’яжуть спицями: чоловічий, жіночий, дитячий одяг і предмети прикрашання житла – декоративні подушки, серветки, накидки тощо. Учень:дотримується правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог та організації праці під час в'язання спицями. Формування уявлень про в’язання спицями як вид декоративно – ужиткового мистецтва. Вироби, що в’яжуть спицями: чоловічий, жіночий, дитячий одяг і предмети прикрашання житла – декоративні подушки, серветки, накидки тощо. Розвиток мовлення на основі збагачення словника новою термінологією.    
  Різновиди петель. Основні види в’язання
  Технічні відомості. Утворення початкового ряду петель. Лицьові, виворотні петлі. Застосування лицьових і виворітних петель. Хусткова і панчішна в’язки. Послідовність в’язання: набирання петель, в’язання узору, закривання петель останнього ряду. Окрайкові петлі (перша і остання петлі ряду). Практична робота. Тренувальні вправи з набирання петель першого ряду. В’язання зразка лицьовими петлями. В’язання зразка виворітними петлями. В’язання невеликих виробів хустковою та панчішною в’язками (пов’язка на голову, шарф). Учень: розпізнає лицьові та виворітні петлі, хусткову та панчішну в’язки, знає послідовність в’язання. Учень: вміє утворювати петлі початкового ряду, лицьові та виворітні, окрайкові, вміє закривати петлі останнього ряду.   Формування вміньаналізувати, порівнювати елементи в’язання. Розвиток уваги, запам’ятовування послідовності дій при в’язанні спицями. Розвиток зорово-моторної координації, тонкої моторики руки під час в’язання спицями.  
  В’язки на основі лицьових та виворітних петель. Умовні позначення
  Технічні відомості. Одностороннє та двостороннє в’язання. Умовні позначення на схемах для в’язання. В’язання за схемами. Рапорт узору. В’язки на основі лицьових та виворітних петель: поперечні смуги, плутанка, шахівка, діагональ. Накиди. Резинки: 1х1, 2х2, англійська, напіванглійська. Застосування основних видів в’язання (шкарпетки, рукавички, шарфики, берети). Щільність в’язання. Розрахунок петель на 1см. Практична робота. Складання узорів в’язання резинки 1х1, 2х2, поперечні смуги, плутанки та шахівки. В’язання зразків різних видів узорів з використанням лицьових та виворітних петель. В’язання простих виробів різними узорами. Шарф. Оздоблення краю виробу китичками. Учень: знає умовні позначення на схемах в’язання, рапорт узору, вміє користуватися ними. Учень:вміє в'язати вироби з використанням основних видів в'язання спицями.   Формування уявлення про малюнок в’язання, тактильних відчуттів та зусиль під час роботи. Формування уваги, навиків акуратності в роботі, послідовності, самоконтролю. Розвиток зорової пам’яті та мовлення на основі збагачення словника новою термінологією.    
  Ажурні в’язки. Способи пров’язування петель
  Технічні відомості. Прості види ажурної в’язки. Пров’язування кількох петель разом. Вив’язування з однієї петлі кількох. Використання накиду. Практична робота. В’язання по дві – три петлі разом. В’язання додаткової петлі накидом. Складання схеми узору позначеннями петель: дві лицьові разом, накид і т. д. В’язання узору за складеною схемою. В’язання зразків простих видів ажурної в’язки. В’язання простих виробів ажурною в’язкою (серветки, доріжки, шапочки). Учень: знає прості види ажурної в’язки. Учень:вміє в'язати вироби з використанням простих видів ажурного в'язання спицями.     Формування уявлень про прості види ажурної в’язки, способи її утворення. Розвиток уваги, памяті. Розвиток естетичного смаку та творчого потенціалу. Виховання інтересу до процесу виготовлення в’язаних виробів.    

 

 


Офісно – палітурна справа

Пояснювальна записка

На сучасному етапі кардинальних соціально-економічних перетворень та переходу до ринкових відносин і ринку праці назрілою проблемою є пошук нових форм організації трудового навчання учнів допоміжної школи. Обізнаність значної частини старшокласників з комп’ютерною технікою, мобільними засобами зв’язку дозволяє розширити перелік традиційних видів трудового навчання новими напрямками, використовувати ефективні засоби корекційного впливу на особистість, більш раціонально впроваджувати дидактичні можливості поєднання трудового навчання з суспільно-корисною продуктивною працею школярів.

Програма з офісно-палітурної справи враховує сучасні вимоги технологічного процесу і призначена для професійної організації учнів допоміжних шкіл, насамперед тих школярів, які в силу свого психофізичного стану не можуть займатися обробкою металу, шкіри або дерева, оскільки це пов'язано з досить серйозними фізичними навантаженнями і вимагає витривалості до виробничих шумів. Знання, уміння і навички, набуті в процесі занять у шкільній майстерні, матимуть змогу розширюватись і закріплюватися у реальній обстановці під час практичних робіт з переплітання шкільної документації, виготовлення наочності, довідкових матеріалів для учнів за замовленнями вчителів.

При комплектуванні групи учнів для навчання офісно-палітурній справі слід враховувати:

- інтерес і схильність учня до різного виду робіт названого профілю;

- особливості психофізичного та соматичного стану учня;

- можливість працевлаштування учня поблизу його місця проживання;

- спеціалізацію організацій та підприємств, куди потенційно може бути влаштований випускник.

Спостереження за роботою учнів на уроках ручної праці в молодших класах дають підстави вчителю для відповідних висновків, дозволяють успішно організувати навчально-виховний процес, сприяють виробленню диференційованого підходу до кожного учня.

При організації навчання учитель орієнтується на вимоги тих організацій і підприємств, де надалі можуть бути працевлаштовані випускники.

Навчання включає теоретичний і практичний матеріали. У його завдання входить:

- розвинути загальні трудові вміння і навички та на їх основі коригувати психофізичний стан учнів;

- навчити школярів виконувати як ручні, так і машинні технологічні операції, спочатку прості, потім більш складні;

- виробити в учнів чітке розуміння професійної термінології;

- розвинути мову учнів на основі їх практичної діяльності;

- навчити школярів планувати свою роботу, користуватися техніко-технологічною документацією (складати ескізи, читати креслення і працювати по ним);

- виробити в учнів досить міцні професійні навички поводження з матеріалами, інструментами (принтери, біндери та ламінатори), навчити прийомам самоконтролю за правильністю виконуваних дій;

- навчити учнів елементарному розрахунку при витраті матеріалу.

Заняття з трудового навчання поєднуються з іншими навчальними предметами, за рахунок чого здійснюються міжпредметні зв'язки. Викладання загальноосвітніх дисциплін, у свою чергу, ведеться з урахуванням того, що учні дізнаються на уроках з трудового навчання. Наприклад, на уроках української мови учні повторюють деякі професійні терміни, на уроках математики вирішують завдання, розраховуючи витрати матеріалів і кількість деталей, необхідних для виконання офісно-палітурної роботи, на уроках геометрії складають прості технічні малюнки і креслення, на уроках природознавства знайомляться зі способами виробництва сировини, що йде на виготовлення паперу, палітурних матеріалів, на уроках історії вивчають окремі статті із законодавства про працю.

Крім того, робота за даною програмою передбачає зв'язок навчання з конкретними умовами школи і можливостями матеріально-технічної бази.

При навчанні постійно враховується рівень сформованості професійних навичок у школярів. Умовно можна виділити чотири етапи навчання офісно-палітурної справи:

· 5-7 класи. Відпрацювання основних професійних прийомів і знань. Запам'ятовування термінології, оволодіння навичками планування майбутніх операцій.

· 8-9 класи. Закріплення професійно-трудових навичок. Учні проявляють вже достатню самостійність у роботі, планують майбутні операції за зразками і ескізами виробів, підбирають без підказок матеріали та проводять розрахунки, складають ескізи та креслення виробу.

Для кожного етапу характерні певні методичні прийоми, що враховують специфіку учнів. При навчанні використовуються зразки виробів і матеріалів, технічна документація, предметно-технологічні карти, що пояснюють поопераційне виконання виробу, таблиці, що показують ті чи інші прийоми праці, відеоуроки, а також положення рук при роботі з ламінатором, біндером та ножицями, схеми устаткування, слайди та відеосюжети, що розповідають про виробничі процеси і т. д. Школярі забезпечуються індивідуальним роздатковим матеріалом, зокрема, заготовками для біндерування, плівкою для ламінування та пружинами.

У ході навчання здійснюється морально-естетичне виховання. Учитель прагне розвинути у школярів активну життєву позицію, спираючись на їх почуття колективізму в умовах загального виробничого процесу. В учнів підтримується позитивна мотивація до праці, чому сприяє і доброзичливий фон, який створює вчитель, і красиво виконані зразки, і хороший стан інструментів, і порядок в майстерні.

Важливе значення має спосіб викладання навчального матеріалу. Учитель повинен давати пояснення лаконічно і просто. Будь-яку операцію слід не тільки показувати, але і чітко коментувати. Тому звертається увага на загальну грамотність вчителя, на виразність його інтонації, на самий темп мовлення, який на початку навчання необхідно дещо сповільнювати. Перш за все, вчитель зобов'язаний навчити своїх підопічних слухати і розуміти його.

Таким чином, учні всебічно готуються до самостійного виконання в майбутньому виробничих завдань в поліграфічних і картонажних майстернях, офісах та інших організаціях.

 

Клас

(280 год., 7 год. на тиждень)

Перший семестр (136 год.)

 

№ п/п Кіль-кість год. Зміст навчального матеріалу Навчальні досягнення учнів Спрямованість корекційно-розвивальної роботи
1.   Вступ  
    Історія палітурної справи. Історія книги. Розподіл обов'язків і чергування по майстерні. Дбайливе ставлення до обладнання в майстерні. Догляд за інструментами. Утримання робочого місця. Наводить приклади:ручного інвентарю і обладнання. Дотримується:правил внутрішнього розпорядку та правил безпечної роботи в кабінеті. Пізнавальний розвиток: аналіз та порівняння витратних матеріалів. Особистісний розвиток: розвитокакуратності, організованості, наполегливості.
2.   Знайомство з обкладинками для брошурування. Практичне застосування.
    Призначення і конструкція папки з палітурою (основа, пружини пластикові та металеві, обкладинки). Картонажний ніж - інструмент для підрізування деталей. Фаска ножа і її форми (пряма і заокруглена). Врахування напрямку волокон картону при виготовленні деталей для палітури. Прийоми різання канцелярським ножем. Правила безпечної роботи з біндером та підготовкою пружин.   Характеризує:види пружин для тонких палітур Називає: приклади обкладинок для палітур. Визначає: розміри підготовленого паперу перед різанням.   Дотримується:правил безпечної роботи під час збирання приладу для виготовлення палітур. Складає: заготовки аркушів з подальшим брошуруванням. Розвиток мовлення: уточнення, збагачення словникового запасу назвами офісного матеріалу. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння, класифікація видів паперу. Особистісний розвиток: розвиток математичних здібностей під час підготовки аркушів до брошурування.  
4.   Пристрій для виготовлення палітурок – біндер. Практичне використання пристрою. Правила безпечної роботи.
    Теоретичні відомості. Види і призначення біндера. Деталі заготовки для брошурування (блок, пружина, палітурна обкладинка). Деталі палітурки (картонні сторінки, обкладинка). Деталі блоку. Правила брошурування блоку пластиковими пружинами. Пристосування для брошурування блоку. Залежність якості палітурки від міцності пружини та товщини основи. Назви обрізів блоку. Порядок обрізки блоку. Деталі й способи виконання складеної і цільнопаперової палітурки. Види і призначення обкладинок для палітур, значення її товщини для майбутнього виробу. Називає: витратні матеріали для виготовлення брошурування.   Прибирає: робоче місце та накопичувач відпрацьованого паперу у біндері.   Дотримується:правил безпечної роботи з обладнанням та витратними матеріалами.     Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння видів брошур за їх товщиною та розміром. Особистісний розвиток: виховання наполегливості та організованості при виконанні завдань.
5.   Виготовлення простої палітури.
    Види і призначення палітур. Деталі простого палітурного виробу. Різниця в технології виконання брошурування та виготовлення палітури. Біндерування як спеціальна операція в офісно-палітурній справі. Організація робочого місця при виготовленні палітури. Правила безпеки при користуванні канцелярським ножем та біндером. Називає: види біндерів та види готових палітурних виробів. Виконує: виготовлення повноцінної палітури з урахуванням усіх етапів. Дотримується: правил безпечної роботи з обладнанням та витратними матеріалами.   Розвиток мовлення: використання назв офісного приладдя та назв витратних матеріалів
6.   Самостійна робота
7.   Виготовлення пробної палітурної наочності.
    Теоретичні відомості:Організація робочого місця при наклеюванні таблиці і наочного посібника; розміщення на біндері ілюстративного матеріалу, картону. Облік та визначення напрямку волокон у картону та паперу. Вид і якість клею для обробки таблиці. Прийоми роботи з клеєм. Прийоми окантовки таблиці. Брошурування та виготовлення палітури. Зберігання виробів.   Практичні роботи:Виконання робіт з виготовлення заготовок формату А5 з подальшим брошуруванням за допомогою вчителя. Наводить приклади: друкованих наочних матеріалів.   Називає: склад та ознаки паперу за його форматом (А5).   Дотримується: правил безпечної ро­боти. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння форматів офісного паперу за їх розміром та класифікацією. Мовленнєвий розвиток: використання назв паперових виробів та особливих витратних матеріалів для даного виду наочності.
9.   Пробне виготовлення блокнота в твердій палітурці
    Теоретичні відомості. Поняття палітурка гнучка, тверда, обрізана і з кантами. Види блокнота в твердій палітурці з кантами по конструкції і призначенню. Обкладинка і деталі палітурки. Призначення перфорації в блокноті. Пристрій і принцип дії брошурувального пристрою. Практичні роботи. Підбір паперу з урахуванням товщини та якості. Брошурування блоку. Обрізка блоку з трьох сторін. Розрахунок деталей для складової палітурки. Розрахунок деталей для цільної палітурки. Характеризує: вироби за їх товщиною та класифікацією витратних матеріалів. Пояснює: правила скріплення блоку заготовок за допомогою брошурувального пристрою. Дотримується: правил безпечної роботи з брошурувальним пристроєм. Розвиток мовлення на основі збагачення словника назвами нових витратних матеріалів.   Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
10.   Виготовлення зразків палітур різної товщини.
    Теоретичні відомості. Призначення та види книг з шкільного діловодства. Порядок операцій при виготовленні книги. Правила безпеки при роботі на біндері. Практичні роботи. Організація робочого місця при палітурних роботах (розташування інструментів, матеріалів). Характеризує: книги з шкільного діловодства за їх товщиною для подальшого використання правильних витратних матеріалів. Називає: приклади готових виробів за їх форматом (А3, А4, А5). Пояснює: розміщення пружин відповідно від формату заготовок   Розвиток мовлення: уточнення, збагачення словникового запасу назвами готових виробів Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння, класифікація витратних матеріалів відповідно до якості та формату заготовок.    
11.   Вибір та підготовка обкладинок для біндеру (колір, формат, товщина)
    Поняття про деталі, напівфабрикати і вузли з'єднання. Картонажний ніж - інструмент для підрізування деталей. Фаска ножа і її форми (пряма і заокруглена). волокон картону при виготовленні деталей для палітури. Прийоми різання канцелярським ножем. Правила безпечної роботи з біндером та підготовкою пружин.     Пристрій і принцип роботи пристрою для виготовлення палітур (біндер). Пояснює: необхідність склеювання заготовок для подальшого правильного брошурування. Наводить: приклади засобів для правильного брошурування заготовок нестандартного розміру. Розвиток мовлення: використання назв канцелярського приладдя та особливих витратних матеріалів для даного виду завдання, словникова робота  
    ІІ семестр (144 год)
12.   Виготовлення складної палітури
    Теоретичні відомості. Види і призначення палітур. Деталі простого палітурного виробу. Різниця в технології виконання брошурування та виготовлення палітури. Біндерування як спеціальна операція в офісно-палітурній справі. Організація робочого місця при виготовленні палітури. Правила безпеки при користуванні канцелярським ножем та біндером. Практична робота. Визначення витратних матеріалів з урахуванням особливостей складної палітури. Характеризує: прості та складні палітурні вироби. Розпізнає: використання правильного типу пружин при брошуруванні відповідно до кількості аркушів у заготовці.     Розвиток мовлення: використання назв витратних матеріалів. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння різних видів заготовок для виготовлення палітури.
13.   Поєднання простих та складних заготовок палітурних виробів
    Теоретичні відомості. Призначення і деталі папки. Технологія виготовлення палітурної папки. Види обробки папки і вимоги до матеріалів для її виготовлення. Вимоги до рівня якості виконання палітурної папки.   Характеризує: умови, необхідні для поєднаяя палітурних виробів. Орієнтується: в завданні за зразком. Особистісний розвиток: формування свідомого ставлення до процесу навчання, позитивного ставлення до праці.
14.   Основи ламінування
    Теоретичні відомості. Поняття про ламінатор та його технічні характеристики. Виконання підготовчих робіт для роботи з ламінатором. Визначення температурних режимів роботи ламінатора. Визначення типу плівки.     Характеризує види витратних матеріалів для роботи з ламінатором. Порівнює: види плівок відповідно до їх щільності.. Дотримується: правил безпечної праці з ламінатором. Пізнавальний розвиток: розширення знань про офісне приладдя. Мовленнєвий розвиток: уточненнята використання вивчених назв витратних матеріалів.
16.   Виготовлення простої шкільної наочності формату А4
    Теоретичні відомості. Різнокольорова шкільна наочність формату А4. Визначення щільності плівки для майбутнього готового виробу. Практичні роботи. Визначення типу друку заготовки (лазерний або струменевий). Підбір температурного режиму. Визначення меж заготовки у плівці. Використання плівки високої щільності для кольорових виробів. Перевірка якості готових виробів за допомогою вимірювальних засобів. Правила безпеки. Пояснює: способи використання різних температурних режимів відповідно до способу друку заготовки. Спостерігає: за процесом термальної обробки заготовки у ламінаторі. Дотримується: правил безпечної роботи з приладами.   Пізнавальний розвиток: розширення знань про температурні режими роботи ламінатора. Мовленнєвий розвиток: повторення вивчених назв витратних матеріалів. Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
17.   Виготовлення різних видів шкільної наочності з ламінуванням заготовок.
    Теоретичні відомості. Виконання підготовчих робіт для роботи з ламінатором. Визначення температурних режимів роботи ламінатора. Визначення типу плівки для її накладання на готовий заламінований виріб для надання йому підвищеної щільності. Практичні роботи. Встановлення температурного режиму роботи приладу, підбір плівки відповідно до щільності. Виконання заготовки.Витримка виробу після термальної обробки. Повторне накладання плівки малої щільності на готовий виріб в цілому, або на його окремі елементи. Називає: назви витратного матеріалу Характеризує витратні матеріали (плівка) за її щільністю та температурними режимами обробки. Дотримується: правил безпечної роботи з приладами термальної обробки. Пізнавальний розвиток: розширення знань про щільність плівок та інших витратних матеріалів. Мовленнєвий розвиток: повторення вивчених назв витратних матеріалів. Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
18.   Ламінування декількох елементів в одній термальній плівці з подальшим їх відокремленням
    Теоретичні відомості. Визначення щільності плівки для майбутнього готового виробу. Визначення температурних режимів обробки заготовок для отримання найкращого відображення кольорів після термальної обробки у ламінаторі. Викладання заготовок у плівку відповідно до її розміру. Практичні роботи. Підготовка витратних матеріалів, викладання заготовок у плівку відповідно до її щільності та відповідно до розміру. Визначення меж між заготовками для їх подальшого відокремлення. Правила безпеки при роботі з ламінатором та ножицями. Характеризує: однакову відстань між заготовками. Пояснює: правила викладання заготовок. Дотримується: правил безпечної роботи з інструментами у процесі ламінування.. Розвиток мовлення на основі збагачення словника назвами офісного-канцелярського приладдя..   Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
19.   Виготовлення палітури з різною товщиною сторінок з подальшим простим біндеруванням
    Сортування заготовок за товщиною аркушів. Різниця в технології виконання брошурування та виготовлення палітури. Біндерування як спеціальна операція в офісно-палітурній справі. Організація робочого місця при виготовленні палітури. Правила безпеки при користуванні канцелярським ножем та біндером. Називає: елементрні комп’ютерні програми та отримує навички для їх використання.. Дотримується: правил безпечної роботи за ПК. Пізнавальний розвиток: розширення знань програми та додатки операційної системи Windows. Мовленнєвий розвиток: повторення назв програм та додатків. Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
20.   Практичне повторення    
    До кінця навчання у 5 класі учні повинні знати: назви сучасного офісного приладдя, розрізняти типи пружин для брошурувального приладу за їх товщиною та матеріалом, а також розрізняти плівки для ламінатора за їх форматом, щільністю та типом лицьової поверхні Повинні вміти: самостійно виконувати прості та складні палітурні вироби відповідно до кількості аркушів, самостійно виконувати ламінування виробів різних форматів як з готових заготовок, так із власноруч виконаних проектів з використанням простої комп’ютерної графіки.  
           

 

Клас

(280 год., 8 год. на тиждень)

Перший семестр (136 год.)

 

№ п/п Кіль-кість год. Зміст навчального матеріалу Навчальні досягнення учнів Спрямованість корекційно-розвивальної роботи
1.   Вступ  
    Підсумки роботи, виконаної учнями в 5 класі. Завдання навчання на майбутній навчальний рік. Розподіл учнів по робочих місцях. Розподіл обов'язків і чергових по майстерні. Дбайливе ставлення до обладнання в майстерні. Догляд за інструментами. Утримання робочого місця. Наводить приклади:ручного інвентарю і обладнання. Дотримується:правил внутрішнього розпорядку та правил безпечної роботи в кабінеті. Пізнавальний розвиток: аналіз та порівняння витратних матеріалів. Особистісний розвиток: розвитокакуратності, організованості, наполегливості.
2.   Підготовка до брошурування палітур.
    Призначення і конструкція папки з палітурою (основа, пружини пластикові та металеві, обкладинки). Розмітка, пробивка отворів для пружин за допомогою біндера. Кріплення пружин на біндері. Клапан (підстава, корінець). Поняття про деталі, напівфабрикати і вузли з'єднання. Картонажний ніж - інструмент для підрізування деталей. Фаска ножа і її форми (пряма і заокруглена). Облік спрямування волокон картону при виготовленні деталей для палітури. Прийоми різання канцелярським ножем. Правила безпечної роботи з біндером та підготовкою пружин.   Пристрій і принцип роботи пристрою для виготовлення палітур (біндер). Характеризує:види пружин для тонких палітур     Називає: приклади обкладинок для палітур.     Визначає: розміри підготовленого паперу перед   Дотримується:правил безпечної роботи під час збирання приладу для виготовлення палітур. Складає: заготовки аркушів з подальшим брошуруванням. Розвиток мовлення: уточнення, збагачення словникового запасу назвами офісного матеріалу. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння, класифікація видів паперу. Особистісний розвиток: розвиток математичних здібностей під час підготовки аркушів до брошурування.  
4.   Виготовлення брошурування на біндері
    Теоретичні відомості. Види і призначення біндера. Деталі заготовки для брошурування (блок, пружина, палітурна обкладинка). Деталі палітурки (картонні сторінки, обкладинка). Деталі блоку. Правила брошурування блоку пластиковими пружинами. Пристосування для брошурування блоку. Залежність якості палітурки від міцності пружини та товщини основи. Назви обрізів блоку. Порядок обрізки блоку. Деталі й способи виконання складеної і цільнопаперової палітурки. Види і призначення обкладинок для палітур, значення її товщини для майбутнього виробу. Називає: витратні матеріали для виготовлення брошурування.   Прибирає: робоче місце та накопичувач відпрацьованого паперу у біндері.   Дотримується:правил безпечної роботи з обладнанням та витратними матеріалами.     Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння видів брошур за їх товщиною та розміром. Особистісний розвиток: виховання наполегливості та організованості при виконанні завдань.
5.   Виготовлення простої палітури формату А4
    Види і призначення палітур. Деталі простого палітурного виробу. Різниця в технології виконання брошурування та виготовлення палітури. Біндерування як спеціальна операція в офісно-палітурній справі. Організація робочого місця при виготовленні палітури. Правила безпеки при користуванні канцелярським ножем та біндером. Називає: Види біндерів та види готових палітурних виробів. Виконує: виготовлення повноцінної палітури з урахуванням усіх етапів. Дотримується: правил безпечної роботи з обладнанням та витратними матеріалами.   Розвиток мовлення: використання назв офісного приладдя та назв витратних матеріалів
6.   Самостійна робота
7.   Виготовлення шкільної палітурної наочності (довідники, словники) формату А5
    Теоретичні відомості:організація робочого місця при наклеюванні таблиці і наочного посібника; розміщення на біндері ілюстративного матеріалу, картону. Облік та визначення напрямку волокон у картону та паперу. Вид і якість клею для обробки таблиці. Прийоми роботи з клеєм. Прийоми окантовки таблиці. Брошурування та виготовлення палітури. Зберігання виробів.   Практичні роботи:Виконання робіт з виготовлення заготовок формату А5 з подальшим брошуруванням заготовки товщиною 10-15 аркушів, підготовка пружин у відповідності до формату заготовки та подальше виготовлення палітури на біндері. Наводить приклади: друкованих наочних матеріалів.   Називає: склад та ознаки паперу за його форматом (А5).   Дотримується: правил безпечної ро­боти. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння форматів офісного паперу за їх розміром та класифікацією. Мовленнєвий розвиток: використання назв паперових виробів та особливих витратних матеріалів для даного виду наочності.
9.   Виготовлення блокнота в твердій палітурці з пластиковими пружинами
    Теоретичні відомості. Поняття палітурка гнучка, тверда, обрізана і з кантами. Види блокнота в твердій палітурці з кантами по конструкції і призначенню. Обкладинка і деталі палітурки. Призначення перфорації в блокноті. Пристрій і принцип дії брошурувального пристрою. Робота з дотриманням правил безпеки на цих пристроях. Спосіб скріплення блоку (брошурування на біндері). Практичні роботи. Підбірка паперу з урахуванням товщини та якості. Брошурування блоку. Обрізка блоку з трьох сторін. Розрахунок деталей для складової палітурки. Розрахунок деталей для цільної палітурки. Характеризує: вироби за їх товщиною та класифікацією витратних матеріалів. Пояснює: правила скріплення блоку заготовок за допомогою брошурувального пристрою. Дотримується: правил безпечної роботи з брошурувальним пристроєм. Розвиток мовлення на основі збагачення словника назвами нових витратних матеріалів.   Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
10.   Виготовлення зразків палітур для шкільного діловодства
    Теоретичні відомості. Призначення та види книг з шкільного діловодства. Порядок операцій при виготовленні книги. Правила безпеки при роботі на біндері. Практичні роботи. Організація робочого місця при палітурних роботах (розташування інструментів, матеріалів). Характеризує: книги з шкільного діловодства за їх товщиною для подальшого використання правильних витратних матеріалів. Називає: приклади готових виробів за їх форматом (А3, А4, А5). Пояснює: розміщення пружин відповідно від формату заготовок   Розвиток мовлення: уточнення, збагачення словникового запасу назвами готових виробів Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння, класифікація витратних матеріалів відповідно до якості та формату заготовок.    
11.   Визначення місць проколів при брошурування нестандартних форматів заготовок для виготовлення палітур
    Теоретичні відомості: Фальцювання аркушів. Приклеювання форзаців. Брошурування основного блоку. Заклеювання корінця. Обтиск в біндері. Обрізка заготовок з трьох сторін.     Практичні роботи: Визначення місць проколів при брошуруванні заготовки. Прошивка кількох заготовок. Прийоми нанесення клею для склеювання готових шаблонів. Приклеювання обкладинок. Пояснює: необхідність склеювання заготовок для подальшого правильного брошурування. Наводить приклади засобів для правильного брошурування заготовок нестандартного розміру. Розвиток мовлення використання назв канцелярського приладдя та особливих витратних матеріалів для даного виду завдання, словникова робота  
    ІІ семестр (144 год)
12.   Виготовлення складної палітури формату А4
    Теоретичні відомості. Види і призначення палітур. Деталі простого палітурного виробу. Різниця в технології виконання брошурування та виготовлення палітури. Біндерування як спеціальна операція в офісно-палітурній справі. Організація робочого місця при виготовленні палітури. Правила безпеки при користуванні канцелярським ножем та біндером. Практична робота. Визначення витратних матеріалів з урахуванням особливостей складної палітури.   Характеризує: прості та складні палітурні вироби. Розпізнає: використання правильного типу пружин при брошуруванні відповідно до кількості аркушів у заготовці:     Розвиток мовлення використання назв витратних матеріалів. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння різних видів заготовок для виготовлення палітури.
13.   Поєднання простих та складних заготовок палітурних виробів
    Теоретичні відомості. Призначення і деталі папки. Технологія виготовлення палітурної папки. Види обробки папки і вимоги до матеріалів для її виготовлення. Вимоги до рівня якості виконання палітурної папки.   Характеризує: умови, необхідні для поєднаяя палітурних виробів. Орієнтується: в завданні за зразком. Особистісний розвиток: формування свідомого ставлення до процесу навчання, позитивного ставлення до праці.
14.   Основи ламінування простих заготовок
    Теоретичні відомості. Повторення відомостей про ламінатор та його технічні характеристики. Виконання підготовчих робіт для роботи з ламінатором. Визначення температурних режимів роботи ламінатора. Визначення типу плівки.   Практичні роботи. Виконання встановлення температурного режиму роботи приладу, підбір плівки відповідно до щільності. Виконання заготовки. Характеризує: види витратних матеріалів для роботи з ламінатором.     Порівнює: плівок відповідно до їх щільності.. Дотримується: правил безпечної праці з ламінатором. Пізнавальний розвиток: розширення знань про офісне приладдя. Мовленнєвий розвиток: уточненнята використання вивчених назв витратних матеріалів, формування логічності самостійних висловлювань. Виховання позитивних рис особистості: наполегливості, акуратності, терпеливості, ретельності.
16.   Виготовлення різних видів шкільної наочності формату А4 за допомогою ламінатора.
    Теоретичні відомості. Різнокольорова шкільна наочність формату А4. Визначення щільності плівки для майбутнього готового виробу. Визначення температурних режимів обробки заготовок для отримання найкращого відображення кольорів після термальної обробки у ламінаторі. Практичні роботи. Визначення типу друку заготовки (лазерний або струменевий). Підбір температурного режиму. Визначення меж заготовки у плівці. Використання плівки високої щільності для кольорових виробів. Перевірка якості готових виробів за допомогою вимірювальних засобів. Правила безпеки. Пояснює: способи використання різних температурних режимів відповідно до способу друку заготовки. Спостерігає: за процесом термальної обробки заготовки у ламінаторі. Дотримується: правил безпечної роботи з приладами.   Пізнавальний розвиток: розширення знань про температурні режими роботи ламінатора. Мовленнєвий розвиток: повторення вивчених назв витратних матеріалів. Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
17.   Виготовлення різних видів шкільної наочності з подвійним ламінуванням заготовок.
    Теоретичні відомості. Виконання підготовчих робіт для роботи з ламінатором. Визначення температурних режимів роботи ламінатора. Визначення типу плівки для її накладання на готовий заламінований виріб для надання йому підвищеної щільності. Практичні роботи. Встановлення температурного режиму роботи приладу, підбір плівки відповідно до щільності. Виконання заготовки.Витримка виробу після термальної обробки. Повторне накладання плівки малої щільності на готовий виріб в цілому, або на його окремі елементи. Називає: назви витратного матеріалу Характеризує: витратні матеріали (плівка) за її щільністю та температурними режимами обробки. Дотримується: правил безпечної роботи з приладами термальної обробки. Пізнавальний розвиток: розширення знань про щільність плівок та інших витратних матеріалів. Мовленнєвий розвиток: повторення вивчених назв витратних матеріалів. Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
18.   Ламінування декількох елементів в одній термальній плівці з подальшим їх відокремленням
    Теоретичні відомості. Визначення щільності плівки для майбутнього готового виробу. Визначення температурних режимів обробки заготовок для отримання найкращого відображення кольорів після термальної обробки у ламінаторі. Викладання заготовок у плівку відповідно до її розміру. Практичні роботи. Підготовка витратних матеріалів, викладання заготовок у плівку відповідно до її щільності та відповідно до розміру. Визначення меж між заготовками для їх подальшого відокремлення. Правила безпеки при роботі з ламінатором та ножицями. Характеризує: однакову відстань між заготовками. Пояснює: правила викладання заготовок. Дотримується: правил безпечної роботи з інструментами у процесі ламінування.. Розвиток мовлення: на основі збагачення словника назвами офісного-канцелярського приладдя..   Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
19.   Проектування шкільних об’яв та оголошень з використанням комп’ютера для подальшого ламінування.
    Теоретичні відомості. Використання елементів графіки за допомогою найпростіших графічних додатків Практичні роботи. Робота за персональним комп’ютером з використанням графічних додатків. Називає: елементрні комп’ютерні програми та отримує навички для їх використання. Дотримується: правил безпечної роботи за ПК. Пізнавальний розвиток: розширення знань програми та додатки операційної системи Windows. Мовленнєвий розвиток: повторення назв програм та додатків. Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
20.   Виготовлення повноцінних ламінованих виробів як з заготовок, так і з власних розробок
    Теоретичні відомості. Виконання підготовчих робіт для роботи з ламінатором. Визначення температурних режимів роботи ламінатора. Визначення типу плівки. Використання елементів графіки за допомогою найпростіших графічних додатків. Проектування макетів у програмах за допомогою вчителя. Практичні роботи. Визначення меж між заготовками для їх подальшого відокремлення. Правила безпеки при роботі з ламінатором та ножицями. Робота за персональним комп’ютером з використанням знайомих учням графічних додатків MS Picture Imager та MSPaint, а також проектування виробів за допомогою деяких шаблонів у додатках MS Office. Встановлення температурного режиму роботи приладу, підбір плівки відповідно до щільності.   Обґрунтовує: необхідність використання правильного типу плівки відповідно до щільності заготовки Дотримується: правил безпеки під час роботи з персональним комп’ютером та ламінатором. Пізнавальний розвиток: розвиток мислення, уваги, спостережливості у процесі нагляду за процесом ламінування Мовленнєвий розвиток: розширення словникового запасу за рахунок офісного приладдя та сучасних витратних матеріалів.
22.   Практичне повторення    
    До кінця навчання у 6 класі учні повинні знати: назви сучасного офісного приладдя, розрізняти типи пружин для брошурувального приладу за їх товщиною та матеріалом, а також розрізняти плівки для ламінатора за їх форматом, щільністю та типом лицьової поверхні Повинні вміти: самостійно виконувати прості та складні палітурні вироби відповідно до кількості аркушів, самостійно виконувати ламінування виробів різних форматів як з готових заготовок, так із власноруч виконаних проектів з використанням простої комп’ютерної графіки.  
           

 

Клас

(245 год., 6 год. на тиждень)

Перший семестр (119 год.)

 

№ п/п Кіль-кість год. Зміст навчального матеріалу Навчальні досягнення учнів Спрямованість корекційно-розвивальної роботи
1.   Вступ  
    Підсумки роботи, виконаної учнями в 6 класі. Завдання навчання на майбутній навчальний рік. Розподіл учнів по робочих місцях. Розподіл обов'язків і чергових по майстерні. Дбайливе ставлення до обладнання в майстерні. Догляд за інструментами. Утримання робочого місця. Наводить приклади:ручного інвентарю і обладнання. Дотримується:правил внутрішнього розпорядку та правил безпечної роботи в кабінеті. Пізнавальний розвиток: аналіз та порівняння витратних матеріалів. Особистісний розвиток: розвитокакуратності, організованості, наполегливості.  
2.   Підготовка обкладинок для брошурування форматів А4 та А5.
    Призначення і конструкція папки з палітурою (основа, пружини пластикові та металеві, обкладинки). Розмітка, пробивка отворів для пружин за допомогою біндера. Кріплення пружин на біндері. Картонажний ніж - інструмент для підрізування деталей. Фаска ножа і її форми (пряма і заокруглена). Облік спрямування волокон картону при виготовленні деталей для палітури. Прийоми різання канцелярським ножем. Правила безпечної роботи з біндером та підготовкою пружин.     Різнопрофільний пристрій і принцип роботи пристрою для виготовлення палітур (біндер). Характеризує:види пружин для тонких палітур Називає: приклади обкладинок для палітур. Визначає: розміри підготовленого паперу перед брошуруванням Дотримується:правил безпечної роботи під час збирання приладу для виготовлення палітур. Складає: заготовки аркушів з подальшим брошуруванням. Розвиток мовлення: повторення, збагачення словникового запасу назвами офісного матеріалу. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння, класифікація видів паперу. Особистісний розвиток: розвиток математичних здібностей під час підготовки аркушів до брошурування.  
4.   Виготовлення складного брошурування різних форматів на біндері
    Повторення теоретичних відомостей. Види і призначення біндера. Деталі заготовки для брошурування (блок, пружина, палітурна обкладинка). Деталі палітурки (картонні сторінки, обкладинка). Деталі блоку. Правила брошурування блоку пластиковими пружинами. Пристосування для брошурування блоку. Залежність якості палітурки від міцності пружини та товщини основи. Назви обрізів блоку. Порядок обрізки блоку. Деталі й способи виконання складеної і цільнопаперової палітурки. Види і призначення обкладинок для палітур, значення її товщини для майбутнього виробу. Називає: витратні матеріали для виготовлення брошурування.   Прибирає: робоче місце та накопичувач відпрацьованого паперу у біндері.   Дотримується:правил безпечної роботи з обладнанням та витратними матеріалами.     Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння видів брошур за їх товщиною та розміром. Особистісний розвиток: виховання наполегливості та організованості при виконанні завдань.
5.   Виготовлення простої палітури різних форматів
    Повторення теоретичних відомостей про види і призначення палітур. Деталі простого палітурного виробу. Різниця в технології виконання брошурування та виготовлення палітури. Складне біндерування як спеціальна операція в офісно-палітурній справі. Організація робочого місця при виготовленні палітури. Правила безпеки при користуванні канцелярським ножем та біндером. Називає: Види біндерів та види готових палітурних виробів. Виконує: виготовлення повноцінної палітури з урахуванням усіх етапів Дотримується: правил безпечної роботи з обладнанням та витратними матеріалами. Розвиток мовлення: використання назв офісного приладдя та назв витратних матеріалів
6.   Самостійна робота
7.   Виготовлення шкільної палітурної наочності різних форматів (довідники, словники).
    Теоретичні відомості:організація робочого місця при наклеюванні таблиці і наочного посібника; розміщення на біндері ілюстративного матеріалу, картону. Облік та визначення напрямку волокон у картону та паперу. Вид і якість клею для обробки таблиці. Прийоми роботи з клеєм. Прийоми окантовки таблиці. Брошурування та виготовлення палітури. Зберігання виробів.   Практичні роботи:Виконання робіт з виготовлення заготовок різних форматів з подальшим брошуруванням заготовки товщиною від 10 до 60 аркушів, підготовка пружин у відповідності до формату заготовки та подальше виготовлення палітури на біндері.   Наводить приклади: друкованих наочних матеріалів.   Називає: склад та ознаки паперу за його форматом (А3, А4, А5).   Дотримується: правил безпечної ро­боти. Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння форматів офісного паперу за їх розміром та класифікацією. Мовленнєвий розвиток: використання назв паперових виробів та особливих витратних матеріалів для даного виду наочності.
9.   Виготовлення блокнотів в палітурках різних форматів
    Теоретичні відомості. Поняття палітурка гнучка, тверда, обрізана і з кантами. Види блокнота в твердій палітурці з кантами по конструкції і призначенню. Обкладинка і деталі палітурки. Призначення перфорації в блокноті. Пристрій і принцип дії брошурувального пристрою під час роботи з заготовками різної товщини. Робота з дотриманням правил безпеки на цих пристроях. Спосіб скріплення блоку (брошурування на біндері). Практичні роботи. Підбірка паперу з урахуванням товщини та якості. Брошурування блоку. Обрізка блоку з трьох сторін. Розрахунок деталей для складової палітурки. Розрахунок деталей для цільної палітурки. Характеризує: вироби за їх товщиною та класифікацією витратних матеріалів. Пояснює: правила скріплення блоку заготовок за допомогою брошурувального пристрою. Дотримується: правил безпечної роботи з брошурувальним пристроєм. Розвиток мовлення на основі збагачення словника назвами нових витратних матеріалів.   Особистісний розвиток: розвиток самостійності виконання практичних завдань.
    Пробне виготовлення зразків палітур різних форматів для шкільного діловодства
    Теоретичні відомості. Призначення та види книг з шкільного діловодства. Порядок операцій при виготовленні книги. Правила безпеки при роботі на біндері. Практичні роботи. Організація робочого місця при палітурних роботах (розташування інструментів, матеріалів). Характеризує: книги з шкільного діловодства за їх товщиною для подальшого використання правильних витратних матеріалів. Називає: приклади готових виробів за їх форматом (А3, А4, А5). Пояснює: розміщення пружин відповідно від формату заготовок Розвиток мовлення: уточнення, збагачення словникового запасу назвами готових виробів Пізнавальний розвиток: аналіз, порівняння, класифікація витратних матеріалів відповідно до якості та формату заготовок.
    Складне прошивання заготовок для палітурки
    Теоретичні відомості: Фальцювання аркушів. Приклеювання форзаців. Брошурування основного блоку. Заклеювання корінця. Обтиск в біндері. Обрізка заготовок з трьох сторін. Практичні роботи: Визначення місць проколів при брошуруванні заготовки. Прошивка кількох заготовок з різною товщиною пружини. Прийоми нанесення клею для склеювання готових шаблонів. Приклеювання обкладинок. Пояснює: необхідність склеювання заготовок для подальшого правильного брошурування. Наводить: приклади засобів для правильного брошурування заготовок нестанда




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1260 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Вы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потерять берег из виду. © Христофор Колумб
==> читать все изречения...

2279 - | 2102 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.