Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Щербаков А.С., Гаврилов Е.И., Трезубов В.Н., Жулев Е.Н. Ор­топедическая стоматология. Учебник СПб 1997. - с. 192-195




2. Аболмасов Н.Г., Аболмасов Н.Н. и др. Ортопедическая стоматология. СГМА, 2000.- 576 с.

3. Ортопедическая стоматология: Учебник /Е.И. Гаврилов, А.С. Щербаков. М.: Медицина, 1984. - с. 199-202.

4. Криштаб С.И. Ортопедическая стоматология К., 1986, с. 152-154.

5. Ортопедическая стоматология под ред. Копейкина В.Н., М., 1988, с. 203-206.

6. Стоматология: Руководство к практическим занятиям. Боровс­кий Е.В., Копейкин В.Н., Колесов А.А., Шаргородский А.Г. М., 1987, с. 340-348.

7. Дойников А.И. Синицин В.Д. Зуботехническое материаловедение М.:Медицина, 1984. - с.- 170.

8. Жулев Е.Н. Материаловедение в ортопедической стоматологии. Н. Новгород. Изд-во НГМА, 1997. - с. 116-126.

9. Щербаков А.С., Гаврилов С.И., Трезубов В.Н., Жулев Е.Н. Ортопедическая стоматология. Учебник СПб. 1999. – с. 179-181.

 

 

б) додаткова:

1. Руководство по ортопедической стоматологии. Под ред. Копей­кина. - М.: Медицина, 1993, с. 216-230.

2. Е.Н.Жулев. Несъемные протезы. Теория, клиника и лаборатор­ная техника. Н.Новгород. 1995, с. 312-327.

3. Руководство по ортопедической стоматологии. Под ред. А.И. Евдокимова. М.: Медицина, 1974. - с. 162-165.

4. Марков Б.П., Лебеденко И.Ю., Еричев В.В. Руководство к практическим занятиям по ортопедической стоматологии. Москва, 2001 с.139-146

 

Викладач перевіряє присутність студентів на занятті, їх медичну форму, та наявність у них альбомів для самопідготовки. Призначає чергового студента. Асистент з'ясовує ті труднощі з якими зустрілися студенти при підготовці до заняття та причини непідготовленості. Перевіряє зебезпеченість заняття наочними посібниками та інструментарієм, підготовленість робочих місць згідно з технікою безпеки. Викладач оголошує тему заняття учбову ціль та викладає план його проведення. Потім проводить розбір учбових питань шляхом активного опитування студентів, яким, у підсумку, мають бути охоплені всі студенти. Доповнюючи відповіді студентів, викладач повинен орієнтуватися на об'єм знань, які студенти отримали при самостійному вивченні відповідного матеріалу підручників, під час прослуховування лекцій та оформлення альбому-зощита з даної теми.

При розгляді запитання про особливості препарування опорних зубів під штамповані металеві коронки при виготовленні мостовидних протезів, на відміну від окремих коронок, слід відзначити, що ос­новною відмінністю є створення паралельності їх стінок. Для цього часто необхідно зняття більшого шару твердих тканин зуба у зв'язку з парлельністю опорних зубів. Рекомендують це робити під час пер­шого відвідування; вважається що больова чутливість значно підвищується, якщо це робити під час наступних відвідувань. При препа­руванні зубів під золоті коронки знімають трохи більший шар тканин з жувальної поверхні з урахуванням шару припою, яким заповнюють внутрішню поверхню коронок для збільшення ії міцності. Для виго­товлення опорних коронок отримувати відтиски необхідно сучасними, відтискними матеріалами силіконовими, полісилоксановими, по методиці двошарового відбитку. Отримання їх гіпсом можна вважати анахронізмом. При виготовленні опорних коронок у всіх випадках слід знімати відтиск зі всього зубного ряду щелепи, що протезується (основний) і допоміжний - з протилежної щелепи.

Якщо після отримання моделей верхньої і нижньої щелеп немоє можливості співставити моделі у стані центральної оклюзії, то ії треба визначити за допомогою воскових базисів з восковими валика­ми, гіпсом або еластичними відтискними матеріалами призначеними для цього.

Виготовлення коронок без визначення центральної оклюзії у тих випадках, коли показаний цей клінічний етап, є серьозною помилкою лікаря.

Клінічні етапи виготовлення мостовидних протезів з фасетками відрізняється від таких з литою проміжною частиною, тим що на ета­пі перевірки мостовидного протеза перевіряють надійність фіксаторів для майбутньої пластмаси і підбирають, за допомогою розцвітки ко­лір пластмаси. При остаточній перевірці протеза контролюють наяв­ність просвіту між слизовою оболонкою і фасетками і їх розташуван­ня.

Після розбору теоретичного матеріалу заняття по учбовим запи­танням, викладач з'ясовує засвоєння студентами теоретичних основ практичних навичок по препаруванню зубів, отриманню двошарових відтисків, оцінці якості препарування.

Впевнившись у засвоєнні студентами теоретичного матеріалу і розібравши помилки допушені у відповідях, викладач оцінює знання студентів і оголошує їм оцінки. Потім переходить до наступного розділу заняття.

Викладач проводить клінічний розбір тематичного хворого. Він звертає увагу студентів на технику безпеки і організацію робочого місця. Демонструє студентам методику препарування зубів під корон­ки для мостовидного протеза.

Студенти ведуть самостійний прийом хворих на етапах виготовлення незнімних протезів при консультативній допомозі викладача препарують зуби під коронки, знімають відтиски, заповнюють медичну документацію.

У випадку відсутності тематичного хворого студенти відпраць­овують методику препарування зубів на фантомах і отримують відтис­ки один у одного. Контроль результатів засвоєння теми може прово­дитися шляхом вирішення проблемно-ситуаційних задач.

Після закінчення прийому хворих, викладач перевіряє правиль­ність заповнення медичної документації, звертає увагу на допущені помилки під час самостійного прийому хворих. Оцінює роботу кожного студента, розбирає незрозумілі питання, дає домашнє завдання.

Викладач називає тему наступного заняття і запитання для пов­торення. Черговий студент приводить в порядок робочі місця, здає інструментарій, відносить наочні посібники в учбову кімнату.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-22; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1028 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.