Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Документ - ІV Універсал Української Центральної Ради




ВІДПОВІДІ

На завдання 11 ДПА історії України.

Варіант 1, 10.

Документ – ІІІ Універсал Української Центральної Ради.

1) 7 листопада(20 - за новим стилем) 1917 — проголосив Українську Народну Республіку (УНР), формально не пориваючи федеративних зв'язків з Росією, і демократичні принципи: (свободу слова, друку, віровизнання, зборів, союзів, страйків, недоторканість особи й помешкання; оголосив національну автономію для меншостей (росіян, поляків, євреїв), скасував смертну кару, як також право приватної власності на землю й визнав її власністю всього народу без викупу, установив 8-годинний робочий день, оголосив реформу місцевого самоврядування, визначив 9 січня 1918 днем виборів до Українських Установчих Зборів, які мали бути скликані 22 січня 1918.)

Історичні умови - Проголошення відбулося за часів української революції після Жовтневої революції та проголошення в Росії більшовицької влади

2) ІІІ Універсал, крім проголошення УНР та визначення її території та устрою, оприлюднював і програму соціально-економічних перетворень.

Проголошення УНР активізувало законодавчу діяльність. Центральна Рада ухвалила закон про порядок видання нових законів. Цим самим було покладено початок формуванню власної правової системи та державного будівництва.

ІІІ Універсал і державотворчі заходи УЦР призвели до стрімкого розгортання конфлікту з Раднаркомом Росії, який Центральна Рада не визнавала урядом всієї Росії. В свою чергу не визнавав Центральну Раду і Раднарком Росії.

3) Визначаєте самостійно.

Варіант 2, 11.

Документ - ІV Універсал Української Центральної Ради.

1) 9 січня (22 січня за новим стилем) 1918 — проголосив УНР «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу», а виконавчий орган, Генеральний Секретаріат — Радою Народних Міністрів. (Він замінив постійну армію міліцією, доручив провести вибори народних рад — волосних, повітових і місцевих, установив монополію торгівлі, контроль над банками, підтвердив закон про передачу землі селянам без викупу, прийнявши за основу скасування власності і соціалізацію землі. Доручив Раді Народних Міністрів продовжувати розпочаті переговори з Центральними державами і довести до підписання миру; закликав усіх громадян УНР до боротьби з більшовиками.)

Історичні умови - Універсал було проголошено під час війни УНР з більшовицькою Росією та радянською УНР та під час проведення переговорів з країнами Четвертного Союзу (щодо підписання Берестейського миру - тільки з незалежною УНР можна було підписати договір, а не з автономною)

2) Одним із найголовніших завдань, які потребували розв’язання в найближчий час і знайшли своє відображення в IV Універсалі, було укладення миру з Німеччиною та її союзниками. Крім того, в Універсалі містилася низка соціально-економічних положень.

Прийняття IV Універсалу стало визначною подією в житті українського народу. Тривалий шлях боротьби завершився логічним результатом — проголошенням незалежності. Хоча в той час не вдалося відстояти самостійну українську державу і сприятлива нагода відродження і закріплення своєї державності зазнала краху, але ідея самостійної соборної України жила в умах кращих представників українського народу, надихала їх на боротьбу за незалежну Україну. Саме в цьому полягає головне історичне значення ІV Універсалу Центральної Ради.

3) Визначаєте самостійно.

 

Варіант 3, 14.

Документ –

1) Звернення Української Національної Ради до українського народу про створення на землях колишньої Австро-Угорщини незалежної української держави. 1 листопада 1918 р. УНРада проголосила Українську державу на всій українській етнічній території Галичини, Буковини і Закарпаття. Було вирішено виробити демократичну конституцію та обрано президента Української Національної Ради, яким став Євген Петрушевич.

Історичні обставини – По завершенню Першої світової війни, в який програвали країни Четвертного Союзу, відбувся розпад Австро-Угорської імперії, на теренах якої стали проголошуватися незалежні країни (в тому числі Чехо-Словаччина, Угорщина, Польща) і ЗУНР (трошки пізніше). Українська Національна Рада - політична організація, що керувала революційними подіями в західноукраїнських землях (аналог Центральної Ради в підросійських українських землях).

2) (18)-19 жовтня 1918 - Цей день вважається днем проголошення на західноукраїнських землях держави, що пізніше дістала назву Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР).

Була утворена Західноукраїнська Народна республіка, яка хоч і проіснувала нетривалий час, але заклала основи до визнання української державності на західноукраїнських землях та в майбутньому до об’єднання з іншими українськими землями.

Але у 1918 році цей документ викликав і конфлікт з Польщею, яка вважала західноукраїнські землі своїми територіями і відразу почала війну проти ЗУНР.

3) Визначаєте самостійно.

 

Варіант 4, 12.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 457 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2355 - | 2039 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.