Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості галузі «Будівництво» в створенні якісної продукції




 

Галузь «Будівництво» в порівнянні з іншими галузями народного господарства має ряд специфічних особливостей.

Продукція будівельників – готовий об'єкт, виконаний конструктив або вид роботи, який є продукцією не тільки безпосередніх виконавців підрядника і замовника, але багатьох колективів спеціалізованих організацій, постачальників, проектувальників, науково-дослідних інститутів та інших.

На Україні, в створенні будівельницької продукції беруть участь практично всі галузі промисловості. Галузь споживає 85-90% продукції будматеріалів, 10% машинобудувань, більше 20% всього прокату, 40% лісу. На галузь працює десятки тисяч проектувальників, більше 30 тисяч підрядних і спеціалізованих організацій з різними формами власності і більше 900 тисяч чоловік.

Будівельна продукція – це закінчені будівництвом і підготовлені до здачі в експлуатацію, знов побудовані, реконструйовані будівлі промислового і цивільного призначення, а також окремі частини будівлі і види робіт. До неї відносяться:

- побудовані заводи, фабрики, підприємства, цехи, електропідстанції, шахти, кар'єри, мости, порти, інженерні комунікації і споруди і т.д.;

- частини будівель, наприклад, фундаменти, каркас, стіни і т.д.;

- види робіт, наприклад, підлоги з лінолеуму, облицювання стін плиткою або шпалерами, що миються, і т.д.;

- спеціальні монтажні роботи – сантехнічні, вентиляційні, по монтажу технологічного устаткування і так далі

Такий багатообразний перелік будівельної продукції і її учасників в створенні вимагає особливого підходу і спеціальних методів до її якості.

Галузеві Міністерства – машинобудування всіх видів, електротехнічній, хімічній, чорній і кольоровій металургії, лісовій і деревообробній промисловості, будівельних матеріалів та інші, поставляючи на будівництва свою продукцію, вносять відчутний внесок до загальної якості будівництва об'єктів. Разом з тим, будівельники не є безпосередніми її виготівниками, не можуть завчасно впливати на її якість (устаткування всіх видів і матеріали), хоча якість цих постачань істотно впливають на якість всіх видів будівельно-монтажних робіт (БМР).

Рівень якості проектно-кошторисної документації багато в чому зумовлює якість і терміни будівництва нових і реконструкцію підприємств, що діють. Сучасне проектування є сполучною ланкою між наукою і виробництвом. Наукові досягнення не можуть інакше упроваджуватися у виробництво, як через стадії проектування і будівництва. У кожному промисловому, та і в деяких цивільного призначення об'єктах, проекту, є риси індивідуального, що відповідають певній технології виробництва або призначенню цивільних будівель, а також конкретними умовам будівництва. Тому проектування цих об'єктів ведеться в більшій своїй частині по індивідуальних проектах із застосуванням типових вирішень окремих споруд, вузлів і конструкцій і не має належної якості з типовою. Крім того, будівельники в належній мірі не можуть впливати на якість проектування на всіх його етапах, не маючи доступу і постійного контролю.

Характерною межею будівництва, особливо промислового, є і численність його безпосередніх виконавців, їх відомча роз'єднаність. У будівництві крупних промислових об'єктів бере участь понад 40 спеціалізованих організацій, зокрема таких крупних галузей як енергетики, приладобудування, машинобудування і так далі, з якими будівельники не мають прямих постійних і договірних зв'язків і з якими можуть спілкуватися в питаннях якості більше через замовника. Таке різноманіття виконавців і їх роз'єднаність також негативно позначається на якості будівельної продукції.

В процесі будівництва відбувається постійна зміна виробничих умов. На промисловому підприємстві умови виготовлення продукції стаціонарні, а об'єкти праці багато повторювані. Виробник знаходиться на робочому місці, а виробничий конвеєр рухається. Виготовлена продукція йде від виробника, а виробник продовжує роботу над подальшими її партіями. При виробництві БМР об'єкти праці нерухомі, а виробники – робочі-будівельники (бригади) переміщаються в строго певній технологічній послідовності, змінюючи один одного, при виконанні того або іншого виду робіт, що також впливає на якість БМР.

У будівництві, як правило, відсутні стаціонарні умови виробництва. Той або інший будівельний майданчик відрізняється за умовами геології ґрунтів, сейсмічності, гірських вироблень, водонасиченості ґрунтів і агресивності ґрунтових вод, а також за умовами організації будівельницького виробництва дорогами, складами, проїздами, наявністю енергоресурсів і інше. Це також значно відкладає свій відбиток на якості робіт.

Крім того, на якість також впливають складні взаємини підрядника із замовником, особливо при проведенні налагоджувальних робіт.

Тому при створенні і функціонуванні системи управління якістю БМР повинні бути враховані ці і інші особливості, що впливають на якість робіт, при підготовці виробництва, в умовах виробництва, при здачі робіт і експлуатації.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 334 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2196 - | 2142 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.