Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порівняльна характеристика категорій «бізнес» і «підприємництво» та похідних від них

Бізнес Підприємництво
Business(англ.) — справа, заняття, комерція, угода, торговельна операція тощо, пов’язана з особистою вигодою.   Підприємництво — особливий вид бі­знесу. Його метою є отримання не прибутку взагалі, а надприбутку, тоб­то підприємницького доходу, що отри­мується внаслідок самостійної ризи­кованої інноваційної діяльності, яка грунтується на повній економічній відповідальності, на персоніфікова­ному гнучкому управлінні й органі­зації процесу відтворення
Бізнес— це будь-яка (господарська, виробнича, посередницька тощо) стабільна економічна діяльність із передбачуваними результами і набагато меншим ступенем ризику, ніж підприємництво Підприємництво— є четвертим фак­тором виробництва, сутність якого по­лягає в найбільш ефективному комбі­нуванні трьох основних факторів (зем­ля, капітал, праця) з метою задоволення потреб споживача способами, відмін­ними від застосовуваних конкурента­ми, що і дає можливість отримання підприємницького доходу.  
Бізнес- це систематизована тривала діяльність суб’єктів господарювання в умовах ринкової економіки, націлена на одержання реального прибутку у грошовій формі.   Підприємництво — окремий випадок бізнесу, що більшою мірою зорієнтова­ний на особистість людини, яка здійс­нює бізнес і якій притаманні певний стиль і тип господарської поведінки.  
Бізнесмен— людина, яка «робить гроші», власник капіталу, що перебуває в обігу і приносить йому дохід Підприємець— людина, яка здатна ге­нерувати ділові ідеї, вишукувати мож­ливості для створення чогось нового, використовувати нетрадиційні шляхи, брати на себе ризик і відповідальність під час втілення в життя цих дій.  
Бізнес охоплює відносини між всіма участниками ринкової економіки, а також дії не тільки підприємців, а й споживачів, найманих працівників, державних структур.   Підприємництво можливе не тільки у сфері бізнесу, а й у науці, культурі, медицині тощо. Визначальним при цьому є не продукт чи послуга, що надаються, а стиль роботи підприємця.  
Малий бізнес — особлива форма бізнесу, пов’язана з функціонуванням малих підприємницьких структур будь-якої форми власності і відповідної правової форми організації з метою одержання прибутку Мале підприємництво — це одна з форм реалізації підприємницької ініціативи та підприємницького потен­ціалу (поряд із корпоративним та внутрішньо фірмовим).

 

 

Порівняльні характеристики внутрішньофірмового підприємництва

(інтрапренерства)

Переваги Недоліки
1. Доступність фінансів.   1. Бюрократизація, рутинний характер діяльності, що утрудняє процес прийнят­тям виникнення підприємницької ідеї.  
2. Організаційно-технологічна допомога при реалізації підприємницької ідеї.  
3. Можливість одержання допомоги у форс-мажорних обставинах.   2. Обмеження підприємницької діяльно­сті інтрапренера встановленими під­приємством межами.  
4. Можливості використання підприєм­ницької структури системи товароруху і збуту підприємства.   3. Необхідність першочергового враху­вання інтересів підприємства.  
5. Можливості використання досвіду, ділової інтуїції, маркетингу тощо. 4. Переслідування підприємством коро­ткострокових цілей.

 

 

Порівняльна характеристика моделей підприємництва

Поведінка підприємця Класична модель підприємництва Інноваційна модель підприємництва
Мета підприємни­цької діяльності Максимізація доходу Оптимізація потенціалу дохідності
Засоби досягнення мети Застосування підходів, вироблених на основі попереднього власного досвіду Застосування нових, нетрадиційних підходів, пошук нових ресурсів та їхніх комбінацій, нових систем управління, заохочення тощо
Варіантність дій Одноальтернативність з урахуванням минулого досвіду Багатоальтернативність, творчий пошук перспектив
Ставлення до ризику Мінімізація ризику Усвідомлений ризик з балансуванням сукупності ризикових варіантів
Реакція на зміни в економічному середовищі Реакція на зміни, що відбулися, стали фактом Прагнення передбачити виникнення проблем та знайти засоби пристосування до них (якщо їхнє настання не можна попередити) і застосування превентивних засобів для запобігання небажаних наслідків
Система заохочень Заохочення стабільності та ефективності Заохочення творчості, новаторства, ініціативи

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Значения Fтабл, удовлетворяющие условию P (F > Fтабл) | B. Антиаритмічна та метаболічна терапія
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 392 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2457 - | 2272 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.