Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Теми навчальних есе і методичні рекомендації щодо їх написання




Есе - це творча самостійна робота студента, у якій необхідно обгрунтувати своє ставлення до певної соціологічної проблеми. В есе потрібно розкрити актуальність проблеми, охарактеризувати всі точки зору на вирішення даної проблеми, обгрунтувати власну точку зору або ту, до якої більше схиляєтеся.

За обсягом та функціями есе подібно, з одного боку, до наукової статті та літературного нарису, а з іншого - до філософського трактату. Перевага цього наукового жанру в тому, що він певною мірою дає можливість реалізувати «політ думки», критично оцінити накопичене знання та запропонувати нестандартні ідеї з проблеми, що розглядається.

Під час написання есе необхідно пам'ятати, що не може бути абсолютно «правильних» чи «неправильних» думок, поглядів, підходів до аналізу заданої теми. Важливо, щоб заявлена автором позиція була добре аргументована, щоб було показано знання автором проблеми, що розглядається, щоб були проаналізовані підходи, аргументи інших дослідників, щоб були продемонстровані*здібність до розуміння, оцінки та встановлення зв'язку між ключовими моментами проблеми, вміння диференціювати аналітичні підходи та моделі.

Есе - це на 75% огляд і переказ робіт інших дослідників, а на 25% - власні думки, коментарі студента, критика ним наукових поглядів і теорій.

Форма виконання: робота може виконуватися в рукописному чи друкованому варіанті.

Обсяг: для робіт, написаних від руки, - не менше 7 повних сторінок формату А4 (не враховуючи титульної); для друкованих - не менше 4 повних сторінок (не враховуючи титульної), (шрифт Тіше8 Котап, розмір 14. інтервал - 1,5).

Вибір теми ссе здійснюється студентом у відповідності з номером прізвища студента в списку групи (в журналі). Наприклад: 1 тему обирають ті, х то в списку під №№ 1, 26.

Оформлення: у правому верхньому кутку титульної сторінки наводиться прізвище та ініціали, нижче - факультет, курс, група; через 2 інтервали посередині сторінки - назва теми ПРОПИСНИМИ літерами, далі, через 2 інтервали, текст; поля: верхнє та нижнє - 2 см, ліве - 3 см, праве — 1,5 см.

Посилання на використані джерела слід подавати як посилання у квадратних дужках (наприклад, [2. с. 15-16]. що означає: пункт 2 у списку використаних джерел, сторінки 15- 16); наприкінці роботи подається Список використаних джерел. При написанні роботи слід використовувати не менш як три джерела, не враховуючи підручник, за яким здійснюється підготовка до семінарських занять.

Список використаних джерел оформлюється наприкінці тексту роботи, наприклад, так:

1. Бачинин В.А. Социология: Три курса лекции студентам-юристам. - Харьков: Консулі, 2003. - 576 с.

2. Бровко В. Украинский ередний класе // Хайвей. - 2008. - 24 червня. - Режим доступу бо

журн.: Иіір://Н. иа/зїогу/109140/

3. Гіденс Е. Соціологіяю — К.: Основи, 1999. - 726 с.

4. Исаев Б.А. Социология. Краткий курс. - СПб.: Питер, 2007. -224 с.

5. Короткий тлумачний словник української мови: Більш як 6750 слів / За ред. Д.Г.

Гринчиишна. - К: Рад. шк., 1988. 320 с.

6. Кравченко А.И. Социология: Учебник для студентов вузов. - М.: Логос, 1999. - 368с.

7. Маркович Д.Ж. Общин социология: Учебник / Пер. с сербского. - М.: ВЛАДОС, 1998. -

169 с.

8. Радугин А.А., Радугин К.А. Социология: Курс лекций. - М.: Центр, 2000. - 244 с.

9. Соціологія: курс лекцій / За ред. В.М. Піні. - Львів: Новий світ, 2002. -302с.

10. Соціологія: Підручник / За ред. В.Г. Городяненка. - К: Освіта, 2002. -245с.

11. Социология / Под ред. В.И. Курбатова. - Ростов на/Д.: Март, 1998. - С. 150 с.

12. Соціологія: терміни, поняття, персонали: Навчальний словник-довідник / Укл.: В.М. Піча. Ю.В. Піча, Н.М. Хома та ін. / За заг. ред. В.М. Пічі. - К: Каравела, Львів: Новий світ-2000, 2002. - 480 с.

13. Фролов С.С. Социология: Учебник. - М: Логос, 1996. - 360 с.

14. Холод О.М. Соціологічні аспекти реальності: Навч. посібник для студентів денної та заочної форм навчання. - Кривий Ріг: КНЦ ОНЮА, 2006. - 200 с.

15. Черниш Н.Й. Соціологія. - К: Знання, 2009. - 468 с.

Орієнтовний план роботи:

Вступ - розкривається важливість проблеми та її місце в соціології; подаються мета і завдання роботи; обґрунтовується підхід щодо аналізу теми

(задана тема в науці може інтерпретуватися по-різному, важливо обрати певний науковий підхід та дотримуватися в роботі саме його); визначаються терміни, що будуть використовуватися в есе.

Основна частина - тут передбачається повне розкриття основної проблеми; текст основної частини поділяється на окремі абзаци, кожний з яких містить певну тезу, положення, що характеризує досліджувану проблему (або соціальне явище, подію, соціологічну теорію тощо), аргументацію цієї тези і суб'єктивну авторську оцінку.

Висновки. Було досліджено... Дійсно, один фактор впливає (не впливає) на інший фактор.... Отже, предмет дослідження має такі основні особливості (слід перерахувати за пунктами)....У подальшому слід дослідити (вказати проблему, яка або залишилася не дослідженою до кінця, або вказати на проблеми, які випливають з проведеного дослідження). І, звичайно, тут викладаються власні узагальнення, оцінки.

Додатки (якщо необхідно): схеми, таблиці, графіки, діаграми, малюнки, фотографії, карти та т. ін.

Список використаних джерел.

Оцінка роботи. При оцінюванні роботи враховується логіка викладення, зв'язок теорії з практикою, обгрунтовані висновки, орфографічні та стилістичні помилки, акуратність, використання основної та додаткової літератури тощо.

ТЕМАТИКА НАВЧАЛЬНИХ ЕСЕ





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 420 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2260 - | 2182 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.