Охорона праці
Загальні положення із заходів безпеки на очисній установці
1) Дотримання заходів безпеки під час нейтралізації та роботи з технологічним обладнанням, є необхідною умовою безаварійної роботи.
2) Безпека роботи обслуговуючого персоналу забезпечується чітким виконанням вимог експлуатаційно-технічної документації, наказів, директив та указів з організації заходів безпеки.
3) Обслуговуючий персонал, що приймає участь у роботі, зобов`язаний пройти медичний огляд, надати заліки з заходів та правил безпеки та мати посвідчення на право самостійної роботи на закріпленому обладнанні.
4) На робочих місцях має знаходитись тільки обслуговуючий персонал, безпосередньо зайнятий на роботах.
5) Індивідуальні засоби захисту мають зберігатися у приміщенні, що має примусову вентиляцію.
6) Забороняється: залишати системи та пульти без догляду, використовувати несправне обладнання, прилади, інструменти; подавати за знімати напругу, подавати тиск, вмикати та вимикати системи та прибори особам, до обов`язків яких це не входить.
7) Основні та допоміжні виходи з приміщень мають вільно відкриватися.
Вимоги до електробезпеки
1) Електрообладнання станції нейтралізації та обладнання, що може бути під напругою, має бути заземлено. Особливо слід звернути увагу на заземлення корпусу генератора озону.
2) Ізоляція зовнішньої електропроводки має бути захищена від механічних ушкоджень.
3) До обслуговування генератора допускаються особи, що ознайомлені з технічним описом та інструкцією з експлуатації озонатора, пройшли інструктаж та допущені до обслуговування установок, що працюють під напругою вище 1000 В.
4) Перед проведенням будь-яких робіт на обладнанні озонатора, необхідно вимкнути генератор озону та вимкнути все обладнання озонатора. На щит керування повісти табличку «НЕ ВМИКАТИ, ПРАЦЮЮТЬ ЛЮДИ». Відключити основні ножі роз`єднання та увімкнути заземлення.
Заходи долікарської допомоги при ураженні електричним струмом:
1) Звільнити п отерпілого від дії електричного струму згідно проведеного навчання.
2) Надати першу медичну допомогу.
3) У всіх випадках ураження електричним струмом обов`язково викликати лікаря, незалежно від стану потерпілого.
Вимоги до вентиляції та протипожарні заходи
У приміщення де встановлені генератори озону та реактори озонування, має бути встановлена загальнообмінна вентиляція з шестикратним повітрообміном за годину та аварійна.
Повітря має видалятися у об`ємі 80% з нижньої та 20% з верхньої зони, приточне повітря має подаватись у верхню зону.
Приточно-витяжну вентиляцію слід вмикати за 15 хв до початку роботи на озонатор ній установці та вимикати через 15 хв після вимкнення генераторів озону.
У приміщенні генераторів озону має бути встановлено автоматичний газоаналізатор типу «Атмосфера ПМ». У випадку наявності небезпечної концентрації озону вище 0,1 мг/ має бути забезпечено:
- автоматичне вимкнення та вмикання аварійної вентиляції; вимикання генераторів озону та припинення подачі води на очистку;
- автоматичне увімкнення звукової та світлової сигналізації.
У приміщенні слід передбачати необхідні засоби пожежогасіння: вуглекислотні вогнегасники, ящики з піском, азбестове полотно, у відповідності з діючими нормами, які мають знаходитись у відведених місцях у чітко встановленій кількості із дотриманням правил зберігання.
Паління дозволяється лише у спеціально відведеному та обладнаному місці!