Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Мягкий фарфор выпускают нескольких разновидностей. В нашей стране изготавливают мягкий костяной и высокополевошпатовый фарфор

Мягкий костяной фарфор отличается высоким содержанием в массе плавней - 53% полевого шпата и костяной золы, глинистых веществ – 32% и кварцевых (отощителей) – 15%. Ввиду этого его обжигают при 1260оС; в структуре черепка до 85% стекловидной фазы. Черепок очень тонкий, высокой белизны и просвечиваемости (до 4 мм). Однако, костяной фарфор имеет меньшую, чем твердый фарфор прочность и термостойкость. Используют его для изготовления высокохудожественной чайной и кофейной посуды, декоративных изделий.

 

12. Способи декорування скловиробів та їх вплив на споживчу цінність товарів.

Прикраса на скло може бути завдано в процесі виготовлення виробу (в гарячому стані) і на готові вироби (у холодному стані).

1. Прикраса в гарячому стані: (кольорові скловироби, вироби з на кольором, оброблення "кракле"). При видуванні склодув поміщає в баночку з холодну воду, вона покривається сіткою тріщин. Виріб поміщають у піч, тріщини оплавляються, потім продовжують видування вироби зі скла з рельєфами.

2. Прикраса в холодному стані: механічний спосіб. Абразивними матеріалами наносять на скловироби матову стрічку, номерну шліфування, алмазну грань гравіювання.

Номерна шліфування - нескладні матові або прозорі малюнки, їх нумерують.

Алмазна грань - візерунки, утворені двох-, тригранними прорізами (борозенками) за допомогою абразивного кола. Алмазної гранню прикрашають кришталеві вироби.

Хімічний спосіб - прикраси наносять шляхом травлення плавиковою кислотою. Існує просте, складне та глибоке художнє травлення.

Прикраси наносять фарбами (живопис), золотом (вусик - 1 мм., Отводка - до 3 мм., Стрічка - 4 - 10 мм.), Декалькоманія (за допомогою перекладних картинок), прикраса люстрами (фарби на основі солей кольорових металів).

13. Характеристика основних компонентів для виробництва кераміки та їх вплив на властивості готових виробів.

^ 3.2. Сировина для виробництва керамічних матеріалів

Сировину для виробництва будівельної кераміки поділяють на пластичну й непластичну. До пластичної сировини відносять глинисті породи, які забезпечують одержання зв’язної, зручної до формування маси і міцного водостійкого черепка після випалювання. Непластична сировина - це добавки, які покращують технологічні властивості формувальної суміші (полегшують сушіння, зменшують усадку, знижують температуру випалювання) і надають готовим виробам потрібних властивостей (пористості, теплопровідності, кольору тощо).

 

^ Спіснювальні добавки вводять у керамічну масу, щоб знизити пластичність і зменшити повітряну й вогневу усадки за рахунок меншої водопотреби формувальної маси. Для цього використовують шамот, де-гідратовану глину, кварцовий пісок, гранульований шлак, золу ТЕС. Шамот – це зернистий порошок із зернами 0,16…2,5 мм, який отримують подрібненням попередньо випаленої до спікання глини. Шамот поліпшує сушильні властивості глин. Дегідратовану глину одержують випалюванням при температурі 700…750 оС з наступним подрібнюванням.

 

Плавні знижують температуру випалювання і спікання глини, підвищують щільність виробів. Як плавні використовують польові шпати, залізну руду, доломіт тощо. Вони здатні утворювати з SiO2 та Al2O3 більш легкоплавкі силікатні розплави.

 

^ Поротвірні добавки вводять у сировинну масу для одержання легких керамічних виробів. Такими добавками є магнезит, крейда, доломіт, які під час випалювання виділяють СО2, а також вигоряючі добавки – тирса, відходи вуглезбагачувальних фабрик, золи ТЕС, лігнін, подрібнене буре вугілля.

 

^ Пластифікуючі добавки сприяють підвищенню пластичності маси й поліпшенню її здатності до формування при отриманні виробів. До них належать високопластичні глини, бентоніти, а також поверхнево-активні речовини типу лігносульфонату технічного (ЛСТ).

14. Види і способи декорування керамічних виробів; екологічні показники декорованого столового посуду і методи їх визначення.

Керамічні виробидекорируют керамічними фарбами, люстрами, препаратами золота, срібла.

Керамічні фарби завдають пензлем (живопис) іполумеханизированним способом (трафарет, штамп). Усик,отводка, стрічка – смуги, що завдають золотом чи фарбою (вусик – 1 мм.,отводка – 1 – 3 мм., стрічка – більше трьох мм.).

Живопис – мальовничі малюнки від іншихразделок наявністю слідів (мазків) пензля.

>Критье – виріб покривають фарбою.Критье буває суцільне,полукритье, спадне, з прочищенням.Критье суцільне – все виріб покривається рівномірно фарбою;полукритье – поверхню вироби зафарбована смужкоюширенной до 20 мм. і більше. При низхідномукритье роблять поступовий перехід від суцільного шару фарби нанівець.Критье з прочищенням – в суцільномукритье залишають не зафарбовані ділянки різної форми.

Печатка – графічний, переважнооднокрасочний малюнок. Друкований малюнок контурний, що з дрібних штрихів, рисочок.

>Трафарет – малюнок завдають з допомогою пульверизатора через трафарет. З використанням одного трафарету малюнок одноколірний, кількатрафаретов – багатобарвний.Отличительние ознаки трафарету: частини малюнка одного кольору від'єднані одне від друга, краю малюнка чітко обкреслені.

Штамп –однокрасочний малюнок, який повторювався на виробі.Наносят його з допомогою гумового штампа фарбою чи золотом.

>Декалькомания (>деколь) –однокрасочний чи багатоколірний малюнок, наноситься на виріб з допомогою перекладних картинок. Відрізняється від мальовничих відсутністю слідів пензля, як від друку – одноколірним контуром.

>Шелкография – широко застосовують для прикрас.Краску продавлюють через сітчасті трафарети. Малюнки яскраві, рельєфні, різною складності, видно штрихи і точки.

>Фотокерамика – прикрасу як портретів, пейзажів, пережите на виріб з фотопластинок.

Додаткові види домальовувань прикрас:

>Пестрение – часткова розмалювання малюнка фарбою чи золотом для підкреслення деталей.

>Арабеска – вузький бортовий орнамент завданий фарбою чи золотом, рукою.

>Блики – рельєфні мазки безбарвної фарбою для підкреслення світлих деталей малюнка.

Залежно від характеру розташування на виробах малюнки поділяють на букет,раскидние, бортові і суцільні. Букет складається злепков чи малюнків близько трьох включно.Раскидние – злепков чи малюнків від п'ятьох і більше.Бортовие – найчастіше по борту вироби орнаментальне безупинне прикрасу. Усі малюнки завдають на виріб як окремо, і у різному стані. Малюнки на кераміці ділять на групи залеж

15. Фактори формування якості скляних виробів побутового призначення.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Инквизиторы и Иерархия Грехов | Скрипт* для холодных звонков
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 339 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2405 - | 2285 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.