Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ТЕМА 8. Злочини у сфері господарської діяльності




Економічна діяльність, господарська діяльність та підприєм­ницька діяльність як об'єкти кримінально-правової охорони. За­гальна характеристика злочинів у сфері господарської діяльності. Проблеми систематизації юридичних складів злочинів у сфері гос­подарської діяльності за КК України.

Злочини, що посягають на встановлений порядок здійс­нення господарської діяльності та окремих її видів. Пору­шення порядку зайняття господарською та банківською діяльніс­тю: аналіз юридичних складів злочину, види діяльності, що підлягають ліцензуванню. Зайняття забороненими видами госпо­дарської діяльності: зміст поняття "види господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона", встановлена законом, та його співвідношення з поняттям "види діяльності, заборонені кримі­нальним законом", кваліфіковані види цього злочину. Порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва: аналіз юридичного складу злочину. Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів: аналіз юридичних складів злочи­ну, кваліфікація за сукупністю з іншими злочинами. Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом: аналіз юридичних складів злочину. Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: особливості предмета та об'єктивної сторони юридичного складу злочину, відмежування від інших злочинів. Фіктивне підприємництво: аналіз юридичних складів злочину. Фік­тивне банкрутство: особливості юридичного складу злочину. Дове­дення до банкрутства: особливості об'єктивної сторони складу зло­чину. Приховування стійкої фінансової неспроможності: аналіз юридичного складу злочину. Незаконні дії у разі банкрутства: ана­ліз юридичного складу злочину.

Злочини, що посягають на фінансову діяльність. Ухилен­ня від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: аналіз юридичних складів злочину. Шахрайство з фінансовими ресур­сами: особливості юридичних складів злочину, відмежування від інших злочинів. Ухилення від повернення виручки в іноземній ва­люті: аналіз юридичних складів злочину. Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків: особливості предмета злочину. Контрабанда: аналіз юридичних складів злочи­ну. Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом: аналіз юридичних складів злочину.

Злочини, що посягають на встановлений порядок виго­товлення і використання документів в господарській діяль­ності» Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, переси­лання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї: аналіз юридичних складів злочину. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків: особливості об'єктивної сторони та предме­та злочину. Порушення порядку випуску (емісії) та обігу цінних паперів: аналіз юридичних складів злочинів. Виготовлення, збут та використання підроблених недержавних цінних паперів: особли­вості предмета та об'єктивної сторони юридичних складів злочину. Підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків: особливос­ті предмета та об'єктивної сторони юридичного складу злочину. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акциз­ного збору чи контрольних марок: аналіз юридичних складів злочину.

Злочини, що посягають на встановлений порядок фор­мування та витрачання бюджетних коштів. Порушення зако­нодавства про бюджетну систему України, видання нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку: аналіз юри­дичних складів злочинів.

Злочини, що посягають на встановлений порядок реалі­зації споживачам товарів і надання послуг. Випуск або реа­лізація недоброякісної продукції: аналіз юридичного складу злочину. Обман покупців та замовників: особливості юридичних складів злочину, відмежування від суміжних злочинів. Фальсифікація за­собів вимірювання: аналіз юридичних складів злочину. Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клей­ма: особливості предмета та об'єктивної сторони складу злочину.

Злочини, що посягають на свободу господарської діяль­ності. Незаконне збирання з метою використання або використан­ня відомостей, що становлять комерційну таємницю: особливості предмета та способів вчинення злочину, форми підприємницького шпигунства. Розголошення комерційної таємниці: особливості юридичного складу злочину. Змова про зміну чи фіксування цін або примушування до їх змін чи фіксування: особливості юридич­них складів злочину, відмежування від суміжних злочинів. Проти­дія законній господарській діяльності: форми вчинення злочину, кваліфіковані види злочину, відмежування від вимагання та інших злочинів. Незаконне використання товарного знака: особливості предмета та об'єктивної сторони складу злочину. Порушення анти-монопольного законодавства: аналіз юридичного складу злочину.

Злочини, що посягають на відносини у сфері привати­зації державного чи комунального майна. Незаконна прива­тизація державного, комунального майна: аналіз юридичних скла­дів злочину. Незаконні дії щодо приватизаційних паперів: особливості предмета злочину. Недотримання особою обов'язко­вих умов щодо приватизації державного, комунального майна або підприємств та їх подальшого використання: аналіз юридичного складу злочину.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 436 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2420 - | 2132 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.