Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вимоги до змісту курсової роботи




Курсова робота повинна мати обсяг 50-60 сторінок друкованого тексту.

Зміст курсової роботи визначається її темою і відображається у плані, розробленому студентом за допомогою керівника. Відповідно до обраної теми студент самостійно добирає літературу (книги, брошури, статті та ін.), відповідні нормативні документи і складає проект плану, який обговорює з керівником.

План курсової роботи має бути складним і містити: вступну частину; три розділи, кожен з яких повинен мати не менше ніж два параграфи; висновки та пропозиції; список літератури і додатки. Орієнтовані плани курсових робіт наведені у додатку Б.

Головним завданням вступної частини (вступу) є обґрунтування актуальності і практичної значущості обраної теми курсової роботи, особливостей постановки і вирішення питань щодо конкретних умов дослідження. Крім того, в цій частині роботи слід чітко визначити її мету та завдання (спираючись на план), предмет і об'єкт дослідження і подати коротку інформацію про нього.

Необхідно зазначити методи, що використовуються під час дослідження, та інформаційні джерела, наприклад:

• “У роботі використано... методи дослідження”.

• “Інформаційною базою слугували вітчизняні та зарубіжні видання, матеріали преси та фактичні дані щодо діяльності... (об'єкт)”.

Обсяг вступу - 2 - 3 сторінки.

Перший розділ(теоретичний) може містити декілька параграфів. Теоретичне обґрунтування має визначати роль і місце досліджуваних явищ та процесів у діяльності підприємства. Розглядаються загальні теоретичні підходи до проблеми з використанням лише літератури з досліджуваної теми, можливе порівняння різних точок зору, використання опублікованих статистичних даних із посиланням на джерела.

Чітко визначене теоретичне поле роботи дає змогу перейти в наступних розділах до конкретного аналітичного дослідження.

Перший розділ повинен мати певні елементи наукової новизни та розкривати власну позицію автора щодо обраних методів дослідження.

Бажано ілюструвати текст графічними матеріалами - схемами, графіками, діаграмами тощо.

Обсяг першого розділу не повинен перевищувати 35% від загального обсягу курсової роботи.

Другий,аналітичний, розділ (два-три параграфи), забезпечуючи логічну послідовність дослідження, має стати перехідною ланкою до наступного, третього розділу і поєднати набуті теоретичні знання та вміння використовувати обрані методи і певний методичний інструментарій. Назва розділу формулюється таким чином:

“Характеристика... (предмет дослідження) на... (об'єкт дослідження)”.

“Сучасний стан... (предмет дослідження) на... (об'єкт дослід­ження)”.

У другому розділі мають бути подані опис, характеристика сучасного стану досліджуваної проблеми на об'єкті дослідження, діагностування діяльності підприємства під кутом зору обраного напряму дослідження, аналіз із використанням фактичного матеріалу, теоретичних знань, певного методичного інструментарію. Кожен абзац починається розповіддю про те, як має бути (теоретично), а всі приклади наводяться лише з досліджуваного підприємства (використовуються сучасні дані). Результатом дослідження буде критичний аналіз.

Усі аналітичні розрахунки, таблиці, графіки, діаграми мають супроводжуватися тлумаченнями та висновками, які дають змогу визначити сутність управлінських процесів, що спостерігаються в організації, їх особливості, тенденції, створити базу для виявлення невикористаних резервів. Якщо є така можливість, то текст слід ілюструвати справжніми документами (у вигляді додатків), які обов'язково супроводжувати стислим коментарем.

Обсяг другого розділу має становити приблизно 40% від загального обсягу курсової роботи.

У третьому розділі необхідно подати конкретнірекомендації, пропозиції, запропонувати моделі управління параметрами розвитку, діяльністю організації на базі основних теоретичних положень, методичних підходів, методичного інструментарію щодо поліпшення діяльності підприємства, а також висновки проведеного у другому розділі дослідження. Назва розділу формулюється таким чином:

“Напрями вдосконалення... (предмет дослідження) на... (об'єкт дослідження)”.

Пропозиції щодо вдосконалення діяльності організації, відповідно до напряму дослідження, повинна мати обґрунтування. “З метою... можна запровадити...” Пропозиції можуть бути найсміливіші, які враховують найсучасніший досвід відомих фірм світу (студент демонструє свою освіченість та менеджерський світогляд). Але якщо ця пропозиція на сьогодні є нездійсненою для об'єкта дослідження, треба обов'язково пояснити причину (відсутність коштів, недосконалість законодавства, непідготовленість кадрів, інфляція, політична та економічна нестабільність тощо), тобто студент повинен продемонструвати реалізм мислення та знання проблем реального об'єкта.

Обсяг третього розділу може становити 15–10% від загального обсягу курсової роботи.

Висновки та пропозиції є стислим викладом підсумків проведеного дослідження. Саме тут коротко наводяться найбільш важливі теоретичні положення, які містять формулювання розв'язаної проблеми, оцінка результатів дослідження з точки зору відповідності меті курсової роботи та поставленим у вступі завданням, а також пропозиції щодо вдосконалення досліджуваного напряму діяльності організації, які було обґрунтовано у третьому розділі. У висновках не може бути пропозицій, які не розглядалися у третьому розділі. Обсяг висновків і пропозицій не повинен перевищувати три-чотири сторінки.

Список літератури має містити 30-40 назв. Посилання на них повинні наводитись у квадратних дужках, де вказується порядковий номер джерела у списку літератури (наприклад [19]).

Додатки до курсової роботи мають містити інформаційні матеріали, що становлять базу аналітичних досліджень згідно з обраною темою. Вони розміщуються після “Списку використаної літератури”. Кожен додаток позначається послідовно великими літерами української абетки і на кожен є посилання в тексті.

Крім того, у додатки доцільно включати допоміжний матеріал, потрібний для повноти сприйняття курсової роботи:

- реальні документи підприємства;

- рекламні матеріали;

- проміжні математичні доведення, формули, розрахунки;

- таблиці допоміжних цифрових даних;

- інструкції, методики, опис алгоритмів і програм вирішення задач на ПЕОМ, розроблених у процесі виконання роботи;

- ілюстрації допоміжного характеру.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 415 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2227 - | 2155 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.