Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Параміксовіруси,респіраторно-синцитіальний вірус, вл, патологія,діагностика




Віріони мають сферичну ф-му, розміри 120-200нм. Геном – 1-ниткова лінійна нефрагментована РНК(-), що кодує синтез 10білків. До складу нуклеокапсиду вх.білок N та білки полімеразного комплексу P і L. Вн пов суперкапсидної оболонки вкрита білками М і К. суперкапсидна ліпопротеїнова оболонка вкрита остями, що утворені глюкопротеїдами – G і F. Білок G забезпечує адсорбцію вірусу на клітині, а білок F сприяє злиттю суперкапсидної оболонки вірусу з кл мембр та мембранами лізосом, проникненню та роздяганню вірусу. Не має гемолітичної, нейрамінідазної та гемаглютинуючої активності. Із поверхневими білками вірусу пов’язані його аг вл, на осн яких встановлено 3 серотипи вірусу. Діагностика: здійснюється за допомогою РІФ у прямому або не прямому варіанті. Специфічна флуоресценція кл епітелію ВДШ характеризується поліморфними включеннями в цитоплазмі або світінням всієї цитоплазми кл. для виділення вірусу використ перещеплювані к-ри кл людини HeLa, HEp-2, KB та мавп – VERO. Матеріал: слиз, аспірований з ділянки голосової щілини, мазкиз глотки та порожнини носа, носоглоткові змиви. ЦПД- утв синцитію за умов відсутньої гемадсорбції. Ідентифікують виділені штами в РН,РЗК,ІФА. Серодіагностика здійснюється в парних сироватках крові у РН,РЗК,РНГА,ІФА,РІА. Патогенез: інтенсивно розмножується у кл епітелію слизової оболонки ВДШ і НДШ, у значних консистенціях вірус накопичується у носовому секреті,що створ сприятливі умови для поширення збудника від хворого до здорового.

82. Пікорнавіруси. аг будова,біологічні вл, патогенез. До родини входять понад 230 невеликих за розмірами РНК-вмісних вірусів простої будови. Родина склад з 9 видів: ентеровірус, риновірус, гепатовірус, афтовірус, парековірус, арбовірус, кобавірус і тесковірус. Структура: маленькі, сферичної форми, діаметр = 30нм, не мають суперкапсидниї обол. У серцевині віріона знаходиться геномна РНК(+), оточена білковим капсидом, який має кубочний тип симетрії і склад з 12 пятикутників (пентаметрів), кожен з яких в свою чергу склад з 5 протомерів (всього 60 білкових субодиниць). Протомери сформовані 4 вірусними білками, які позначаються відповідно як: VP1, VP2, VP3,VP4. Особливість геному - відсутність структури шапочки («сар») і заміщення її білком VPg, що ковалентно пришитий до 5’кінця молекули РНК(+).

83. Вірус поліомієліту, класифікація. Патогенез,діагностика профілактика. Структура: типовий представник. АГ властивості: відомо 3 серологічних варіанти вірусу, які позначаються як 1,2,3. Патогенез: це госте інфекційне захворювання, яке при тяжких формах характеризується ураженням сірої р-ни спинного мозку та ін. відділів ЦНС з розвитком атрофічного паралічу та парезу кінцівок і тулуба. Має здатність розмножуватись у кл слизової оболонки ВДШ, епітелію травного каналу, інших екстраневральних тк і нейронах ЦНС. Входить вірус ч-з слизову оболонку ВДШ і травного каналу. у слизовій оболонці носоглотки (навкологлоткового лімфатичного кільця) первинно розмножується. Осн маса збудника потрапляє у кишечник і розмножується у пейєрових бляшках і мезентеріальних лімфатичних вузлах потім вірус проникає у лімфатичні шляхи і у кров, розноситься кровю і проникає до ЦНС, ін. орг і с-м. Також вони уражають вестибулярний апарат, мозочок, ін. відділи ЦНС і не рідко проводить до розвитку менінгеальних та кульбачних симптомів. Інкубаційний період 7-14 діб. Захворювання починається з високої Т, слабкості, головного болю, блювання, болю в горлі. Діагностика: Матеріал: фекалії та парні сироватки крові. Віруси виділяють у 2 лініях перещеплюваних кл – RD (походження від рабдоміосаркоми людини) та L20B(лінія мишачих кл, яким генно-інженерним шляхом надана експресу вати на своїй поверхні поліовірусу рецептор). Ідентифікація: в РН мікрометодом із типоспецифічними стандартними сироватками до 3 типів вірусу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 670 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2540 - | 2236 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.