Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Нейтралізація наслідків радіаційного впливу




Рекомендується фітотерапія — виведення з органі­зму радіонуклідів за допомогою спеціальних зборів трав, їхніх настоїв і відварів.

При лікуванні променевої хвороби вважається, що весняний цвіт каштана кінського (біла квітка) — ідеальний засіб. Для цьо­го беруть три квітки у свіжому вигляді на 0,5 л окропу, настою­ють у термосі 3 години. Суха сировина — 2 столові ложки на 1 склянку окропу, настоювати в термосі 3—6 годин. Пити по ков­тку за прийом. Добова норма —1—1,5 літра.

Чудовим засобом при опроміненні є вино «Кагор». Його на­грівають до 70—80 °С. Вживають по 35—50 грамів 8—10 разів на добу. Дозування індивідуальне.

Вино «Каберне» вживають по 50 грамів 10 разів на добу.

Пшеничні висівки, кропива, мед стимулюють роботу крово­творних органів (висівки треба запарювати).

Чорна ікра, гранат, кропива (будь-який η вид) є чудовими засобами для підвищення гемоглобіну в крові.

Трава материнки відновлює формулу крові. 2 чайні ложки су­хої сировини на 1 склянку окропу, настоювати 6—8 годин у тер­мосі, пити як воду (чи замість води) протягом дня.

Лавандова олія з якісним вазеліном у співвідношенні 1:1 за­стосовується для лікування опіків будь-якого ступеня (включаю­чи радіоактивні).

Для профілактики променевої хвороби та пухлинних захво­рювань у раціон додають більше моркви, часнику, цибулі, хро­ну, редьки, червоного перцю, кольорової капусти, петрушки, бу­ряка, селери.

При легкому радіоактивному опроміненні, а також для профі­лактики крововиливів і нормалізації кровотворення корисна: зе­лена маса гречки, квітки нагідків, незрілі волоські горіхи, черво­ний перець, салат, капуста, помідори, плоди шипшини, обліпи­хи, чорної смородини, винограду, вишні, сливи, малини, чор­ноплідної горобини, лимона, яблука, апельсина, зелений чай.

При опроміненні рекомендується розробити дієтичне харчу­вання. Рекомендовані продукти служать для профілактики онко­логічних захворювань, лікування організму при променевих хво­робах, допомагають виводити з організму радіонукліди й важкі метали.

Буряк столовий червоний — вважається ідеальним засобом при інтоксикації. Пектинові речовини, що містяться в корене­плодах, захищають організм від впливу радіоактивних і важких металів (свинцю, стронцію й ін.). Для очищення організму мож­на використовувати такий рецепт: вичавити сік буряка, моркви, чорної редьки та змішати в рівних пропорціях. Злити цю суміш у темну пляшку і поставити години на три в теплу духовку. Потім цей сік можна вживати по столовій ложці три рази на день перед їжею. Чистий буряковий сік, печений і варений буряк також виводять з організму важкі метали.

Чорна смородина, за останніми даними вчених багатьох країн, є профілактичним засобом при променевих хворобах. Ця ягода також виводить з організму радіонукліди, які вже туди потрапили. Смородина сприяє підвищенню опірності орга­нізму до проникнення інфекції, е протизапальним засобом і найціннішим полівітамінним продуктом. Ягоди їдять свіжими, переробляють на варення, сік, пюре, джеми, перетирають з цукром, консервують.

Суміш меду з квітковим пилком. Дозування по максимуму: 8— 10 чайних ложок на день, ретельно пережовувати, запивати теп­лим молоком.

Дуже важливо вживати якнайбільше рослин, багатих на пек­тини, вітамін С, флавоїд і дубильні речовини. Усі ці речовини підтримують імунну систему, захищають мембрану клітин від опромінення, виводять радіонукліди з організму.

Найбільш доступним з подібних рослин протягом літа є кріп городній (мова йде про екологічно чисті продукти). Його потрібно вживати щодня, хоча б один раз. Дуже корисний і фенхель, або солодкий кріп.

Слід виділити і морську капусту. Як показали попередні ре­зультати досліджень на тваринах, морська капуста може знижу­вати всмоктування і накопичення в організмі радіонуклідів строн­цію і цезію. Цезій подібний за хімічними властивостями до ка­лію, що бере участь у біологічних процесах організму. Засвою­ються вони людським організмом абсолютно однаково, через що організм не здатний відрізнити корисний калій від шкідли­вого цезію. Тому здатність морської капусти виводити цезій особ­ливо цінна.

Профілактична і лікувальна доза морської капусти невелика. Щодня досить з'їдати по дві чайні ложки ламінарії у будь-якому вигляді — суху, консервовану, мариновану тощо. Причому суху можна додавати в перші й другі-страви.

Відомий американський лікар Роберт Гейл, що брав участь у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи, дає рекомендації з харчування в умовах підвищеної радіації.

Продукти з антирадіоактивною дією:

Морква, олія, сир, таблетки кальцію.

 

 

Контрольні питання:

1. Що таке радіоактивність?

2. Які існують види радіоактивного випромінення?

3. Що таке альфа-випромінювання?

4. Що таке бета-випромінювання?

5. Що таке гамма-випромінювання?

6. Що таке нейтронне випромінювання?

7. Що таке рентгенівське випромінювання?

8. Які ви знаєте одиниці вимірювання радіоактивного випромінювання та його видів?

9. Що таке доза опромінення?

10. Які є види доз опромінення?

11. Що таке еквівалентна доза опромінення?

12. Що таке поглинаюча доза опромінення?

13. Що таке експозиційна доза опромінення?

Рекомендована література:

 

1. Апостолюк С.О., Джигирей В.С., Апостолюк А.С. Промислова екологія. Навч. посіб.-К.: Знання, 2005.– 473с.

2. Гутаревич Ю.Ф. та ін. Екологія та автомобільний транспорт. Навчальний посібник. – К.: Арістей, 2006. – 292с.

3. Заверуха Н.М., Серебряков В.В., Скиба Ю.А.Основи екології.– К.: Каравела, 2008.– 301с.

4.Запольський А.К., Салюк А.І. Основи екології. – К.: Вища школа, 2004. –381с.

5. Зеркалов Д.В. Екологічна безпека: управління, моніторинг, контроль. –Київ. КНТ Дакор Основа, 2007. – 408с.

6. Зубик С.В. Техноекологія.– Л.: Оріяна-Нова, 2007.– 399с.

7. Некос В.Ю., Максименко Н.В., Владимирова О.Г., Шевченко А.Ю. Нормування антропогенного навантаження на навколишнє середовище. ­– Харків, 2007. – 286с.

8. Николайкин Н.И., Николайкина Н.Е., Мелехова О.П. Экология. – М.: Дрофа, 2005. – 622с.

9. Сафранов Т.А. Екологічні основи природокористування. Навч. посіб. 2-ге видан, стереотипне. – Львів: Новий світ, 2004. –247с.

10. Страфійчук В.І. Рекреалогія. – К.: Альтерпрес, 2008.– 263с.

11. Сухарев С.М., Чундак С.Ю., Сухарева О.Ю. Техноекологія та охорона навколишнього середовища: Навч. посібник. – Львів: Новий Світ, 2008.– 255с.

12. Шматько В. Г., Нікітін Ю.В. Екологія і організація природоохоронної діяльності: Навч. посібник. – К.: КНТ, 2008.– 303с.


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ВИДАННЯ

 

 

Основи екології. Методичні вказівки до виконання практичних занять для студентів технічних спеціальностей денної та заочної форм навчання / Л.І. Коробчук. Луцьк: ЛНТУ, 2012. – 32 с.

 

Комп’ютерний набір та верстка: І.Ф. Пасичнюк

 

 

Редактор: В.Є. Костюхіна

 

 

Підписано до друку. 2012. Формат 60х84/16. Папір офс.

Гарн. Times New Roman. Умовн. друк. арк. 2,00. Обл.-вид. арк.2,5.

Тираж 100 прим. Зам. 620

 

Редакційно-видавничий відділ

Луцького національного технічного університету

43018 Україна м. Луцьк вул. Львівська, 75

Друк – РВВ ЛНТУ

 

       
 
 
 
   
 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 392 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2285 - | 2070 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.