Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пам’ятайте: на формальну постановку завдань учні відповідають формальним ставленням до уроку




4 ПІДГОТОВКА І ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ

Підготовку вчителя до уроку можна поділити на два етапи:1) попередня підготовка і 2)безпосередня підготовка.

Етап попередньої підготовки передбачає аналіз результативності роботи за попередній період, виявлення позитивних моментів, хиб і прорахунків, пошук шляхів їх усунення та проектування наступної діяльності.

Водночас, на першому етапі формується система закріплення вивчених вправ шляхом періодичного повторення та систематичної самостійної роботи школярів.

На етапі безпосередньої підготовки до уроку учитель виконує великий обсяг роботи, зокрема, щодо змістовного, організаційного, методичного і матеріального забезпечення уроків, їх побудови

Безпосередня підготовка передбачає послідовне виконання низки дій:

1. Конкретизує завдання уроку. У процесі роботи може бути виявлено, що запропонований учителем темп педагогічних дій щодо засвоєння певних вправ занадто високий, тому безпосередня підготовка і починається з уточнення завдань і вибору оптимальних завдань їх розв’язку.

2. Добирає відповідні засоби для вирішення висунутих завань. При цьому враховується що розв’язання одних і тих же завдань можливе різними засобами. Учитель зобов’язаний обирати найдоцільніші, що дають змогу забезпечити вирішення водночас кількох завдань і найкоротшим шляхом.

3. здійснює організаційно – методичне забезпечення, тобто добирає методи і форми організації навчальної діяльності, визначає розміщення і переміщення учнів, способи розташування приладів, економлячи час.

4. Здійснює рухову підготовку до уроку, учитель повинен уміти показати всі запропоновані учням вправи на рівні нормативів для учнів

5. Забезпечує теоретичну і мовну підготовку. Учитель повинен мати ґрунтовні знання, досконало опанувати мову і методику повідомлення теоретичних відомостей. Варто також пам’ятати. Що мовлення впливає не тільки на свідомість, а й на почуття школярів. Старанно обирайте слова, правильно будуйте речення.учні прискіпливо ставляться до правильного наголосу (кілометр, легкоатлет). У різних ситуаціях потрібен різний темп мовлення. Тоном мовлення досягають повного емоційного стану, він може бути емоційним, урочистим, святковим, задушевним радісним або сумним. Управляйте і динамікою звучання голосу, учителі – крикуни не досягають бажаної дисципліни. Крик вчителя це крик про допомогу.

6. Здійснює матеріальне забезпечення уроку. У цьому плані робота ведеться у трьох напрямках; 1) вдосконалення і створення відповідного матеріалу для чергового уроку; 2) підготовка наявних приладів, інвентаря й обладнання; 3)створення умов для проведення наступної серії ороків.

7. Турбується про свій зовнішній вигляд і психологічний стан, пам’ятаючи, що діти сприймають особу педагога такою, якою бачуть її. «Ваш одяг і зовнішній вигляд кажуть за вас раніше,ніж ви встигнете промовити перше слово».(Міло Френк)

Успіх заняття визначається уже в процесі підготовки до нього. Проте не варто забувати, що конкретна ситуація не завжди може бути передбачена. Оцінити ситуацію і творчо змоделювати вихід з ней допоможе педагогічна майстерність і практичний досвід.

Урок поділяється на три основні частини: підготовчу, основну, заключну.

Підготовча частина уроку проводиться так, щоб;

· Організувати учнів і психологічно спрямувати їх на свідоме виконання психологічних завдань

· Підвести школярів до оволодіння вправами певного характеру і складності (ігровим, легкоатлетичним, гімнастичним);

· Функціонально підготувати учнів до виконання інтенсивних і складних вправ;

· Сприяти формуванню правильної постави, виховувати спритність, швидкість і вміння управляти руховою діяльністю.

Основна частина уроку передбачає:

· Набуття учнями ЗУН виконувати фізичні вправи

· Навчання учнів самостійно займатися фізичними вправами

· Формування правильної постави

· Виховання фізичних якостей, що забезпечують успішне навчання і життєдіяльність людини

· Піднесення рівня спортивних досягнень дітей.

Заключна частина розглядається як момент зв’язку між досягнутим і наступною роботою. Водночас, урок загалом – це частка певної системи уроків. Перша обов’язкова умова повноцінного уроку – приведення вивченого в єдину структуру.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 452 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2285 - | 2212 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.