Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Топки для факельного спалювання вугільного пилу з рідким шлаковидаленням




В топках з рідким шлаковидаленням температуру в нижній частині топкової камери підтримують такою, щоб забезпечити не лише повне розплавлення шлаків але і їх надійне видалення в рідкому вигляді з топки. Схеми пиловугільних факельних топок з рідким шлаковидаленням показані на рис. 16.

Рис. 16. Схеми пиловугільних факельних топок з рідким шлаковидаленням:

1 - поверхня топки, покрита вогнетривкою обмазкою; 2 - холодна радіаційна поверхня; 3 - подача палива; 4 – шлаковловлюючий пучок труб, покритих вогнестійким футеруванням

 

В однокамерній відкритій топці (рис. 16 а) пилоподібне паливо через пальник поступає в камеру, стінки якої покриті ошипованними футерованими екранними трубами. В зв'язку з цим в камері при горінні палива розвивається достатньо висока температура, яка забезпечує плавлення шлаку. Розплавлений і вловлений тут шлак через льотку стікає в ванну (на малюнку не показана), де гранулюється водою і потім віддаляється.

В камері охолодження, яка має відкриті екранні поверхні і є безпосереднім продовженням камери плавлення, відбувається охолодження газу і розплавленого шлакового виносу, який міститься в ньому. На виході з камери охолодження під час попадання до наступних конвективних поверхонь винос золи має бути в твердому стані і мати температуру, яка виключає його налипання на поверхні нагріву.

На відміну від топок з твердим золовидаленням, де в топковій камері осідає близько 5 % золи, а решта золи виноситься газоподібними продуктами горіння, в однокамерній відкритій топці з рідким шлаковидаленням вловлюється і віддаляється 15-30 % від загальної кількості золи. Необхідно відзначити, що для такої відкритої топки в області переходу від «гарячої» до «холодної» зони, де температура знижується і шлак втрачає текучість, спостерігається інтенсивне шлакування екранних поверхонь нагріву. Це ускладнює експлуатацію і знижує ефективність поверхонь нагріву.

Значно сприятливіші умови роботи напіввідкритої однокамерної топки з рідким шлаковидаленням (рис. 16 б). Тут завдяки спеціально виконаному пережиму зона плавлення і зона охолодження в значній мірі розділені. В камері горіння екранні труби ошиповані і покриті вогнетривкою обмазкой. Процес спалювання палива майже повністю завершується в цій камері, а її об'єм відносно обмежений в зв'язку з чим об'ємна густина тепловиділення тут складає 0,5- 0,8 МВт/м3, а температура 1700-1800 °С. В камері вловлюється 20-40 % золи палива, яка видаляється в рідкому стані через льотку. В верхній частині топки розташовані відкриті екранні поверхні, які забезпечують охолодження газу і видносу.

В двокамерній топці з рідким шлаковидаленням (рис. 16 в) камера горіння палива з рідким шлаком і камера охолодження розділені шлакосепараторними решітками, які виконані з розведених ошипованних екранних труб, які мають вогнетривку обмазку. Основна кількість розплавленого шлаку вловлюється в камері горіння. Додатково вловлений в шлакосепараторі шлак стікає на дно топки, звідки через льотку шлак поступає у водяну ванну для грануляції. В двокамерній топці вловлюється до 70 % всієї золи. Ще більшого вловлювання золи (80-95 %) в межах топкової камери досягають при використані циклонних топок, які розглядаються нижче.

Вловлювання значної кількості золи в межах топкової камери зменшує забруднення поверхонь нагріву, а також їх знос летючою золою. При цьому можливе підвищення швидкості димових газів, що інтенсифікує передачу теплоти конвективним поверхням нагріву. При рідкому шлаковидаленні завдяки високій температурі в топковій камері знижуються втрати теплоти від механічного недопалу. Так, при спалюванні АШ, при переході від твердого шлаковидалення до рідкого втрати теплоти від механічного недопалу знижуються з 6-7 до 3-4 %.

До недоліків топки з рідким шлаковидаленням можна віднести підвищені втрати з фізичною теплотою шлаку. Для багатозольного палива ці втрати можуть досягати 2-3 %. Проте слід відзначити, що теплота рідких шлаків і самі шлаки можуть використовуватися для різних технологічних процесів.

Топки з рідким шлаковидаленням використовують для низькореакційних палив, які мають сприятливі температурні і в’язкістні характеристики золи та шлаку і палив з легкоплавкою золою.

 

Циклоні і вихрові топки

Значна інтенсифікація процесу горіння твердого дрібноподрібненого палива або грубого пилу, а також максимальне вловлювання золи в межах топкової камери досягаються в циклонних топках. В промисловості використовують різні типи горизонтальних (мало похилих) і вертикальних циклонних топок для спалювання дрібноподрібненого палива або грубого пилу з рідким шлаковидаленням.

Принципова схема циклонної топки з горизонтальним розташуванням камери і рідким шлаковидаленням показана на рис. 17 а. Паливо подають в циклонну камеру з первинним повітрям. На схемі показано введення паливно-повітряної суміші через равлик в центральну частину камери. Вторинне повітря подають в камеру тангенціально через сопла-щілини з великою швидкістю (більше 100 м/с), забезпечуючи рух паливних частинок до стінок камери. Вихори, які утворюються в циклонній камері, сприяють інтенсивному сумішоутворенню і горінню палива як в об'ємі циклона, так і на його стінках.

Рис. 17. Схема циклонних топок з рідким шлаковидаленням:

а) горизонтальна топка; б) вертикальна топка з нижнім виведенням газів; в) вертикальна кільцева топка з верхнім виведенням газів

 

Висока температура (1700-1800°С), яка розвивається в циклонній камері, приводить до розплавлення золи і утворення на стінках шлакової плівки. Рідкий шлак витікає з камери через льотку. Вловлювання золи в межах камери складає 85-90 % і більше. Свіжі частинки палива, які відкидаються до стінок, прилипають до шлакової плівки, де вони інтенсивно вигоряють при обдуванні їх повітряним потоком.

У вихідній частині циклонної камери є пережим (пастка), через який продукти горіння поступають в камеру допалювання. Наявність пережиму приводить до зменшення виносу. Великі частинки циркулюють в камері до повної газифікації. Найдрібніші частинки палива, які виносяться з циклону догорають в камері допалювання.

Циклонні камери працюють з високою об'ємною густиною тепловиділення qV=1,5-3 МВт/м3 і густиною теплового потоку на січені циклона qF = 11-16 МВт/м2 при малому коефіцієнті надлишку повітря в циклоні α= 1,08-1,1.

Довжина циклонної камери складає 1,2-1,5 її діаметру.

Схема вертикальної циклонної топки (передтопка) з нижнім виведенням газів показана на рис. 17 б, а схема вертикальної циклонної топки з верхнім виведенням газів - на рис. 17 в.

Циклонні топки горизонтальні і вертикальні знайшли широке розповсюдження за кордоном. Тривала експлуатація циклонних топок з рідким шлаковидаленням показала їх високу ефективність. Основними їх перевагами є: висока об'ємна густина тепловиділення (декілька мегават на кубічний метр), що приводить до скорочення габаритів установки; вловлювання в межах камери і видалення в рідкому вигляді близько 85-90 % золи палива, що дає можливість інтенсифікувати роботу конвективних поверхонь нагріву і в ряді випадків відмовитися від встановлення газоочисних пристроїв; можливість роботи з малим коефіцієнтом надлишку повітря (α=1,05-1,1), що призводить до зниження втрати теплоти з відхідними газами; можливість роботи на подрібненому паливі або пилі грубого помолу, що дозволяє спростити систему пилопригодування і понизити витрату електроенергії на паливоприготування.

До основних недоліків циклонних топок відносяться: проблеми при спалюванні вугілля з малим виходом летких, а також сильно вологого вугілля; збільшення втрати теплоти з фізичним теплом шлаку (більше 2%); підвищена витрата енергії на дуття; відносно підвищений вихід оксидів азоту в зв'язку з високою температурою в циклонній камері.

Позитивні особливості закручених потоків використовуються у вихрових топках, відомих під назвою топки з пересічними струменями. На рис. 19 показані схеми напівзакритих топок, в яких завдяки відповідній конфігурації нижньої частини топки і способу підведення пилоповітряної суміші з швидкістю приблизно 80 м/с створюється вихровий рух з горизонтальною віссю обертання. Гарячі топкові гази перетинають пилоповітряний потік, забезпечують його інтенсивне займання. Є топки з пересічними струменями і з вертикальною віссю обертання потоку.

Рис. 19. Вихрові топки з пересічними струменями:

а) топка ЦКТИ; б - топка МЭІ

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 968 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2068 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.