Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вибір шарових топок і основи їх розрахунку




Шарові топки доцільно використовувати для котлів паропродуктивністю до 10 кг/с (35 т/год). Для установок більшої продуктивності часто виявляється можливим використання як шарових так і камерних топок. В цьому випадку вибір способу спалювання вирішується на основі техніко-економічних розрахунків.

Для спалювання в шарі рекомендуються сортові антрацити (АС і АМ) і напівантрацити, а також грохочене і рядове кам'яне і буре вугілля з вмістом дрібних кусків від 0-6 мм до 60 % з виходом летких більше 20 %, кусковий торф, сланець, деревні відходи. Шарові топки не рекомендується застосовувати для спалювання антрацитного штибу і рядових антрацитів, худого і бурого високо волого вугілля з Wр > 3,35 % кг/МДж, відходів вуглезбагачення і фрезерного торфу. Використання шарових топок для вказаних палив не забезпечує надійного і ефективного їх спалювання. Шарові топки з ручним обслуговуванням допускаються для невеликих парових і водогрійних котлів паропродуктивністю до 0,3 кг/с (1 т/год).

Для котлів паропродуктивністю до 1,8 кг/с (6,5 т/год) при спалюванні сортованих антрацитів АС і АМ, кам'яного і бурого вугілля можна використовувати топки з нерухомими решітками з перекидними колосниками і пневмомеханічним закиданням палива. Довжина колосникових решіток при цьому має бути не більше 3 м. Для котлів паропродуктивністю більше 1,8 кг/с для спалювання антрацитів маркий АС і АМ рекомендуються топки з ланцюговими решітками прямого ходу, а для спалювання кам'яного і бурого вугілля - ланцюгові решітки зворотного ходу з пневмомеханічними закидачами.

Для спалювання кускового торфу в котлах паропродуктивністю до 1,8 кг/с і деревних відходів в котлах паропродуктивністю до 2,8 кг/с рекомендуються прості шахтні топки з похилими нерухомими решітками, а для агрегатів більшої продуктивності – шахтно-ланцюгові топки з передтопками.

Роботу шарових топок характеризують видимою густиною теплового потоку дзеркала горіння qV, видимою об'ємною густиною тепловиділення qR, коефіцієнтом надлишку повітря α, втратами теплоти від хімічного і механічного недопалу.

Для вибраного способу спалювання палива по рекомендаціям [“Тепловий розрахунок котельних агрегатів (Нормативний метод)”] вибирають значень , після чого по витраті палива В і його теплоті згорання знаходять необхідні площа дзеркала горіння і топковий об'єм Vт.

При спалюванні палив на решітках за активну довжину дзеркала горіння приймають: для топок з лусковими ланцюговими решітками ТЧ - розмір від регулятора шару до наконечників шлакознімача, для топок з пневмомеханічними закидачами типів ТЧЗМ і ТЛЗМ - від фронтової стінки до цегляної кладки над заднім колосником. Активна площа решіток R дорівнюю добутку активної довжини решіток на її активну ширину. В топок з поворотними колосниками типу ЗП-РПК активна площа решіток приймається рівною площі поворотних колосників.

Висоту шарової топкової камери для котлів паропродуктивністю до 2,8 кг/с приймають 2,5-4 м, а для котлів продуктивністю 5,5-9,7 кг/с - більше 4 м.

 


Тема 4. Пилеприготування. Особливості спалювання твердого палива в пилоподібному стані. Основні схеми пилоприготування. Сушіння палива. Помол палива. Вибір системи пилоприготування і млинів

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 550 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2265 - | 2038 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.