Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Теплообмін в конвективних поверхнях нагріву




Конвективні поверхні нагріву, як правило, виконують у вигляді рядів труб з коридорним або шаховим розташуванням, які омиваються продуктами згорання палива. Рух газів в трубному пучку подовжний або поперечний. В цих поверхнях нагріву перенесення теплоти від гріючих газів до робочого середовища відбувається переважно за рахунок конвекції. Радіаційна складова в загальному потоці теплоти, яке передається робочому тілу, відносно невелика внаслідок зниження температури потоку газів при їх русі в газоходах котла і малої товщини випромінюючого шару в міжтрубному просторі. Тепловий потік до робочого тіла в конвективній поверхні нагріву (кВт) в загальному вигляді визначається виразом:

(4)

Тут Q - сумарне теплосприйняття поверхні нагріву, кВт.

Відповідно теплове напруження поверхні нагріву, кВт/м2

де к – коефіцієнт теплопередачі через дану поверхню нагріву, кВт/(м2∙К); Δt - усереднене значення різниці температур гріючого газу і робочого середовища - температурний напір, °С; Н - площа поверхні нагріву (див. (4)), м2.

В межах елементу конвективної поверхні нагріву температура газів і їх фізичні характеристики, а також робочого середовища (за винятком середовища, яке знаходиться у випарній поверхні нагріву), змінюються і тому вираз (4) який записаний для нескінченно малого елементу поверхні нагріву для всієї поверхні має бути записане в диференціальній формі:

(5)

де Θ - температура газів перед елементом поверхні нагріву.

Повна кількість теплоти, яка передається даному елементу поверхні нагріву, визначається інтегруванням виразу (5) по змінній величині Н. Якщо вважати, що коефіцієнт теплопередачі залишається незмінним в даному елементі і що середня різниця температур газів і робочого середовища визначається значенням Δt, для визначення теплового потоку до елементу поверхні нагріву може бути використаний вираз (4). При зміні значення Δt в елементі поверхні нагріву вираз (4) стає наближеним.

В результаті передачі теплоти від гріючих газів до поверхні нагріву знижується ентальпія газів і підвищується ентальпія середовища, яке нагрівається (пари, води або повітря). Відповідно рівняння теплового балансу поверхні нагріву (кДж/кг) набере вигляду:

(6)

де φ - коефіцієнт збереження теплоти, який враховує втрати в навколишнє середовище; Н /, Н // - ентальпії газів на вході в поверхню нагріву і на виході з неї, кДж/кг; - кількість теплоти, яка вноситься присосом повітря в газохід даної поверхні нагріву.

Якщо поверхня нагріву омивається неповною кількістю продуктів згорання (при паралельному включенні декількох елементів, за наявності обхідних газоходів і ін.), до правої частини рівняння вноситься множник gп який враховує масову частку газів, які проходять через дану поверхню нагріву. В цьому випадку ентальпія і температура газів після даної поверхні нагріву визначаються з рівняння (кДж/кг):

(7)

Теплота, сприйнята середовищем, яке обігрівається, в ширмовому і конвективному перегрівачі за рахунок конвекції (кДж/кг) визначається виразом

(8)

де D - кількість пари, яка проходить через пароперегрівач, кг/год; Вр - розрахункова витрата палива, кг/год; h /, h // - ентальпії пари до і після пароперегрівача, кДж/кг; Qл - теплота, яка отримана пароперегрівачем випромінюванням з топки, кДж/кг.

При постійній температурі середовища у випарних поверхнях нагріву рівняння їх теплосприйняття не складається.

Теплота, яка сприйнята повітрям в повітропідігрівачі, кДж/кг

(9)

де βпп - відношення кількості повітря за повітропідігрівачем до теоретично необхідного; βрц – доля рециркулюючого повітря в повітропідігрівачі; Δαпп - присос повітря в повітропідігрівачі, приймається рівним його витоку з повітряного боку; - ентальпії повітря, яке теоретично необхідне для згорання при температурі на виході з повітропідігрівача і на вході в нього, кДж/кг.

Теплота, яка отримується конвективними поверхнями нагріву випромінюванням з топки, визначається при розрахунку топки. В ширмовому пароперегрівачі має місце взаємний теплообмін між топкою, ширмами і поверхнею нагріву за ширмами, і Qл (кДж/кг) визначається по формулі:

(10)

де - промениста теплота, яка сприйнята площиною вхідного січення ширм, кДж/кг; qшл - теплове навантаження ширм у вихідному вікні (Вт/м2) визначається з розрахунку топки; Qл.вих - промениста теплота, яка отримана від газів в топці і ширмах поверхнею нагріву за ширмами:

(11)

де а - інтегральний коефіцієнт теплового випромінення газів в ширмах при середній температурі; β - коефіцієнт, який враховує взаємний теплообмін між топкою і ширмами; ξп - поправочний коефіцієнт. Для вугілля і рідкого палива ξп = 0,5, для природного газу ξп=0,7; Нл.вих - променевосприймаюча площа поверхні нагріву за ширмами, м2; Тср - середня температура газів в ширмах, К; φш - кутовий коефіцієнт з вхідного на вихідне січення ширм, який визначають по співвідношенню:

(12)

тут s1 - поперечний крок ширм, м; l - довжина ширми по ходу газів, м;

Для послідовного розташування декількох ступенів ширм Qл визначається по формулі, аналогічній (10).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 849 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2256 - | 2103 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.