Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Оцінка іспанської політики єлизаветою англійською




(З листа Єлизавети Англійської Генріху IV)

Довгорічні релігійні війни, які велися у Франції, створювали спри­ятливий привід для втручання Філіпа II у внутрішні справи Франції. Як ревний захисник католицької релігії Філіп ІІ подавав допомогу ослаб­леній королівській владі, а потім «католицькій лізі» в їх боротьбі проти гугенотів.

Поступово підкоряючи їх своєму впливові, він прагнув зробити Фран­цію залежною від іспанської монархії. Генріх IV, прийшовши до влади, свою боротьбу за єдність і незалежність Франції неминуче повинен був почати з вигнання іспанських загонів. Саме до цього моменту і стосується наведений нижче лист англійської королеви Єлизавети. Пропонуючи Ген­ріху IV свою допомогу проти Іспанії, Єлизавета дає загальну оцінку всій зовнішній політиці Іспанії.

Союз Філіпа II з папою має на меті відновити владу Рима в усіх християнських державах. Іспанський король, який уже давно задумав всесвітню монархію, хоче з допомогою союзу з папою досягти апогею задуманої ним могутності, прикриваючись при цьому піклуванням про відновлення папської влади і єдності церкви.

Франція є театром, в якому розігрується політична трагедія. Ліга [католицька] підтримується іспанськими грішми, – такі є наслідки союзу папи з государями, які взяли на себе захист римського первосвященика.

Наслідки ці почалися у Франції, але поширяться і на всі інші європейські держави, якщо тільки бог допустить це. Всі християнські государі повинні через це бути заінтересовані в-даному питанні. Вони не захочуть лишатися пасивними гляда­чами боротьби, успішний результат якої матиме загальне зна­чення.

Найкраще буде обговорити заходи до загального тісного союзу і виявити принаймні таку згоду і такий взаємний зв’язок для захисту нашої політичної незалежності, які не поступалися б перед згодою і союзним зв’язком папи, іспанського короля та їх союзників, що об’єдналися з метою погубити нас.

 


МОРСЬКИЙ РОЗБІЙ АНГЛІЙЦІВ

(Повідомлення з Севільї від 21 січня 1569 р.)

З Віго в Галісії прийшло кілька листів, в яких пишуть ось що. Минулого року один англієць вирушив з вісьмома добре оснащеними кораблями з Англії в Гвінею, в морську сферу ко­роля Португалії. Промінявши свої товари на 15 сотень чорно­шкірих, він з цими [невільниками] на борту взяв курс до берегів Нової Іспанії. Щоб зробити все без опору і на свій розсуд, не­далеко від Вера Крус, в якій іспанський флот завжди розван­тажується і навантажується, він зайняв невеличкий острівець Сан Хуан де-Луа, повз який завжди повинен проходити іспан­ський флот. Там він перегородив води кораблями і гарматами з таким розрахунком, щоб іспанський флот, який складався з ЗО кораблів і незабаром прибув, не міг без його згоди увійти в гавань Вера Крус. Іспанський генерал був змушений укласти із згаданим англійцем договір, за яким останній міг вільно про­дати своїх чорношкірих і виїхати з вирученими грішми. Все це було вказано в договірній грамоті, і кожен дав другому по 12 за­ложників. Через кілька днів іспанський генерал, який увійшов у гавань Вера Крус, вважаючи договір несправедливим або гні­ваючись на насильницькі дії англійця, порушив цей договір, але не відкрито і гласно, а таємно, на ділі. З його наказу таємна було запалено сім старих кораблів, які були виведені з гавані і спрямовані на англійські судна. В такий спосіб хотіли спалити всі англійські кораблі з їх капітанами. Проте, коли англієць помітив це і зрозумів обман, він розсердився і зробив з іншими іспанськими кораблями таке, що чотири з них він пустив на дно. Тим часом його власні кораблі не зазнали ні найменшої шкоди. З 12 іспанськими заложниками на борту він взяв курс до берегів батьківщини. По дорозі назад буря порозкидала його кораблі, і він на одному тільки кораблі, бідуючи і відчуваючи недостачу в їжі, добрався до Biro. Він не зміг би далі протриматися на морі і трьох днів! Там [у Віго} він забезпечив себе всім необхідним і вирушив до Англії. Невідомо, де інші його кораблі і що з ними сталося.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 359 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2507 - | 2380 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.