Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Регіональні міжнародні організації




Організація з безпеки і співробітництва в Європі
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) спочатку діяла як міжнародна конференція — Нарада з безпеки і співробітництва в Європі (НБСЄ). Відповідно до рішення Будапештської наради в 1994 році Нарада трансформувалася в організацію, що почала свою діяльність із 1 січня 1995 року.
Першим документом, що поклав початок загальноєвропейському процесу міжнародних розрядки і співробітництва, був Заключний акт Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975, підписаний у Гельсінкі главами держав і урядів 33 європейських держав, СІЛА і Канади. Цей документ містив програму співробітництва в галузі розрядки процесу міжнародної напруженості.

Характерною рисою ОБСЄ є відсутність традиційного установчого документа міжнародних організацій — статуту.

 

Цілями ОБСЄ оголошені:
— забезпечення миру і безпеки в Європі;
— підтримка розрядки міжнародної напруженості;
— забезпечення дотримання прав людини;
— дотримання у відносинах між країнами принципів міжнародного права.

 

Структура ОБСЄ досить складна. Головним органом ОБСЄ є Нарада глав держав і урядів, що збирається кожні два роки на сесії. Нарада визначає пріоритети й основні напрямки діяльності ОБСЄ.
Органами ОБСЄ є: Контрольні конференції; Рада міністрів закордонних справ; Комітет вищих посадових осіб; Верховний комітет у справах національних меншин; Бюро по демократичних інститутах і правам людини; Секретаріат ОБСЄ; Парламентська асамблея; Арбітражний і світовий суд ОБСЄ; Світова комісія ОБСЄ по мирному врегулюванню спорів й інші органи

Рада Європи
Рада Європи стала першою європейською міжурядовою організацією, створеною після Другої світової війни.

Основними цілями РЄ є:

- забезпечення більш тісних зв'язків між державами Європи;

- сприяння перетворенню Європи в демократичний простір;

- захист прав людини

- координація діяльності Ради з іншими європейськими державами;

- співробітництво у розвитку європейської культури;

- допомога країнам Європи у проведенні політичних, правових і економічних реформ.

НАТО

Північноатлантичний альянс (НАТО) був створений (4 квітня 1949 р. Вашингтон, округ Колумбія) на основі договору між державами-членами (на нинішній час 26 держав), кожна з яких приєдналась до нього добровільно після завершення публічного обговорення і відповідної парламентської процедури. Договір поважає індивідуальні права всіх держав – членів Альянсу, а також їхні міжнародні зобов’язання згідно зі Статутом ООН. Він зобов’язує кожну державу-члена взяти на себе частину ризику і відповідальності, пов’язаних із спільною безпекою, водночас надаючи кожному з членів Альянсу можливість користуватись перевагами спільної безпеки.

Цілі НАТО сформульовано в статтях 1-4 Договору:

- врегулювання спорів мирними засобами;

- сприяння розвитку мирних і дружніх відносин шляхом "укріплення своїх вільних установ ";

- розвиток власних засобів для підтримання і розвитку індивідуальної і колективної здатності опору озброєному нападу тощо.

ОБСЄ

Міжнар. міжурядова регіональна організація.

Осн. принципи діяльності ОБСЄ викладені в Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 (Гельсінському акті). Згідно з Будапештськими рішеннями 1994 цілями ОБСЄ є: активно використовувати свої норми і стандарти для формування заг. безпеки; забезпечувати повне виконання усіх зобов'язань, прийнятих у рамках НБСЄ; служити форумом консультацій, прийняття рішень і співробітництва; зміцнювати добросусідські відносини, заохочуючи укладення дво-стор. регіональних і загальноєвроп. угод між державами-членами; посилити превентивну дипломатію; підвищити можливості врегулювання спорів і конфліктів та використання миротв. операцій; зміцнювати безпеку шляхом контролю за озброєнням, роззброєнням і зміцнення довіри та безпеки.

ОБСЄ має складну і розгалужену систему органів. Найвищим з них є Зустріч глав держав та урядів, яка визначає пріоритети й осн. напрями діяльності Організації.

Центр, виконавчим і розпорядчим органом ОБСЄ є Рада міністрів (РМ), яка складається з міністрів закорд. справ держав-членів. РМ збирається раз на рік.

Поточними справами ОБСЄ займається Постійна рада у складі представників держав-учасниць.

Постійний адм. орган ОБСЄ — Секретаріат на чолі з Ген. секретарем, який призначається на 3 роки Радою міністрів Організації.

Діє Парламентська асамблея ОБСЄ, до якої входять 315 парламентаріїв (по 2—17 депутатів від нац. парламентів залежно від чисельності нас. країни).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 505 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2239 - | 2108 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.