Компанія «Прикарпатський торговий дім» активно використовує такий ефективний інструмент комунікативної політики як «стимулювання збуту».
Комерційна діяльність усієї компанії побудована таким чином, що має власний характер видів стимулювання збуту:
· заохочення споживачів - розповсюдження купонів, компенсації, зниження цін, призи, продаж на певних умовах, демонстрації у місцях купівлі;
· заохочення роздрібних торговців- зниження цін, рекламні та демонстраційні знижки, безмитні товари;
· заохочення ділових партнерів та торгових агентів – комерційні виставки і з’їзди, змагання комерційних представників і конкурси на кращу спеціальну рекламу.
Стимулювання збуту у ТОВ «Прикарпатський торговий дім» відбувається для того, щоб збільшення чисельності споживачів; зацікавити споживачів до товару; збільшити оборот продукції; виконати план продажу; протидіяти конкурентам; прискорити продаж товару, збут якого перебуває у стадії застою,
тобто «мертвого» товару.
Стимулювання, акції проводяться переважно перед святами (Новий рік, Різдво,
8 Березня, Великдень…).
Стимулювання збуту, яке здійснюється на ТОВ «Прикарпатський торговий дім»: новим покупцям (організаціям) надають зразки товарів на пробу, тим самим приваблюють нових покупців; ризик для покупців низький;
ü надсилають брошурки і флаєра поштою (привертають увагу до товару);
ü розміщують рекламу в газетах, журналах, на банерах;
ü дегустації (особистий контакт, високий рівень привертання уваги);
ü акції (збільшують обсяг реалізації; привертають увагу покупців до конкретних торговельних точок);
ü конкурси, лотереї, ігри (сприяють привертанню уваги нових покупців; підвищують імідж та популярність компанії);
ü виставки-ярмарки, демонстрації (високий рівень привертання уваги; наочність показу переваг товару; спеціально підготовлений персонал);
ü конференції, семінари (сприяють збільшенню обсягу реалізації);
ü премії (стимулюють активність споживачів; створюють контингент постійних покупців; підвищують престиж торгової марки продукції);
ü гарантії (підвищують престиж компанії);
ü оригінальна упаковка (збільшує обсяг реалізації; наочно демонструє переваги товару і зручність його використання);
ü оригінальна етикетка (показує переваги товару, її унікального складу, оригінальність оформлення над іншими виробниками).
5.5. Розробка власної рекламної стратегії (презентація)
При правильній організації реклама дуже ефективна і сприяє швидкій безперебійній реалізації виробленої продукції. Але для того, щоб реклама працювала, потрібно розробити стратегію рекламної кампанії (див. Додаток 13).
Якщо фірма розробляє стратегію рекламної кампанії, вона уникає багатьох
помилок при її проведенні і робить таку рекламу, що спрямована на споживача більш точно, чим необдумані і безглузді рекламні акції, що часом просто шкодять фірмі, наприклад знижуючи її імідж.
Моя рекламна стратегія буде стосуватися так званого мертвого товару.
У щомісячній газетці відводитиметься спеціальна сторінка для відображення там товарів які є одиничними, а давно не куплялись (товари братимуться з кожної
секції). Можливість покупки даної продукції буде відображатись,як унікальна можливість купити унікальний товар за ціну,яку сам назвеш, тобто
у кінці кожного місяця проводитимуться аукціони на такий товар. Тим самим виникне реальна можливість продати товар,який залежався і шансів продати його немає. Даний аукціон поширюватиметься на товар тільки «власного імпорту»,оскільки він уже вважається викупленим і можливості повернути його виробнику (так як у випадку з товарами постачальників) немає.
Висновки
Мета поставлених завдань в ході виконання курсової роботи досягнута. Можна зробити такі висновки.
Під час роботи був проведений аналіз асортименту товару ТОВ «Прикарпатський торговий дім», була визначена раціональна структура асортименту. Проведено дослідження товарів(продуктів харчування) в компанії за такими критеріями: якістю і безпечністю; асортиментною політикою; ціною; обслуговуванням; гарантією.
Швидко «завоювати ринок» та зайняти лідируючі позиції компанії
допомогли основні переваги - натуральність всіх інгредієнтів, що
використовуються в процесі виробництва, та висока якість самої продукції.
Якість продукції є одним з найважливіших засобів конкурентної боротьби, завоювання й утримання позицій на ринку. Тому компанія працює,із перевіреними якісною продукцією, поставщиками -підприємствами. Велику увагу звертається на свіжість продуктів, їх термін придатності. Без уваги не залишається складовий вміст продуктів харчування. Адже корисні речовини, мікро -і макроелементи, вітаміни, що входять до складу продуктів – це запорука здоров’я кожної людини. Тому працівники грунтовно перевіряють склад продуктів, щоб не було консервантів та ГМО у товарі.
Ринкова продукція диференційована: кожна фірма продає особливий тип або варіант товару, який відрізняється за якістю, оформленням або престижністю. Монопольна влада, яку має компанія, залежить від успіху в диференціації свого продукту, порівняно з продуктами інших підприємств.
Життєвий цикл ТзОВ «Прикарпатського торгового дому» досяг піку «Стабільності». Основні етапи еволюційного розвитку підприємства у співвідношенні “розміри підприємства” – “вік підприємства”– зростання через співробітництво. Моделі життєвого циклу є важливим та ефективним інструментом діагностики, тому що сприяють усуненню поточних складностей і дозволяють менеджменту в організації своєчасно здійснювати необхідні трансформації, що мають забезпечити циклічність і, в кінці кінців, «безкінечність» її розвитку.
На ТзОВ «Прикарпатський торговий дім» використовують стратегію
диференціації, яка ґрунтується на ціні. Даний тип стратегії є важливим, якщо
врахувати значне зниження платоспроможності українських споживачів.
Стимулювання збуту, яке здійснюється на підприємстві «Прикарпатський
торговий дім»: новим покупцям (організаціям) надають зразки товарів на пробу, тим самим приваблюють нових покупців; ризик для покупців низький.
Актуальність даного дослідження полягає в аналізі впливу вподобань споживачів та основних способів задоволення потреб для ефективного функціонування підприємств в сучасних умовах господарювання.
Проаналізувавши усю діяльність ТОВ «Прикарпатського торгового дому» можна з упевненістю сказати, шо воно знаходиться на правильному шляху і використовує європейські стандарти обслуговування.
Та немає нічого досконалого. На мою думку, для того,щоб робота була більш прибутковою, потрібно ще більше зближуватись з існуючими та потенційними клієнтами. Для цього необхідно розробити таку функцію як “Online- продажі”, тобто до своїх основних пропозицій додати таку пропозицію, як замовлення товару за допомогою інтернет мережі безпосередньо на сайті «yo@ptd.com.ua».
«Покупець завжди правий» - такий девіз виявився ефективним маркетинговим ходом, і важливим козирем у рукаві в боротьбі з конкурентами, оскільки на ринку України і в місті Івано-Франківську загалом як таких конкурентів до цього часу нема.
Отже, активне використання інструментів маркетингових комунікацій, злагоджена команда, творчий підхід до роботи, стимулювання покупців та працівників та бажання не зупинятися на досягнутому,дає можливість подальшого розвитку ТзОВ «Прикарпатському торговому дому».