Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Дослід 1. Дія кислот на залізо




Помістіть в три пробірки по декілька крупинок заліза і додайте в першу – розведену хлоридну кислоту, в другу – розведену нітратну кислоту, в третю – розведену ортофосфатну кислоту. Всі досліди проводьте при нагріванні. В якій із пробірок швидше протікає реакція? Складіть рівняння реакцій.

Добре зачищену наждаком стальну пластинку з м’якої сталі опустіть у концентровану нітратну кислоту (під тягою!). Спочатку відбувається бурхлива реакція, потім швидко припиняється. Чому? Поясніть дію нітратної кислоти на залізо. Складіть рівняння реакції.

________

________

________

________

Дослід 2. Окиснення сполук феруму (ІІ)

Помістіть у пробірку 1-2 краплі розчину калію перманганату, підкисліть його сульфатною кислотою і поступово додайте по краплям свіжо приготований розчин ферум (ІІ) сульфату. Чому розчин знебарвлюється? Поясніть. Складіть рівняння реакції окиснення ферум (ІІ) сульфату у ферум (ІІІ) сульфат.

________

________

________

Дослід 3.Добування гідроксидів феруму (ІІ), феруму (ІІI), кобальту (ІІ), ніколу (ІІ)

Помістіть у три пробірки по 1 краплі розчинів солей феруму (ІІ), кобальту (ІІ), ніколу (ІІ) і додайте по краплям розчин натрій гідроксиду. В пробірці із сіллю кобальту спочатку випадає синій осад основної солі кобальту. Додайте ще невелику кількість лугу і нагрійте пробірку. Відзначте зміну забарвлення внаслідок утворення рожевого Со(ОН)2. У випадку одержання ферум (ІІ) гідроксиду зазначте первинне забарвлення розчину Fe(ОН)2 і його послідовне окиснення на повітрі до Fe(ОН)3. Складіть рівняння реакцій.

________

________

________

________

Дослід 4.Окисні властивості йонів Fe3+

Додайте до одержаного розчину Fe(ОН)3 по краплям розчин калій йодиду. Переконайтеся в утворенні вільного йоду. Складіть рівняння реакції.

________

________

________

Дослід 5. Комплексні сполуки Феруму

а) Добування ферум (Ш) роданіду. До 2-3 крапель розчину солі феруму (ІІІ) додайте 1 краплю розчину калій роданіду KCNS або амоній роданіду NH4CNS. Складіть рівняння реакції. Дослідіть відношення ферум (ІІІ) роданіду до лугів і зробіть висновки.

________

________

 

б) Добування берлінської лазурі. До 2-3 крапель розчину солі феруму (ІІІ) додайте 1 краплю кислоти, декілька крапель води і краплю розчину калій гексаціаноферату (ІІ) K4[Fe(CN)6] (жовтої кров’яної солі). Спостерігайте утворення осаду берлінської лазурі. Складіть рівняння реакції. Ця реакція є якісною на йони Fe3+. ____

________

Дослід 6. Виявлення йону Со2+

До 2-3 мл концентрованого розчину солі кобальту (ІІ) додайте 2-3 мл концентрованого розчину калій роданіду KCNS. Опишіть спостереження. Напишіть рівняння реакції одержання комплексної солі К2[Co(CNS)4].

________

________

Дослід 7. Виявлення йону Ni2+ (реакція Чугаєва)

До 2-3 крапель розчину солі Ni (ІІ) додайте 3-5 крапель розчину амоніаку та 2-3 краплі спиртового розчину з масовою часткою диметилгліоксиму 1 % (реактив Чугаєва). Опишіть спостереження.

________

________

 

Досліди до теми: Конструкційні метали – мідь, хром

 

Дослід 1. Дія кислот на мідь

а) Помістіть в пробірки стружки мідіі подійте на них концентрованою та розведеною хлоридною та сульфатною кислотами. Що відбувається? Поясніть. Складіть рівняння реакцій.

б) Помістіть в пробірки стружки мідіі подійте на них концентрованою та розведеною нітратною кислотою. Що відбувається? Складіть рівняння реакцій.

________

________

________

________

Дослід 2. Добування купрум (ІІ) гідроксиду і дослідження його властивостей

а) Помістіть в пробірку по 1 краплі розчину купрум (ІІ) сульфату і розчину з концентрацією лугу 1 моль/л. Обережно нагрійте пробірку з одержаним осадом. Як змінюється колір осаду? Складіть рівняння реакцій утворення купрум (ІІ) гідроксиду та його розкладу.

б) До осаду купрум (ІІ) гідроксиду додайте в першу пробірку 1 краплю розчину з концентрацією лугу 1 моль/л, а в другу розчин з молярною концентрацією сульфатної кислоти 2 моль/л. Запишіть спостереження та зробіть висновок про властивості купрум (ІІ) гідроксиду. Складіть рівняння реакцій.

________

________

________





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 531 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2217 - | 2049 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.