В англійській мові числівники другого десятка утворюються адитивно та семантизують значення складених чисел: eleven – ‘одиниця, що залишилася (leave) після десяти’, twelve – відповідно ‘двійка після десяти’. У формах цих числівників принцип адитивності візуально стертий на відміну від числівників на позначення 13 – 19 (прозорих у своїй мотивації), але цим числівникам, як і усій групі назв другого десятка, притаманний єдиний принцип побудови.
Спільним структурним компонентом у числівниковій групі виокремлюється морфема -teen, напр .: англ. – thirteen, fourteen, sixteen. Числівники наступного рангу утворюються від числівників першого десятка з додаванням суфікса -ty, напр.: англ. – twenty, thirty, sixty. Уномінаціях зазначених дериваційних груп виокремлюються відповідно етимологічні дублети -teen та -ty, які походять від лексеми ten, та імплікують відповідно процеси додавання та множення. В українській та російській мовах числівники на позначення одинадцять-дев’ятнадцять утворюються шляхом додавання суфіксів – укр. -надцять, рос. -надцать, що семантизує‘на + десять’, напр.: укр. – дванадцять, чотирнадцять, сімнадцять; рос. – двенадцать, тринадцать, семнадцать. Назви чисел другого десятка в англійській мові структурно мотивовані – їх числовий зміст тлумачиться змістом компонентів основи. Позначення десятків від 20 до 90 творяться за допомогою суфіксів укр. -дцять,рос. -дцать (за винятком сорок і девяносто), напр.: укр. – двадцять, тридцять; рос. – двадцать, тридцать. У складених назвах чисел в англійській мові, починаючи з 20, номінації чисел розміщуються за принципом сукцесивності, напр.: англ. – twenty-four, forty-six; укр. – двадцять чотири, сорок шість; рос. – двадцать шесть, тридцать восем.
За структурою числівники англійської мови поділяються на три групи: прості, складні та складені. До простих належать числівники від one до ten. Складні числівники – це слова, утворені від двох числівникових коренів типу sixteen, seventeen, що виникли внаслідок стягнення. Складені числівники утворюються адитивним способом, поєднанням простих і складних числівників. Принцип аглютинації продовжує діяти в українській та російській мовах, тоді як в англійській мові у відповідних випадках використовується сполучникова сурядність: між позначеннями сотень і дрібніших одиниць вводиться сполучник and. Пор.: англ. – three hundred and twenty four, укр. – триста двадцять чотири. Прості числівники позначені активно діючою епідигматичною функцією: без них неможливе існування числівникового внутрішньочастиномовного конструювання. Назви чисел one – ten позначені тенденціями вторинного конструювання складних і складених числівників. Кількісні числівники в англійській мові (hundred, thousand, million) не вживаються у множині, напр.: англ. – three hundred, five thousand, two million. Процес пізнання кількісних відношень відбивається у побудові числівників, їх внутрішній формі. Зміст назв десятків мотивується мультикаплікативним відношенням позначуваних чисел, напр.: англ. – twenty =2 · 10, thirty = 3 · 10, fifty = 5 · 10.
Особливу групу становлять позначення великих вузлових чисел, що належать до пізніх утворювань. Процес самоорганізації притаманний також числівникам вищого порядку, типу hundred, thousand, million та milliard, в етимологічній пам’яті яких зберігається сема ‘великий’, напр.: англ. – hundred – ‘велика десятка’; thousand – ‘велика сотня’; million – ‘велика тисяча’; milliard – ‘великий мільйон’.
Числівники англійської мови характеризуються притаманною для них словотвірною активністю, що проявляється у процесі словоскладання та афіксації. Словоскладання відіграє важливу роль у лексико-семантичній системі сучасної англійської мови, оскільки є одним із важливих джерел розвитку та поповнення словникового складу за рахунок функціонально-структурних одиниць. Словоскладання вихідних одиниць – це скорочення існуючих у мові номінативних одиниць – підчас способами немодельованого утворення слів.
Числівники посідають центральне місце серед лексичних квантитативних одиниць і мають значну аналітико-синтезувальну потенцію. Ці слова становлять упорядковану систему одиниць, вони наділені силою оказіонального творення. Комбінаторика числівників спостерігається як на рівні сполучення, так і словотворення. Пор.: англ. – two, twice, two-paged; укр. – два, двоїна, двовладдя. Похідні від числівників слова мають тенденцію до реалізації семи точного числового позначення. Коренева морфема числівника може сполучатися як із суфіксами, так і з іншими морфемами. Утворені від числівників слова, зберігаючи вихідну сему числа, набувають самостійного лексичного значення.
В англійській мові існує ціла низка слів з основою числівника. Проте спільність основи слів не свідчить про належність дериватів до однієї і тієї самої частини мови. За допомогою суфіксів від числівника можуть утворюватися різні частини мови − іменники, прикметники, займенники, прислівники, дієслова та службові слова, напр.: англ. – two, twoness, anyone, to two, between; укр. – два, двоякість, подвоїти.