Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Безпека під час вантажно-розвантажувальних робіт




Вантажно-розвантажувальні роботи необхідно виконувати механізованим способом з допомогою підіймально-транспортного обладнання і засобів механізації. Піднімати і переміщувати вантажі необхідно при дотриманні норм, встановлених діючими законодавством.

Вантажно-розвантажувальні роботи необхідно виконувати у відповідності з технологічними картами, проектами виконання робіт, технологічними інструкціями, а також правилами, нормами, інструкціями та іншими нормативно-технічними документами, інструкціями, що містять вимоги безпеки при виконанні робіт даного виду. Місця виконання таких робіт повинні бути обладнані відповідними знаками безпеки.

Рух транспортних засобів в місцях виконання вантажно-розвантажувальних робіт повинен організовуватись за схемою, затвердженою адміністрацією підприємства, з встановленням відповідних дорожніх знаків.

Перед підніманням і переміщенням вантажу повинні бути перевірені стійкість вантажу. Вантажі на транспортних засобах повинні бути встановлені закріплені (укладені) так, щоб під час транспортування не відбувалося їх зміщення і падіння.

Навантаження і розвантаження сипких вантажів необхідно виконувати механізованим способом, який унеможливлює забруднення повітря робочої зони.

Недопускається виконувати вантажно-розвантажувальні роботи з небезпечними вантажами при виявленні невідповідності тари технічній документації, несправності тари, а також відсутності маркування і попереджувальних написів на них.

Небезпечні вантажі, згідно з небезпекою при їх транспортуванні, поділяють на 4 групи: 1 – мало небезпечні (продукти харчування, овочі, будівельні матеріали тощо); 2 – небезпечні за своїми розмірами (великогабаритні та багатотонні конструкції, труби великої довжини та ін.); 3 – вантажі що виділяють пил, димлять або в гарячому стані (вапно, крейда, асфальт, бітум, цемент насипом та ін..).

Особливих заходів безпеки слід дотримуватись при транспортуванні небезпечних речовин, котрі можуть викликати пожежі, вибухи, отруєння працівників. Небезпечні речовини згідно з ГОСТ 19433-81 поділяються на 9 класів: 1-вибухові; 2-стиснені, зріджені або розчинні гази; 3 та 4-легкозаймисті рідини, речовини; 6-отруйні та інфекційні; 7-радіоактивні; 8-їдкі і корозійно активні речовини; 9-інші.

Небезпечні вантажі повинні маркуватися спеціальними знаками безпеки, що мають форму квадрата, який окантований чорною рамкою, повернений на кут і поділений на два однакових трикутники. У верхньому трикутнику наносять символ безпеки (вогонь, вибух, радіоактивність), в нижньому – напис про небезпечність вантажу та номер класу небезпеки за властивостями.

Місця проведення вантажно-розвантажувальних робіт повинні бути розміщені на спеціально відведеній території з твердим і рівним покриттям та мати достатнє натуральне та штучне освітлення.

Площадки на яких виконуються вантажно-розвантажувальні роботи, повинні відповідати вимогам пожежної безпеки. Підіймально-транспортна техніка, яка використовується при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт, повинна відповідати встановленим вимогам безпеки та бути в стані, який унеможливлює її самовільне переміщення.

До виконання вантажно-розвантажувальних робіт допускається персонал, який пройшов навчання і перевірку знань з безпеки праці.

До постійних вантажно-розвантажувальних робіт немеханізованим способом допускаються особи, які пройшли відповідний медичний огляд та інструктаж по безпеці праці.

Безпеку вантажно-розвантажувальних робіт і транспортних операційна підприємствах забезпечують інженерно-технічні працівники, відповідальні за безпечне виконання робіт по переміщенню вантажів, безпечну експлуатацію, утримання у справному стані підіймально-транспортного обладнання. Робітники допущені до виконання вантажно-розвантажувальних і транспортних операцій, підпорядковуються особі, відповідальній за безпеку робіт по переміщенню вантажів.

Робітників, що зайняті на вантажно-розвантажувальних роботах, забезпечують спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, санітарно-побутовими приміщеннями і доброякісною питною водою.

Особа, яка відповідальна за безпечне виконання робіт по переміщенню вантажів, зобов’язана перевіряти до початку та під час роботи справність механізмів і тари. Використовувати несправні механізми і тару заборонено.

Тема 8.2. Електробезпека





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2646 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2609 - | 2184 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.