Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 


Видатки бюджету на фінансування Загальноосвітніх шкіл




 

Загальна середня освіта забезпечує всебічний розвиток дитини як особистості, її здібностей, талантів, професійне самовизначення, формування загальнолюдської моралі, засвоєння необхідного обсягу знань про природу, людину, суспільство і виробництво, екологічне виховання, фізичне вдосконалення. Основним видом середніх закладів освіти є середня загальноосвітня школа трьох ступенів: перший – початкова школа, другий – основна школа, що забезпечує базову загальну середню освіту, третій – старша школа, що забезпечує повну загальну середню освіту [16].

Рівень освіти характеризує накопичений освітній, трудовий, науковий, інтелектуальний і творчий потенціал, створюючи фонд сукупних знань і навичок. Підвищення рівня освіти як окремого індивіда, так і населення в цілому є фактором зростання національного багатства і зумовлює зростання суспільної продуктивності праці.

Фінансування навчальних закладів проводиться в основному за рахунок бюджетних коштів на основі кошторису (Додаток С), проте це не обмежує їх права на наявність самостійних джерел доходів, як наприклад: коштів, отриманих за підготовку, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів згідно укладених договорів; у вигляді отриманих добровільних грошових внесків; коштів від проведених закладом науково-дослідних робіт; доходів від надання приміщень в оренду; дотацій місцевих органів влади; інших доходів, що не суперечать чинному законодавству.

Розмір витрат на утримання шкіл визначається кошторисом доходів і видатків. Вихідною базою для визначення розміру асигнувань за основними категоріями видатків кошторису школи є кількість учнів і кількість класів. Їх відображають у кошторисі на дві дати: на 1 січня і 1 вересня планового року.

Кількість учнів та класів встановлюють по групах класів І-ІV, V-ІХ, Х-ХІ. Кількість учнів і класів на 1 січня беруть за фактичним станом на останню звітну дату. Кількість учнів на 1 вересня планового року визначають відповідно до плану прийому і випуску учнів, а кількість дітей, що підуть до школи в наступному навчальному році – за даними спеціального обліку, який веде школа.

Прийом учнів у перші класи планується, виходячи із кількості дітей, яким до вересня або у вересні поточного року виповнилось 7 (6) років. Прийом у п'яті класи – за числом учнів, які закінчили четверті класи, прийом у десяті класи – у відсотках до числа учнів, які закінчили дев'яті класи.

Кількість класів залежить від кількості учнів і граничного наповнення класів, яке становить 30 чоловік. Крім того, визначають середньорічну кількість учнів і класів за такою формулою:

К = (Кп * 8 + Кк * 4) / 12, (6.1)

де, К – середньорічна кількість учнів,

Кп – кількість на початок року,

Кк – кількість на кінець року.

Кпс = Гзаг / Нн, (6.2)

де, Кпс – кількість педагогічних ставок,

Гзаг – загальна кількість годин викладацької роботи на тиждень по групах класів,

Нн – норма навантаження учителя на тиждень, що становить 18 год.

Дд = Кдсерр * Кдн, (6.3)

де, Дд – дітодень;

Кдсерр – середньорічна кількість дітей;

Кдн – кількість днів функціонування школи в рік [17].

Важливим для системи ставок заробітної плати вчителів є кваліфікаційна категорія, яка присвоюється вчителю кваліфікаційною комісією при органах управління освітою. Місячний посадовий оклад керівника школи залежить від кількості учнів, які навчаються у школі.

Педагогічним працівникам щомісячно здійснюється надбавка за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки – 10 відсотків, понад 10 років – 20 відсотків, понад 20 років – 30 відсотків посадового кладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки).

Працівникам надається допомога на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки. Може здійснюватись преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску у загальний результат роботи [18].

Ставки зарплати педагогічних працівників встановлюються за таке педагогічне навантаження:

а) 18 годин роботи на тиждень – вчителям І-ХІ(ХІ) класів шкіл, шкіл-інтернатів усіх типів, спецшкіл для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання, вчителям-логопедам, вчителям-дефектологам;

б) 25 годин роботи на тиждень – викладачам постійно діючих курсів по вивченню мов, стенографії, машинопису зі строком навчання менше року, вихователям спеціальних навчально-виховних закладів для дітей і підлітків з вадами у фізичному чи розумовому розвитку;

в) 40 годин роботи на тиждень – майстрам виробничого навчання.

За години педагогічної роботи, виконані понад встановлену норму, проводиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки в одинарному розмірі.

Заробітна плата керівника школи складається з двох частин – посадового окладу директора чи завуча та оплати педагогічної роботи. При цьому для них встановлені обмеження – максимальний обсяг їх педагогічного навантаження не повинен перевищувати 12 годин роботи на тиждень [19].

Крім основної заробітної плати за педагогічне навантаження, існує додаткова оплата праці педагогічних працівників, яка включає доплату:

1) за класне керівництво:

- у І - ІV класах загальноосвітніх навчальних закладів – 20% ставки заробітної плати;

- у V – ХІ (ХІ) класах загальноосвітніх навчальних закладів – 25% ставки заробітної плати;

- у професійно-технічних і вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації – 20% ставки заробітної плати.

2) за перевірку зошитів та письмових робіт:

- у І - ІV класах загальноосвітніх навчальних закладів – 15% ставки заробітної плати;

- у V – ХІ (ХІ) класах загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних і вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації - з української мови - 20%, з математики - 15%, з іноземної мови - 10% ставки заробітної плати.

3) за завідування:

- навчальними кабінетами в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах - 10-15% ставки заробітної плати;

- майстернями в загальноосвітніх навчальних закладах - 10-20% ставки заробітної плати;

- навчально-дослідними ділянками в загальноосвітніх навчальних закладах - 10-15% ставки заробітної плати;

- бібліотеками в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах - 5-15% ставки заробітної плати;

4) за керівництво предметними (цикловими) і методичними комісіями в загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації - 10-15% ставки заробітної плати [20].

Кошторис доходів і видатків загальноосвітнього закладу Ліцей №2 на 2014 рік був затверджений у сумі 2554,73 тис. грн. Видатки на оплату праці згідно кошторису на 2014 рік займають найбільшу частку, а саме 1508,07 тис. грн. та видатки на нарахування на заробітну плату, а саме 547,43тис. грн., видатки на придбання товарів і послуг – 25,49 тис. грн., в тому числі на харчування в сумі 4,92 тис. грн. Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв були нараховані в сумі 473,38 тис. грн. Капітальні видатки на 2014 рік в кошторисі не передбачалися (Додаток). Також додаються розрахунки до кошторису (Додаток).

План асигнувань був затверджений в сумі 2554,73 тис. грн. Найбільше асигнувань були спрямовані на видатки на оплату праці та нарахування на заробітну плату, а саме 1508,07 тис. грн. та 547,43 тис. грн. відповідно (Додаток).

Згідно до тарифікаційного списку Ліцею №2 на 2013 ріу, в школі налічується всього 8 класів, з яких 4 – V-ІХ класи, 4 – Х-ХІ класи. Число учнів на 1 вересня становило 197 учнів (Додаток).

Відповідно до штатного розпису працівників Ліцею №2 на 2014 рік, налічується 22,75 штатні одиниці. Всього фонд заробітної плати за місяць становить 40,86 тис. грн. (Додаток).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 689 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2553 - | 2197 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.