Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 9. Мережеві технології




Існує багато типів мереж, що надають різні послуги. Протягом дня люди телефонують, дивляться телевізійні шоу, слухають радіо, щось інформацію або грають у відеоігру з партнером з іншої країни. Все це було б неможливо, якби не було надійних мереж. Мережі об'єднують людей і пристрої незалежно від того, в якій частині світу вони розташовані. Мережі використовують, не замислюючись, як вони працюють і що було би, якби їх не існувало.

Комунікаційні технології, які використовували наприкінці 90-х років ХХ століття, вимагали прокладання окремих, спеціалізованих мереж. Для доступу до кожної мережі необхідні були окремі пристрої. Телефони, телевізори та комп'ютери передавали дані з використанням спеціалізованих технологій і мережевих структур. Але всім хотілося отримати легкий доступ до всіх служб з одного пристрою одночасно.

Сучасні технології дозволили створити мережу нового типу, яка надає кілька видів послуг. На відміну від некомутованих мереж нові об'єднані системи можуть передавати голос, відеозображення і дані з використанням одного і того самого каналу зв'язку. З'явилася можливість дивитися ефірні відеопрограми на моніторі комп'ютера, телефонувати через Інтернет або шукати інформацію в Інтернеті, використовуючи екран телевізора. Все це зробили об'єднані мережі.

З поняттям топології мережі й застосовуваним обладнанням тісно переплітається поняття типу мережі. Не вдаючись у подробиці, відзначимо, що Міжнародним інститутом інженерів по електротехніці й радіоелектроніці розроблені кілька стандартів на мережі різних типів. Найбільш популярними стали стандарти Ethernet (множинний доступ з опитуванням стану каналу й вирішенням конфліктів) і Token Ring (естафетна передача маркера). У рамках першого стандарту реалізуються топології "шина" і "зірка", у рамках другого – топологія "кільце". В Україні застосовуються в основному мережі Ethernet. При цьому виділяються специфікацій мереж 10Base5, 10Base2 і 10 Base-Т.

Для з'єднання комп'ютерів у мережу необхідне відповідне обладнання й програмне забезпечення. До мережного обладнання відносяться, насамперед, мережні плати (мережні адаптери), сполучні кабелі, пристрої типу концентраторів або комутаторів, сполучні з'єднувачі.

У мережах типу 10Base5 для з'єднання комп'ютерів застосовується спільна магістраль у вигляді товстого (діаметром близько 1 см) коаксіального кабелю типу RG-11. Для приєднання до неї мережної плати комп'ютера використовується спеціальний сполучний пристрій - трансивер, розташовуваний безпосередньо на кабелі, і сумісний із трансивером багатожильний кабель із DIX-конектором або AUI-конектором, що вставляється у відповідний з'єднувач мережної плати. Мережа типу 10Base5 реалізує топологію типу "шина", тому на кінцях коаксіального кабелю вставляють спеціальні заглушки- термінатори N-Серії.

У мережах типу 10Base2 також реалізована топологія типу "шина", але для з'єднання комп'ютерів використовується тонкий (діаметром близько 0,5 см) коаксіальний кабель типу RG-58А/U, розрізаний на окремі ділянки відповідно до відстані між двома сусідніми комп'ютерами. Трансивери в цьому випадку не застосовуються, окремі ділянки з'єднуються між собою за допомогою спеціальних Т-подібних з'єднувачів (Т-Конекторів типу BNC), третій кінець яких вставляється у відповідний з'єднувач мережної плати. У результаті утворюється спільна магістраль мережі. На кінцях магістралі, як і випадку 10Base5, вставляють термінатори, тільки іншого типу (типу BNC).

Порівнюючи два вже розглянутих типи мереж, відзначимо, що основне розходження між ними пов'язане із застосовуваним кабелем. Який же з них і в яких випадках краще? Товстий коаксіальний кабель мало піддається впливу магнітного поля й інших шкідливих факторів, він дозволяє протягати мережу на значно більші відстані (до 500 м проти 185 м для тонкого кабелю). Тонкий кабель легший й еластичніший, його легко прокладати в умовах обмеженого простору. Спосіб приєднання комп'ютерів при використанні тонкого кабелю більш простий (не потрібні трансивери й кабелі, що відгалужуються). Крім того, тонкий кабель істотно дешевший, ніж товстий. З огляду на все це, зрозуміло, чому в офісах і комп'ютерних класах переважає використання тонкого коаксіального кабелю, а на складах і в заводських цехах - товстого коаксіального кабелю.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 252 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2067 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.