Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Контроль за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою




 

 

Внутрішні служби та зовнішні контролюючі органи повинні проводити контроль за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою, керуючись при цьому Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та Інструкцією з організації роботи по готівковому обігу установами банків України.

Під час перевірок дотримання касової дисципліни здійснюється контроль за виконанням підприємством вимог Положення, пов'язаних із веденням касової книги та оформленням операцій з приймання та видачі готівки з каси, веденням форм первинної облікової документації, дотримання ліміту каси та застосування реєстраторів розрахункових операцій.[6]

Під час перевірок з'ясовується наявність у підприємства касової книги, а також відповідність її оформлення вимогам наказу Мінстату. Крім того, перевіряється правильність ведення касової книги, оформлення в ній касових операцій із приймання і видачі готівкових коштів (у тому числі за строками), відповідність зазначених у ній сум про прийняту до каси або видану з каси готівку даним прибуткових і видаткових касових ордерів (типові форми відповідно КО-1 і КО-2), якість і своєчасність записів касира згідно із зазначеними в касовій книзі касовими документами, наявність підпису бухгалтера, який перевірив записи в касовій книзі за кількістю отриманих ним касових ордерів, правильність підрахунку в касовій книзі фактичних залишків готівки в касі на кінець дня тощо.

Перевіряється також правильність заповнення всіх реквізитів прибуткових і видаткових касових ордерів та платіжних (розрахунково-платіжних) відомостей (проставлення потрібних дат, номерів, сум, підстав для їх виписки, наявність підписів службових осіб і одержувачів коштів, печаток, штампів, розписів про отримання готівки, правильність оформлення депонованих сум тощо). За окремими платіжними (розрахунково-платіжними) відомостями можуть вибірково перераховуватися суми виплаченої готівки.

Установлюється наявність у підприємства журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів та книги обліку прийнятих та виданих касиром грошей (типові форми відповідно КО-3 і КО-5) і правильність їх ведення, а також правильність відображення в касових документах номерів кореспондуючих рахунків, відповідність між кореспонденцією рахунків, унесених до касової книги та проставлених у касових ордерах, наявність потрібних виправдувальних документів, що додаються до касових ордерів (заяви, накладні, рахунки, довідки тощо), і відміток про їх погашення. У касових документах, які викликають сумніви щодо їх справжності, перевіряється достовірність підписів одержувачів коштів і службових осіб, які дають пояснення щодо цього.

Особлива увага під час перевірки має приділятися встановленню повноти та своєчасності оприбуткування касами підприємств готівкових надходжень. Контролюючими органами перевіряється повнота і своєчасність оприбуткування готівкових коштів, одержаних у результаті здійснення підприємством господарської діяльності (одержані з банківських рахунків за реалізовану продукцію, продані товари, виконані роботи, надані послуги і від позареалізаційних операцій).

Під час перевірки повного і своєчасного оприбуткування коштів, що надійшли до каси підприємства від здійснення господарської діяльності, записи в касовій книзі звіряються за сумами та строками з даними відповідних прибуткових касових ордерів (із залученням у разі потреби таких виправдувальних документів: товарних і касових чеків, розрахункових квитанцій, квитанцій до прибуткових касових ордерів, рахунків-фактур, товарно-транспортних і податкових накладних тощо). Перевіряється також проведення записів щодо реєстрації зазначених ордерів (за сумами і датами) у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів.

За потреби поглибленої перевірки повного оприбуткування в касі готівкових коштів, одержаних з різних джерел, можуть аналізуватися також обороти за відомістю журналу-ордеру 1 за дебетом рахунку 301 "Готівка" порівняно з оборотами за кредитом кожного кореспондуючого рахунку (311 "Поточні рахунки в національній валюті", 370 "Розрахунки з різними дебіторами", 631 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками", 661 "Розрахунки з оплати праці", 662 "Розрахунки з депонентами", 681 "Розрахунки за авансами одержаними" та іншими рахунками) з подальшим порівнянням їх із відповідними записами в касовій книзі та даними документів, які підтверджують фактичне одержання підприємством певних сум готівки у відповідні строки.[3,4]

Під час перевірки контролюючі органи мають брати до уваги те, що за наявності в касі підприємства готівки, не підтвердженої прибутковими касовими ордерами, вона вважається неоприбуткованою в касі та зараховується в дохід підприємства.


ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

 

 

Під час проходження практики ПАТ ТГК»Дністер» я спостерігала і виконувала програму практики і поглибила свої навики дослідної роботи. Я ознайомилась із структурою підприємства, характером технології та організації роботи, а також з організацією бухгалтерського обліку на підприємстві. При цьому мною за мету ставилося закріпити теоретичні знання з бухгалтерського обліку, набути практичних навичок і досвіду виконання облікових робіт на всіх ділянках виробництва і управління, набути досвіду спілкування в трудовому колективі.

У даній роботі було розглянуто питання аналізу виробничо – фінансової діяльності господарюючого суб’єкта та проведення аудиту на підприємстві. Таким чином, я закріпила свої теоретичні знання з бухгалтерського обліку та набула практичних навичок і досвіду виконання облікових робіт.

На мою думку, підприємству потрібен досвідчений аналітик, який зміг би проаналізувати діяльність підприємства та виявити його внутрішні резерви для підвищення рентабельності.

Друга частина роботи присвячена організації аудиту на підприємстві, де було розглянуто методологію проведення аудиторської перевірки грошових коштів у касі і на розрахунковому рахунку підприємства, основних засобів, малоцінних необоротних матеріальних активів, дебіторської і кредиторської заборгованості, розрахунків з оплати праці, та визначення фінансового результату підприємства.

Таким чином, можна сказати, що в цілому облікова робота організована відносно добре і забезпечує вірне відображення процесів, що відбуваються, на рахунках бухгалтерського обліку і дає змогу отримати достовірні показники щодо діяльності підприємства. Слід зазначити, що всі бухгалтерські звіти подаються до органів податкової інспекції та статистики завжди вчасно. Всі дані в обліку відображаються достовірно і у повному обсязі, що засвідчує достатню кваліфікованість головного бухгалтера та управлінського персоналу. Штрафних санкцій та скарг з боку клієнтів, дебіторів та кредиторів немає.

Отже, можна зробити висновок, що бухгалтерський облік на ПАТ ТГК «Дністер» організований згідно чинного законодавства, і дотримуються всі стандарти і нормативи.

 


 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 603 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2183 - | 2143 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.