Рівненське міжрайонне управління водного господарства є спеціально уповноваженою організацією Державного агентства водних ресурсів України по водному господарству у сфері управління водними ресурсами та здійснення державної політики щодо меліорації земель в Гощанському, Корецькому та Рівненському районах Рівненської області.
Створене у 1995 році в результаті реорганізації Дубенського та Рівнен-ського (нині Костопільського) управлінь.
З 1995 року управління очолює Гуменюк Ярослав Миколайович.
Зоною діяльності управління є Гощанський,
Корецький та Рівненський райони Рівненської
області.
Гощанський район — розташований у південно-східній частині Рівненської області, районний центр — смт Гоща.
Район межує на сході — з Корецьким, на південному заході — з Острозьким, на заході — зі Здолбунівським та Рівненським, на півночі — з Костопільським, на північному сході — з Березнівським районами Рівненської області, на півдні та південному сході — зі Славутським районом Хмельницької області. Площа — 690 км², Населення — 38 861 особа. Рад — 24, в тому числі селищних — 1, сільських — 23. Населених пунктів — 64, в тому числі смт — 1, сіл — 63. Основна водойма річка Горинь.
Корецький район - розташований у південно-східній частині
Рівненської області. Межує на сході — з Новоград-Волинським р районом Житомирської області, на півдні — із Славутським районом районом Хмельницької області, на заході — з Гощанським, на
Півночі з Березнівським районами Рівненської області.
Площа — 720 км², протяжність з півночі на південь — 25 км, зі сходу на захід — 32 км. Адміністративний центр — місто Корець, яке відоме з 1150 р. як Корчеськ. Населених пунктів — 50, в тому числі міст — 1, сіл — 49. Основна водойма — річка Корчик.
Лісовий фонд становить 10,4 тис. га. Природно-ресурсний потенціліал: поклади каоліну, гончарна глина, будівельний камінь та пісок, запаси мінеральних родонових вод.
У 2000 р. місто відсвяткувало свій 850-річний ювілей.
Населення району становить 36,3 тис.чол., з них 7,9 тис. міського і 28,4 сільського населення. В усіх сферах економічної діяльності зайнято близько 5 тисяч чоловік.
Рівненський район — центральний район Рівненської області,
районний центр — місто Рівне.
Район Район утворений у 1940 році. Площа становить 117,6 тис.га
Гектарі Чисельність наявного населення становить 88,3 тис. чол.,
в тому числі сільське — 68,3 тис. чол., міське — 20 тис. чол.
Щільність населення — 75 чоловік на 1 кв. км. Місцеву владу, крім районної державної адміністрації та районної ради, представляють 22 сільських та 3 селищних ради.
Найбільшими селищами району є Квасилів, Клевань, Оржів, а селами: Зоря, Олександрія, Городок, Шпанів, Біла Криниця, Шубків, Нова Любомирка, Великий Житин, Корнин та ін. На території району є залізничні станції: Клевань, Любомирськ, Обарів.
Рівненський район межує на півночі з Костопільським районом, на сході — з Гощанським, на півдні — зі Здолбунівським, на південному заході — з Дубенським, на заході — з Млинівським районом, на північному заході — з Волинською областю.
По території району протікають річки Горинь, Устя, Стубла, Путилівка.
Район відомий пам'ятками культури. Тут створене Пересопницьке Євангеліє (1556—1561 рр.). На території району знаходяться ботанічні заказники державного значення Вишнева гора і Суський, 5 заказників місцевого значення, 3 пам'ятники природи, 6 заповідних урочищ, 4 парки — пам'ятки садово-паркового мистецтва. Села району згадуються у Кресовій книзі справедливих на стор. 87 і ін.
Основні завдання управління
Ø Організація впровадження державної політики з питань розвитку водного господарства та меліорації земель, забезпечення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах, впровадження досягнень науки і техніки, нових технологій, передового досвіду роботи;
Ø участь у розробленні та реалізації загальнодержавних, міждержавних і регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, меліорації земель, водопостачання сільських населених пунктів, захисту сільських населених пунктів від шкідливої дії вод;
Ø організація експлуатації міжгосподарських меліоративних систем та окремих об’єктів інженерної інфраструктури, які перебувають у державній та комунальній власності і утримуються за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів;
Ø контроль за меліоративним станом осушених земель;
Ø здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням шкідливої дії вод і ліквідацією її наслідків, включаючи протипаводковий захист сільських населених пунктів і земель;
Ø здійсненя державного моніторингу вод;
Ø здійснення державного контролю за раціональним використанням, охороною вод та відтворенням водних ресурсів, дотриманням підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності та господарювання, громадянами, а також іноземними юридичними та фізичними особами вимог водного законодавства, стандартів, норм і правил водокористування;
Ø розроблення організаційних засад використання меліорованих угідь в умовах різних форм власності та ринкових відносин для забезпечення технологічної цілісності та стабільного функціонування меліоративних систем.
Крім осушувальних систем, управління обслуговує комплекс гідротех-нічних споруд двох ставів, розташованих на р. Путилівка Рівненського району, його спеціалісти надають технічну та практичну допомогу в утриманні та обслуговуванні ряду ставів в Корецькому та Гощанському районах. Більшість з них, завдяки вдалому природному розташуванню та особливому мікроклімату, створеному мальовничими лісами, що їх оточують, стали привабливими для будівництва ряду санаторіїв та улюбленим місцем відпочинку не тільки жителів розташованих поруч населених пунктів Рівненської, але й Хмельницької та Во-линської областей.
Спеціалісти управління, крім проведення обов’язкових експлуатаційних заходів,регулярно, на замовлення власників та орендарів, здійснюють обстеження водогосподарських об’єктів і надають не тільки рекомендації по раціональному та безаварійному їх утриманню, а також і практичну допомогу в усуненні виявлених недоліків та дієву допомогу по утриманню гідроспоруд. забезпеченню їх надійної роботи та покращення технічних характеристик, а також в організації
зон відпочинку (закріплення берегів, впорядкування прибережних смуг
ставів, тощо).
Структура підрозділів експлуатаційної служби
Експлуатаційна служба Рівненського міжрайонного управління водного господарства побудована за найбільш раціональним і дієвим принципом, що дозволяє координувати дії усіх підрозділів. Так, керування з єдиного центру – відділу експлуатації управління, дозволяє приймати необхідні технічні рішення, швидко і ефективно вносити необхідні зміни в процесі проведення ремонтних та доглядових робіт.
Рис. 1. Структурна схема Рівненського міжрайонного управління водного господарства
П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ водних ресурсів
Рівненського міжрайонного управління водного господарства
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Відділ водних ресурсів входить до складу Рівненського міжрайонного управління водного господарства.
1.2. З виробничих питань відділ підпорядковується начальнику управління, з методичних питань – Рівненському обласному управлінню меліорації і водного господарства.
1.3. Керівництво відділом здійснює начальник відділу, який призначається начальником Рівненського МУВГ.
1.4. Відділ здійснює свою діяльність з питань охорони та раціонального використання водних ресурсів у взаємодії з державним управлінням екології та природних ресурсів, районними відділами земельних ресурсів, експлуатаційними дільницями, районними СЕС, районними прокуратурами.
ІІ. ЗАВДАННЯ
Завданнями відділу в зоні діяльності Рівненського МУВГ є:
2.1. Здійснення реалізації державної політики щодо забезпечення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах.
2.2. Здійснення державного обліку та аналізу стану використання водних ресурсів в районах шляхом проведення аналізу та узагальнення прийнятих від водокористувачів звітів про водокористування (форма 2-ТП /водгосп/).
2.3. Здійснення контролю за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів.
2.4. Участь у розробленні та реалізації загальнодержавних і регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, захисту сільських населених пунктів від шкідливої дії вод.
2.5. Пропаганда екологічних знань, прищеплення населенню дбайливого ставлення до довкілля, проведення разом із громадськими організаціями заходів, спрямованих на відродження джерел, річок та водойм.
2.6. Здійснення контролю за наданням в оренду водних об’єктів та справлянням орендної плати.
2.7. Контроль за винесенням в натуру водоохоронних зон та ПЗС (прибережних захисних смуг) водних об’єктів.
ІІІ. СТРУКТУРА ВІДДІЛУ
3.1. Структура та чисельний склад відділу встановлюється штатним розписом управління, затвердженим Рівненським облводгоспом.
3.2. Розподіл обов’язків між працівниками управління здійснюється начальником відділу, виходячи з переліку завдань, включених в дане Положення і закріплюється посадовими інструкціями, які затверджуються начальником управління.
ІV. ФУНКЦІЇ
4.1. Веде облік і паспортизацію річок, ставків, водосховищ, озер та інших водних об’єктів.
4.2. Контролює (в межах своєї компетенції) діяльність водогосподарських організацій, інших підприємств та установ щодо забезпечення дотримання встановлених режимів роботи та правил експлуатації гідротехнічних споруд на річках і водоймах районів.
4.3. Здійснює проведення перевірок дотримання вимог водного законодавства суб’єктами, що використовують водні ресурси, або здійснюють господарську діяльність в межах водоохоронних зон.
4.4. Бере участь в проведенні комплексних (спільних) перевірок з відповідним органом обласного управління екології та природних ресурсів в Рівненській області, управління земельних ресурсів, райдержадміністрації, податкової адміністрації, районної СЕС, районної прокуратури.
4.5. Збирає, узагальнює та передає інформацію щодо надзвичайних ситуацій на водних об’єктах районів до Рівненського облводгоспу, районних управлінь екології та начальникам відділів з ТЕБ та НС райдержадміністрації.
4.6. Розробляє заходи та узагальнює інформацію в проведенні акцій “До чистих джерел”, “День довкілля” тощо.
4.7. Надає інформацію в відділ водних ресурсів Рівненського облводгоспу про наповнення водосховищ, ставків, водойм, розташованих на території Рівненського, Гощанського, Корецького районів.
4.8. Приймає участь в роботі комісій по визначенню ступенів пошкодження водогосподарських споруд і пристроїв для оформлення матеріалів на відшкодування збитків, заподіяних їх власнику.
4.9. Розробляє заходи для безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків на водних об’єктах Рівненського, Гощанського, Корецького районів.
4.10. Аналізує дані про вжиті оперативні заходи щодо запобігання шкідливої дії вод та надає інформацію відповідним структурам щодо їх дієвості.
4.11. Організовує та приймає участь в проведенні нарад, семінарів, висвітлення в пресі, на радіо з питань раціонального використання, збереження, охорони та відтворення водних ресурсів.
4.12. Надає методичну та практичну допомогу відповідальним працівникам експлуатаційних дільниць з питань охорони вод та відтворення водних ресурсів, у виконанні заходів по поліпшенню стану річок та водойм.
4.13. Здійснює розрахунки та веде облік відведеної та зарегульованої води з осушувальних та польдерних систем.
4.14. Приймає участь в розробці рекомендацій по регулюванню водно-повітряного режиму ґрунту.
4.15. Приймає звіти від сільськогосподарських організацій районів та надає практичну і методичну допомогу в складанні звітності по формі 2-ТП (водгосп).
V. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ
5.1. Відділ у своїй діяльності підтримує зв’язок і працює в тісному співробітництві з іншими відділами та спеціалістами управління з завдань покладених на відділ даним Положенням.
5.2. Підтримує і розширює постійні зв’язки з відповідними службами облводгоспу, райдержадміністрації, районними інспекціями держекології та природних ресурсів в Рівненській області, спорідненими структурами інших управлінь та з працівниками підприємств-водокористувачів.
5.3. Відділ, у відповідності з покладеними на нього завданнями та функціями, складає, узагальнює та надає в установлені терміни:
1. До обласного управління меліорації і водного господарства:
- звіт про використання води (форма 2-ТП (водгосп) та інші відповідальні оперативні і річні звіти;
- інформації, до обласного управління екології та природних ресурсів в Рівненській області, а при необхідності до органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
VI. ПРАВА
Працівники відділу в межах своїх повноважень мають право:
6.1. Одержувати в установленому порядку від відділів управління, інших установ та організацій інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
6.2. Обстежувати в установленому порядку підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності і видів господарської діяльності, військові та оборонні об’єкти, а також об’єкти внутрішніх справ, що використовують водні ресурси чи здійснюють господарську діяльність на водозаборах та прибережних захисних смугах і водоохоронних зонах, з метою перевірки додержання вимог водного законодавства.
6.3. Видавати підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форм власності і видів господарської діяльності, громадянам, а також іноземним фізичним та юридичним особам, приписи щодо здійснення відповідних заходів з раціонального використання, охорони вод та відтворення водних ресурсів.
6.4. Складати акти перевірок стану дотримання вимог водного законодавства, протоколи про адміністративні порушення та видавати приписи суб’єктам господарювання незалежно від форм власності щодо усунення виявлених порушень.
6.5. Викликати громадян та посадових осіб для надання усних або письмових пояснень у зв’язку з порушенням ними водного законодавства, проводити фотографування, як допоміжний засіб для попередження і розкриття адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачено статтями 48, 59, 60 61 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
6.6. Розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням дотримання умов водного законодавства (статті 48, 59, 60, 61), за винятком забруднення та засмічення підземних вод, або порушення водоохоронного режиму на водозаборах, яке спричинило забруднення цих вод.
6.7. Вносити пропозиції щодо притягнення осіб, які допустили порушення водного законодавства до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної або кримінальної відповідальності, у випадках передбачених законодавством.
6.8. Пред’являти позови про відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушення водного законодавства чи пошкодження водогосподарських споруд (об’єктів) та пристроїв. Розрахунок збитків проводиться відповідно до методик, затверджених у встановленому порядку.
VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
7.1. Персональну відповідальність за роботу відділу, пов’язаних з виконанням покладених на нього завдань і функцій, несе начальник відділу.
7.2. Відповідальність за своєчасну підготовку і достовірність інформації, звітності, несе працівник відділу, який готував цю інформацію, звітність.
7.3. Працівники відділу, яким надано право здійснювати контроль за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, за порушеннями встановленого законодавчими і нормативними актами порядку притягнення до адміністративної відповідальності порушників водного законодавства несуть відповідальність згідно з чинним законодавством
Основними завданнями експлуатаційної служби є:
Здійснення контролю за станом меліоративних систем та вжиття заходів щодо утримання їх елементів у робочому стані.
Розробка та втілення заходів щодо своєчасної підготовки меліоративних систем до роботи у вегетаційний період.
Розробка планів та рекомендацій щодо проведення ремонтно-доглядових робіт на міжгосподарській мережі, надання методичної та технічної допомоги землекористувачам по утриманню та ремонту внутрішньогосподарської мережі.
Відділ експлуатації водогосподарських обє’ктів, відповідно до покладених на нього завдань:
1. Організовує технічну експлуатацію загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем та окремих об’єктів їх інженерної інфраструктури, що перебувають у державній власності, приймає участь у розробці і формуванні поточних і перспективних планів проведення ремонтно-експлуатаційних робіт, покращення стану меліоративних систем та контролю за їх виконанням.
2. Визначає фізичні і кількісні обсяги ремонтних робіт на осушувальних системах.
3. Організовує роботу по своєчасному і якісному забезпеченню ремонтно-експлуатаційних робіт проектно-кошторисною документацією.
4. Визначає та інформує облводгосп про потребу в матеріалах та технічних ресурсах для поточних і капітальних ремонтів міжгосподарської та внутрішньогосподарської мережі гідроспоруд на них.
5. Організовує контроль за раціональним використанням будівельних матеріалів та конструкцій згідно проектно-кошторисної документації при виконанні ремонтних робіт на водогосподарських об’єктах.
6. Надає, разом з експлуатаційними дільницями, практичну допомогу господарствам, які мають меліоровані землі, по технічній експлуатації внутрішньогосподарської мережі, гідроспоруд, спостереженням за рівнями ґрунтових вод та регулювання водно-повітряного режиму ґрунтів.
7. Разом з експлуатаційними дільницями здійснює контроль за виконанням експлуатаційних заходів по покращенню використання меліорованих земель.
8. Проводить роботи по укладанню договорів на ремонт і технічне обслуговування внутрішньогосподарської мережі меліоративних систем.
9. Здійснює контроль за якісним виконанням експлуатаційних показників і ремонтних робіт.
10. Спільно з експлуатаційними дільницями складає графіки проведення планово-попереджувальних робіт, календарних планів ремонтів, приймання об’єктів в експлуатацію після проведення ремонтів.
11. Систематизує і подає у відповідні органи звітність по питаннях, що відносяться до компетенції відділу.
Відділ експлуатації водогосподарських обє’ктів є структурним підрозділом управління у своїй діяльності керується чинним законодавством, Статутом експлуатаційної служби з управління інженерною інфраструктурою меліоративних систем та її окремими об’єктами, що перебувають у державній власності, наказами і розпорядженнями Держводгоспу України та облводгоспу, Положенням про планово-попереджувальні ремонти, будівельними і кошторисними нормами і правилами, державними і галузевими стандартами, технічними умовами та іншими нормативними документамиз питань проектування, будівництва, експлуатацій ремонту меліоративних систем і водогосподарських об’єктів, виробничих і житлових приміщень.
Відділ експлуатації водогосподарських обє’ктів у своїй діяльності підтримує зв'язок і працює в тісному співробітництві з усіма підрозділами та експлуатаційними дільницями управління. Підтримує і поширює постійні зв’язки з райдержадміністраціями та їх службами, що займаються організацією сільгоспвиробництва на меліорованих землях.
Центром оперативного прийняття технічних рішень та змін у ході вико-нання ремонтно-доглядових робіт, необхідність яких викликана об'єктивними причинами, в управлінні є експлуатаційна служба, що побудована за найбільш раціональним і дієздатним принципом, що дозволяє координувати дії усіх під-розділів.
Так, керування з єдиного центру дає змогу швидко і ефективно приймати та вносити у виробничий процес усі необхідні зміни, що позитивно впливає на збільшення обсягів та підвищення якості робіт.
Організацією робіт безпосередньо на осушувальних системах займаються експлуатаційні дільниці.
Для оперативного управління водогосподарським комплексом зони обслуговування створено Гощанську, Корецьку та Рівненську експлуатаційні дільниці.
Для зменшення негативного впливу на гідрологічну ситуацію не тільки у заплаві р. Горинь, але і ряду населених пунктів Гощанського району, викликаного організацією водозабору для забезпечення м. Рівне питною водою, на р. Горинь біля с. Воскодави Гощанського району був побудований шлюз-регулятор, який обслуговується нашим управлінням, що не тільки покращило ситуацію з постачанням питною водою м. Рівне, але й позитивно вплинуло на підтримання рівня грунтових вод та водопостачання населених пунктів району.
Рис. 2. Шлюз-регулятор на р.Горинь (с. Воскодави Гощанського району)
Працівниками управління обслуговується комплекс гідротехнічних споруд, який включає насосну станцію, огороджуючі дамби та осушувальні канали, що забезпечує підтримання оптимального водно-повітряного режиму осушених земель системи «Загороща» та прилягаючих до неї земель Рівненського району.
Крім того, дюкер, що входить до складу системи, забезпечує захист східної частини міста Здолбунів від затоплення повеневими та зливовими водами.
Рис. 3. Насосна станція Рис. 4. Захисна дамба №1
о/с «Загороща» о/с «Загороща»
Балансова вартість державних основних фондів
та меліоративних фондів
Загальна вартість державних основних фондів станом на 01.01.2015 р. становить 156711,052 тис. грн.:
- на балансі Рівненського МУВГ – 36062,841 тис. грн.., з них балансова вартість меліоративних фондів становить 32495,821 тис. грн..;
- внутрішньогосподарська мережа на міжгосподарських системах – 117655,551 тис. грн..;
- внутрішньогосподарська мережа на внутрішньогосподарських системах – 2992,660 тис. грн..
В результаті проведення дооцінки та придбання нового обладнання, балансова вартість державних основних фондів збільшилась на 34,420 тис. грн. (див. таблиці №4 та пояснення до неї).
Збільшення балансової вартості громадських і виробничих будівель у 2014 році склало 293 грн., з них:
- виробничої бази управління – 198 грн.;
виробничої бази Рівненської ЕД – 95 грн.
Осушувальні системи.
Станом на 1 сiчня 2015 року на обслуговуванні управлiння нараховувалось 64579 га осушених земель (брутто) з яких осушено закритим дренажем 56393 га.
Конструктивно двостороннє регулювання водного режиму забезпечене на площi 15018 г а.
Площа польдерних систем, побудованих у зоні обслуговування управління, складає 1316га
Таблиця 1
Наявнiсть мелiорованих земель та їх характеристика
Р а й о н и | Наявнiсть мелiороваих земель, га | Осушено закритим дренажем, га | Можливе двостороннє регулювання га | Викорис- тано в с/г виробництві у 2014 р | в т.ч. пiд посiв с/г культур | |
брутто | Нетто | |||||
Рiвненський | ||||||
Корецький | ||||||
Гощанський | ||||||
Всього по управлінню |
Конструкція мелiоративних систем, побудованих в зонi обслуговування Рiв-ненського МУВГ, дає можливість здiйснювати двостороннє регулювання водно-повiтряного режиму грунтiв на площi 15018 га.
Зволожування осушувальних систем здiйснюється шляхом інфiльтрацiї води з каналiв.
Однак, з об'єктивних причин (недосконалiсть побудованих систем, несприя-тливий рельеф мiсцевостi, технічний стан підпорних споруд та вiдсутнiсть стабільних джерел зволоження) ми не мали технiчної можливостi проводити двостороннє регулювання водного режиму на всіх меліорованих площах.
Однією з головних причин є також низький технічний стан внутрішньогосподарської меліоративної мережі та відсутність у землекористу-вачів коштів, необхідних для проведення заходів з регулювання водно-повітря-ного режиму.
Станом на 1 сiчня 2015 року в зонi обслуговування Рiвненського МУВГ нараховуються 6 польдерних систем, яких:
- у Рiвненському - площа брутто- 1066 га, нетто - 980 га, та
- у Гощанському - площа брутто- 250 га, нетто - 233 га.
Водоприймач усiх систем - р. Горинь.
На протязi звiтного перiоду насосною станцією на о. с. «Загороща» Рівненського району було відкачано 490 тис. м3 води у р. Устя.
Таблиця 2
Об’єми відкачки води НС у Рівненському районі
№ п/п | Н А З В И осушувальних систем | П Л О Щ А, га | Вiдкачано води млн.м3 | |
брутто | нетто | |||
Р I В Н Е Н С Ь К И Й Р А Й О Н | ||||
1. | "Воля" | - | ||
2. | "Загороща" | 0,490 | ||
3. | «Стубелка» | - | ||
4. | «Понебель-Карпилівка» | - | ||
5. | «Оржів» | - | ||
Разом по району: | - |
На польдерних системах спецiалiстами Рівненського МУВГ та господарств-землекористувачiв протягом вегетацiйного перiоду проводилось регулювання водного режиму грунтiв методом попереджувального шлюзування та регулюванням інтенсивності автоматичного водовідведення, завдяки чому рiвнi грунтових вод підтримувались в межах норми.
Таблиця 3
Двостороннє регулювання водно-повітряного режиму
Назва Системи | Загальна площа, га | В тому числі: | ||||||||
№ п/п | Гончарний дренаж, га | 3 механічним водопідйомом, га | 2- х стороннє регулювання, га | |||||||
Ріненський район | ||||||||||
Міжгосподарські системи | ||||||||||
1. | "Стубелка" | - | ||||||||
2. | "Пересопниця-Кривичі" | - | ||||||||
3. | "Безодня" | - | ||||||||
4. | "Понебель-Карпилів- | - | ||||||||
5. | "Рогачів" | - | - | - | ||||||
6. | "Тайкури" | - | ||||||||
7. | "Загороща" | |||||||||
8. | "Трикопці" | - | ||||||||
9. | "Воля" | |||||||||
10. | "Колоденка" | - | - | - | ||||||
"Шубків" | - | |||||||||
"Житин-Городище" | - | - | - | |||||||
"Бечаль" | - | |||||||||
"Олександрія" | - | - | ||||||||
"Оржів" | - | |||||||||
Разом по району: | 8523 | 5575 | 811 | 5276 | ||||||
+ Внутрішньогосподарські системи | ||||||||||
1. | «Галове-Болото» | - | - | |||||||
2. | «Грабів» | - | - | - | ||||||
3. | «Басів-Кут» | - | - | - | ||||||
4. | «Обарів» | - | ||||||||
Разом по району: | 371 | 50 | - | 38 | ||||||
Характеристика водних об’єктів (водосховища, ставки, озера), які знаходяться на меліоративних системах
На балансі Рівненського МУВГ знаходяться 2 ставки, паводкова водоскидна споруда на р. Путилівка біля с. Жобрин Рівненського району і шлюз-регулятор на р. Горинь, ПК 291+50 біля с. Воскодави Гощанського району.
Рис. 5. Путилівське водосховище Рис. 6. Ставок в с. Шубків Рівненський
Рівненський район район
Рис. 7. Ставок в с. Дружнє Рис. 8. Шлюз-регулятор на