Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Структура й організація роботи




Студентське самоврядування факультету здійснюється, на рівні факультету, курсу, навчально-академічної студентської (слухацької) групи, гуртожитку з урахуванням типу та специфіки діяльності інституту. На всіх рівнях органи студентського самоврядування є виборними.

IV. Історія і традиції ВНЗ

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу- заснований у 1967 р. як Івано-Франківський інститут нафти і газу.

З 1994 р. — державний технічний університет нафти та газу IV рівня акредитації, з 2001 р. — національний.

Багатопрофільний заклад освіти IV рівняа кредитації, що веде підготовку та перепідготовку фахівців для нафтогазової промисловості, в тому числі за напрямами:

-машинобудування,

-транспорт,

-геологія (спеціальності: геофізичні методи пошуку та розвідки, геологія нафти та газу),

-геодезія,

-картографія,

-нафтогазова справа (спеціальності: експлуатація нафтових родовищ, проектування, будівництво та експлуатація газонафтопроводів та нафтогазосховищ, нафтогазове обладнання),

-гірнича справа,

-електроніка,

-електропостачання.

Має дванадцять факультетів та 56 кафедр. Готує фахівців 28 спеціальностей. На базі напрямку «Нафтогазова справа» спеціальності «Газонафтопроводи та газонафтосховища» готуються військові фахівці — офіцери служби паливно-мастильних матеріалів.

Напрями підготовки гірничого профілю: геологія, геодезія, картографія, гірництво (зокрема, розробка та експлуатація нафтових родовищ, проектування, будівництво та експлуатація газо-нафтопроводів, підземних нафто- та газосховищ, буріннясвердловин, прикладна екологія і т. д.).

Вищий навчальний заклад веде свою історію із 1967 року, коли в Івано-Франківську на базі філії Львівського політехнічного інституту було утворено інститут нафти і газу. Сьогодні Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – один з найкращих вищих навчальних закладів нафтогазового профілю України, де вищу освіту здобувають більш як 10 тис. осіб. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу став базою для заснування Прикарпатської регіональної організації студентів та викладачів.
ІФНТУНГ відомий як навчальний заклад, де працює потужний науково-педагогічний колектив.
Значний вплив на підвищення якості підготовки спеціалістів, поліпшення навчальної дисципліни відіграє рейтингова система контролю знань студентів, модульне навчання.
ІФДТУНГ має багату науково-технічну бібліотеку, унікальний геологічний музей, музей історії університету. До послуг студентів – 7 гуртожитків, спортивно-оздоровчий комплекс, де функціонують 5 спортзалів, плавальний басейн, легкоатлетичний манеж. Є лижна база. Діє медпункт. Працюють спортивно-оздоровчий табір “Факел”, а в умовах незрівнянної карпатської природи – база відпочинку “Нафтовик”. Працює також санаторій-профілакторій “Бадьорість”. В системі об’єднання громадського харчування функціонують їдальні та кафе.

V.Професія «менеджер»: зміст, характер та сфера майбутньої професійної діяльності. Галузева специфіка змісту підготовки менеджерів у ВНЗ

Менеджер - висококваліфікований спеціаліст з організації управління і одна з найбільш популярних професій на сьогоднішній день. Це професіонал найвищої кваліфікації в сфері уп­равління економікою, що відмінно роз­бирається в правових і господарських справах, здатний знаходити стра­тегічно точні управлінські рішення в найскладніших обставинах. Але головне - менеджер повинен уміти так керувати людьми, щоб вони захотіли і змогли повністю розкрити свій можливий потенціал.

Управління починається з малого - уміння усвідомити свою мету, ро­зуміти і адекватно оцінювати себе та інших людей, правильно розподіляти свій час, своєчасно і оптимально приймати рішення, активно діяти, знімати стреси та ін. Людей, які здійснюють функції управління у рин­ковій системі відношень, називають менеджерами.
Не володіючи власністю, маючи знання в широкому діапазоні галузі, включаючи економіку, бізнес, соціаль­ну психологію, менеджери володіють реальною владою з управління вироб­ництвом. Вони здійснюють управління господарством ринкового типу.

Менеджер повинен вирішити три основні питання:

-де ми знаходимося сьогодні (оцінка реальних можливостей з урахуванням зовнішніх і внут­рішніх чинників);

-куди ми хочемо рухатися;

-як ми збираємося це робити.

Організаторська функція менеджера полягає у створенні певної організаційної структури. Роботу в організаторських структурах виконують люди. Тому другим важливим аспектом організаторської функції є визначення того, хто має виконувати конкретну роботу.

Очевидно, що гарно зіставлені пла­ни і найдосконаліша організаційна структура не матимуть ніякого сенсу, якщо люди не захочуть виконувати необхідну роботу.

Мотиваційна функція менеджера і полягає в тому, щоб люди виконували необхідну роботу відповідно з делегованими їм правами і обов'язками згідно з планом. Створення позитивної мотивації - найважливіше завдання сучасного менеджера.

Інформаційно-смисловий компонент технології передбачає розгляд таких основних питань:

• актуальність проблематики, пов?язаної з професійно-управлінським самовизначенням менеджерів;

• аналіз основних підходів до вивчення проблеми професійного становлення менеджерів;

• розкриття сутності професійного становлення менеджерів та місце в цьому процесі професійно-управлінського самовизначення;

• встановлення основних етапів становлення професійно-управлінського самовизначення менеджерів;

• аналіз основних проблем, які існують у професійно-управлінському самовизначенні менеджерів.

Щодо актуальності проблематики, пов`язаної з професійно-управлінським самовизначенням менеджерів, то аналіз діяльності сучасних організацій показує, що провідним чинником їх оновлення і розвитку є формування покоління менеджера (професійних керівників), які особистісно ставляться до професії управлінця: мають не лише високу компетентність в керівництві але й ідентифікуються з цінностями і нормами управлінської діяльності, орієнтовані на творчу самореа-лізацію та самовдосконалення в цій професії.

Щодо розкриття сутності професійного становлення менеджера та місця в цьому процесі професійно-управлінського самовизначення автори виділяюті) такі положення:

• про творчу й інтегративну сутність управлінської діяльності;

• про смислову природу буття людини у світі;

• діалогізм між людиною і професійним середовищем;

• цілісність та активність особистості.

Професійно-управлінське самовизначення як процес індивідуальної свідомості породжується особистістю. Смислоутворепня з позиції професійного майбутнього виступає його суттєвим моментом. Профссійно-управліпське самовизначення є особливою формою особистісної активності, в ньому особистість реалізує свої суб?єктні здібності. Як особистіспе новоутворення воно характеризує особистість з точки зору її цілісності та автономності, а також довільності її психічного функціонування. Його розвиток відбувається у напрямку від мимовільного, ситуативного та адаптивного до ініціативного і перетворюючого. Розвиток професійно-управлінського самовизначення є наслідком розвитку процесів самосвідомості й самодетермінації особистості.

На першій фазі допрофесійного становлення менеджерів доцільно вести мову лише про становлення готовності студентів університетів до професійно-управліись-кого самовизначення. Готовність особистості до професійно-управлінського самовизначення розглядається авторами як стійке системне психологічне утворення в структурі особистості майбутнього фахівця, що включає взаємопов?язані компоненти: мо-тиваційпо-смисловий, когпітивпий, рефлексивний, саморегулятивний.На етапі професійного навчання вона забезпечує інтеграцію в свідомості студентів розрізнених уявлень про управлінську діяльність у цілісний суб`єктивний образ управлінської діяльності.

Таким чином, аналіз змісту основних понять та підходів до професійного становлення свідчить про те, що професійно-управлінське самовизначення є суттєвою лінією становлення особистості керівника, яке забезпечує можливість виходу професіонала на рівень особистісної регуляції й самодетермінації професійної поведінки. Наявність особистісного ставлення до управлінської діяльності робить етап прийняття рішення про виконання управлінської діяльності не самоціллю, а засобом професійного розвитку, в процесі якого індивід виступає як суб`єкт управлінської діяльності.

VI. Роль випускової кафедри в підготовці фахівців

На 56 кафедрах працює потужний науково-педагогічний коллектив — майже 700 викладачів, з яких 80 — доктори наук, професори, понад 350 — кандидати наук, доценти, 14 — Лауреати Державних премій України та СРСР. За 1967–2010 pp. університет підготував близько 43 тис. Фахівців.

До університетського комплексу входить Фізико-технічний ліцей у м. Івано-Франківську — один з найкращих середніх загальнооствітніх закладів області та інші фізико-математичні та фізико-механічні ліцеї у містах Івано-Франківськ, Надвірна, Дрогобич, Калуш, Бурштин і Вище технічне училище в Івано-Франківську. Кафедра менеджменту і адміністрування (МіА) була сформована у липні 2010 року на базі кафедр управління регіональним економічним розвитком та управління виробництвом.

Ще до злиття обидві кафедри виконували місію забезпечення регіонів, галузей і підприємств усіх сфер ділової та соціальної активності України молодими і кваліфікованими спеціалістами. Це ж стосувалося і такої стратегічно важливої галузі як нафтогазовий комплекс. Підготовка фахівців здійснювалась за спеціальністю «Менеджмент організацій і адміністрування». На даний час випускники кафедри оволодівають теоретичними знаннями і практичними навичками з управління персоналом, організаційного, виробничого, фінансового, інвестиційного, інноваційного, корпоративного, стратегічного, антикризового менеджменту, маркетингу і логістики та іншими нормативними і вибірковими дисциплінами з галузі знань "Менеджмент і адміністрування", без оволодіння якими управління в умовах становлення нової, інформаційної, інтелектуальної економіки є неможливим.

Сьогодні на кафедрі працює понад 20 викладачів, з яких близько 90 відсотків – кандидати наук та доценти. Близько 50 відсотків персоналу кафедри становлять молоді викладачі – здебільшого випускники ІФНТУНГ. Більшість викладачів кафедри має досвід практичної роботи у виробничих, підприємницьких і комерційних структурах. Викладачі кафедри співпрацюють з органами державного управління та місцевого самоврядування, а також з такими неприбутковими громадськими організаціями як «Ділові ініціативи», «Центр дослідження лідерства і менеджменту», «Агентство розвитку приватних ініціатив», Українсько-Канадський бізнес-центр і Регіональне агентство економічного розвитку. Саме в цих організаціях викладачі мають можливість проходити різноманітні тренінги та коучінги, здійснювати апробацію теоретичних розробок. Результати науково-методичної роботи викладачів кафедри реалізуються в участі в міжнародних і всеукраїнських конференціях, у публікаціях наукових статей, підручників і навчально-методичних матеріалів. У свою чергу, практично всі студенти виконують дипломні проекти, працюючи над конкретними завданнями, які ставлять до вирішення керівники підприємств і організацій, баз проходження практик.

VII.Інформаційно-методичне забезпечення навчального процесу ВНЗ.

Головне завдання науково-технічної бібліотеки, як обласного методичного центру бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації – науково-інформаційне забезпечення загально-освітнього процесу і науково-дослідної роботи, сприяння популяризації знань, інтеграції науки, освіти, культури.

Тому діяльність бібліотек методичного об’єднання (МО) протягом року була спрямована на удосконалення довідково-бібліографічного та інформаційного забезпечення навчального процесу і наукової діяльності навчальних закладів, упровадження інноваційних технологій бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів, підвищення професійного рівня персоналу.

Використання сучасних інформаційних технологій вже увійшло у практику роботи книгозбірень. На сьогодні бібліотеками МО накопичено значний інформаційний ресурс, різні форми і методи розповсюдження інформації та обслуговування користувачів.

Повноцінне комплектування фонду та подальше його збереження є запорукою ефективного проведення відповідної роботи із урахуванням досягнень як вітчизняного, так і світового розвитку науки. Комплектування - це найважливіша складова формування фонду, від якості та повноти якої залежить рівень інформаційно-бібліотечного та бібліографічного обслуговування студентів, викладачів, фахівців вищого навчального закладу. Саме ці актуальні та проблемні питання і розглядалися на засіданні «Поповнення та зберігання бібліотечних фондів як засіб якісного інформаційного забезпечення науки та освіти» обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації м. Івано-Франківська, яке відбулося 2 квітня в науково-технічній бібліотеці ІФНТУНГ.

Характерною ознакою сьогодення є поєднання моделей діяльності бібліотек вищих навчальних закладів: паралельне застосування ними традиційних та нових форм роботи з використанням новітніх інформаційних технологій. Бібліотека вищого навчального закладу, яка є посередником між постійно зростаючим потоком інформації та її користувачами, покликана забезпечувати успішний інформаційний супровід навчального процесу.

Cьогодні вузівським бібліотекам, щоб залишатися цікавими, привабливими і потрібними користувачам, необхідно йти в ногу з часом, не забувати про традиційне, обов’язково оновлювати звичні форми роботи та орієнтуватися на нового користувача. І як висновок, на засіданні при обговоренні даного питання, бібліотечних працівників об’єднала одна думка, щоб справити враження на сучасного користувача, зробити його відвідування бібліотеки яскравою подією – це найважливіше завдання книгозбірень методичного об’єднання.

Заняття з підвищення кваліфікації в черговий раз показало, що в умовах автоматизованих технологій необхідно опановувати нові знання, які сприятимуть підвищенню якості бібліотечної роботи та мінімізації витрат робочого часу.

Сьогодні бібліотечний працівник зобов'язаний володіти усім комплексом проблем у галузі інформації, пропонувати нові види інформаційних послуг, володіти навичками ділового спілкування, підвищувати свою професійну майстерність, дотримуватись професійної етики бібліотечного співтовариства, міжнародних стандартів і суспільних норм. Система занять з підвищення кваліфікації планувалася з урахуванням складності питань, які були важливими та актуальними на даному етапі.

VIII.Досвід роботи підприємств різних форм власності та організаційно-правових форм господарювання в сучасних умовах

Підприємство №1 ПАТ "ПРИКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО"

Весною 1928 року в Станиславові (Івано-Франківську) розпочалося спорудження загальноміської електростанції. Це був перший крок до створення попередниці ПАТ "Прикарпаттяобленерго" - обласної електропостачальної компанії.

16 серпня 1930 року Станиславська електростанція вперше видала промисловий струм і почала стабільно працювати. Електростанція була дизельною і мала сумарну потужність 1008 кВт. Згодом, ще до початку війни, її потужність зросла до 3008 кВт за рахунок встановлення парових турбін.

В 1973 році електростанція перестала існувати як самостійне підприємство. Її було приєднано на правах цеху до Івано-Франківського підприємства електричних мереж. Через п'ять років, у 1978 році ці дві структури об'єдналися з обласним підприємством сільських електромереж, отримавши назву - обласне підприємство електричних мереж. З такою назвою підприємство проіснувало до 1995 року.

Сьогодні ПАТ "Прикарпаттяобленерго" входить в десятку найкращих обленерго по розрахунках з енергоринком, з кожним роком знижуються показники кредиторсько-дебіторської заборгованості. Компанія є прибутковою, вона постійно розвивається і дбає про добробут своїх споживачів та працівників.

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» – компанія, що здійснює передачу та постачання електроенергії електромережами споживачам на території Івано-Франківської області.

Компанія отримує електроенергію від об'єднаної енергосистеми України. За рік через електромережі підприємства передається близько двох мільярдів кіловат-годин електроенергії. Максимальне літнє навантаження області складає 228 мегават, максимальне зимове навантаження - 391 мегават.

Підприємство постачає електроенергію 500 тисячам споживачів, 468 тисяч з яких - населення краю, решта – юридичні споживачі. Мережеве господарство компанії складають 24 337, 009 км повітряних та кабельних ліній та 6212 трансформаторних підстанцій.

У структурі ПАТ – 17 філій – районів електромереж, а також центральні виробничі служби. Загальна чисельність працівників налічує понад 3 тисяч чоловік. З них – 2319 з вищою та неповною вищою освітою, 920 – молоді спеціалісти віком до 30 років. На підприємстві також працюють цілі династії енергетиків, для яких робота у ПАТ є родинною справою.

Місія ПАТ "Прикарпаттяобленерго": професійною командою енергетиків-однодумців нести світло в кожну оселю, забезпечувати затишні умови життя та сприятливі умови ведення бізнесу на Прикарпатті, гарантувати стабільне зростання добробуту співробітників і акціонерів компанії.

Цінності ПАТ «Прикарпаттяобленерго»:

- Висока культура обслуговування клієнта.
- Порядність та відкритість з партнерами.
- Патріотизм у ставленні до компанії та колективу.
- Високопрофесійність, цілеспрямованість, принциповість.
- Новаторство, творчість, ініціативність – основа успіху кожного працівника та підприємства в цілому.
- Життя, здоров’я та добробут.
- Команда однодумців, яка спільними зусиллями досягає поставленої мети.

Одним з пріоритетних напрямів діяльності компанії є інвестиційний. Реалізація інвестиційної політики дозволяє ПАТ «Прикарпаттяобленерго» підвищувати надійність передачі електроенергії і електропостачання своїх споживачів. Щоб досягати бажаного вдосконалення у наданні послуг електропостачання компанія спрямовує власні кошти, які закладаються в інвестиційну складову тарифу на постачання та передачу електроенергії. Щорічно розробляється і впроваджується Інвестиційна програма ПАТ «Прикарпаттяобленерго», яка погоджується Міністерством палива та енергетики України та схвалюється Національною комісією регулювання електроенергетики України.

Корпоративна соціальна відповідальність – це необхідна умова для ведення потужного фінансово прибуткового бізнесу, що призводить до сталого розвитку як компанії, так і регіону в цілому.
Для «Прикарпаттяобленерго» корпоративна соціальна відповідальність – це щоденна добровільна робота компанії, спрямована на взаємодію з усіма заінтересованими сторонами Прикарпаття задля розвитку довірливих відносин.

5 ключових прагнень компанії з КСВ:
Бути кращою компанією для своїх клієнтів.
Бути кращою компанією для своїх працівників.
Бути найкращою компанією для громади Івано-Франківщини.
Бути кращою «безпечною» компанією.
Бути кращою еко-компанією (з мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище регіону).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 624 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2354 - | 2220 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.