ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Юридичний факультет
Кафедра господарсько – правових дисциплін
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Проректор з навчальної та
методичної роботи
______________ М. М. Касьяненко
«___»__________ 2012 р.
Методичні рекомендації до виконання
Індивідуальної роботи студентів
з дисципліни «Інвестиційне право»
Підготовки спеціалістів
Напряму 0304 «Право»
Спеціальності 7. 03040101 «Правознавство»
Підготовки магістрів
Спеціальності 8. 03040101 «Правознавство»
Ірпінь 2013
Методичні рекомендації до виконання індивідуальної роботи студентів з курсу «Інвестиційне право» для підготовки підготовки спеціалістів напряму 0304 «Право» Спеціальності 7.03040101 «Правознавство»підготовки магістрів спеціальності 8.03040101 «Правознавство», складені на основі робочої програми, затвердженої у 2012 році.
Автор: Мариношенко, В.П., ст.викладач
Рецензент: Л.В. Мілімко, к.ю.н., доцент, доцент кафедри
Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри господарсько – правових дисциплін, протокол № від 2013 р.
Завідувач кафедр
господарсько- правових дисциплін Т. О. Мацелик к.ю.н., доцент
Розглянуто і схвалено вченою радою юридичного факультету
протокол № від 2013 р.
Голова вченої ради
юридичного факультету,
К.ю.н., доцент М. О. Мацелик
Завідувач навчально-методичного
Відділу О. О. Бойко-Слобожан
Реєстраційний №____
Вступ
Кардинальні зміни в економічному житті України, насамперед впровадження, правове закріплення рівності всіх форм власності, зумовили необхідність перегляду принципів та методів вирішення спорів між підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання.
Відповідно Закону України "Про інвестиційну діяльність" та введенням в дію Господарського та Господарсько-процесуального кодексу України виникла необхідність глибокого вивчення правового регулювання інвестицій як в юридичних, так і в інших навчальних закладах, що здійснюють підготовку спеціалістів та магістрів для фінансових, податкових органів та інших форм господарювання, зумовлюється важливим значенням, яке відіграють інвестиції в умовах реформування економіки та створення ринкових відносин. У період їх становлення та розвитку гостро стоїть потреба у висококваліфікованих спеціалістах, а по-друге, необхідно ліквідувати прогалини в знаннях фахівців із господарського та інвестиційного права, які в майбутньому будуть працювати в умовах ринкової економіки із суб’єктами господарювання різних форм власності та в органах ДПС України.
Мета курсу: передбачає всебічне оволодіння як теоретичними положеннями та практичними навичками, також нормативне - правовими актами, що складають інвестиційне законодавство, а також інші галузі законодавства, але стосується інвестиційних відносин.
Завдання курсу:
- з’ясувати історичні та правові передумови створення, формування та розвитку інвестиційних відносин та визначити її роль і місце на сучасному етапі розвитку;
- довести до студентів процес встановлення цивілізованого, сприятливого інвестиційного клімату, стабільності економіки та правової охорони суб'єктів, які вкладають інвестиції в господарську діяльність.
- сутність інвестицій, інвестиційної діяльності їх види та форми, а також розібратись з напрямками їх вдосконалення;
- засвоїти особливості внутрішнього інвестування, іноземного інвестування, інноваційного, спільного інвестування, та інвестування у спеціальних вільних економічних зонах.
- ознайомлення з різними документами, що супроводжують інвестиційну діяльність;
- сформувати у студентів практичні навички використання нормативних актів у складанні
документів щодо отримання інвестицій та інше.
Студенти п о в и н н і:
знати, основні положення інвестиційого права, інвестиційно-правову термінологію;
працювати з нормативно-правовими актами, що регулюють інвестиційні відносини;
аналізувати їх зміст;
порівнювати інвестиційно - правові категорії;
розкривати взаємозв’язок з іншими дисциплінами;
логічно викладати матеріал; аргументовано доводити свою думку.
Порядок виконання індивідуальної роботи
Відповідно до вимог “Тимчасового положення про організацію навчального процесу в кредитно-модульній системі підготовки фахівців” індивідуальна робота студентів з інвестиційного права може включати в себе участь:
- у роботі студентського наукового гуртка (проблемної групи) з інвестиційного права,
- студентських конференціях, конкурсах, олімпіадах;
- написання кейс-модулів та їх презентацію;
- анотацію прочитаної додаткової літератури;
- розробку та написання проетів та ін.
Підготовку до написання індивідуальних робіт студенти починають з вибору сфери інвестиційної діяльності в якій буде розроблятися та діяти інвестиційний або інноваційний проект. Студентам надається право самостійно вибрати проблематику, а також запропонувати свою реалізацію проекту.
Літературні джерела студент підбирає самостійно. Для підготовки проекту студенти можуть звернутися до офіційного сайту Державного агентства з інвестицій та управління інвестиційними проектами України (Держінвестицій), який є центральним органом виконавчої влади у сфері інвестиційної діяльності, що формує базу даних інвестиційних проектів. Роботу з літературою потрібно починати зі складання повного списку підручників, посібників, статей, нормативних документів з обов'язковим посиланням на джерело.
З дисципліни «Інвестиційне право» студенти повинні підготувати розробку інвестиційного або інноваційного проєкту та аргументувати доцільність його створення, ефективність запровадження та використання.
За індивідуальну роботу студент має можливість отримати максимально 10 балів.
Організацію, контроль та оцінку якості виконання індивідуальної роботи студентів здійснює викладач семінарських занять.
Вимоги до оформлення
Зміст роботи треба викладати стисло, лаконічно, не припускаючи повторень та непотрібних відступів від теми.
Текст роботи має бути написаний чітким, розбірливим почерком без пропусків та скорочень слів або набраний на комп'ютері. Загальний обсяг — не менше 10 сторінок. Текст роботи слід писати тільки на одній сторінці стандартного аркуша та розміщувати таким чином, щоб залишалися поля по 2 мм з кожного боку. Номери сторінок проставляються у верхньому правому кутку. Титульний аркуш вважається першою сторінкою і номер на ньому не ставиться. Також можливо оформлення проекту у формі презентації.
ІНДЗ повинно містити:
1. титульний лист;
2. текст або презентація проекту;
3. анотацію презентації;
4. список використаних джерел.
Титульний аркуш зазначає – назву навчального закладу, факультет, назву кафедри, дисципліну, з якої виконується індивідуальна робота, назву теми, загальні відомості про студента (ПІП, курс, назва групи).
Текст або презентація проекту повинна бути якісною, із аргументуванням доцільністі його створення, ефективністі запровадження та використання.
Анотація презентації закріплює узагальнюючі результати виконаної роботи, власні погляди студента на досліджувану проблематику, короткий аналіз поглядів автора, а також актуальність вибраної тематики.
Список використаних джерел складатиметься з переліку нормативно-правової бази, електронних ресурсів, посилання на офіційні сайти державних органів.