Під «інвентаризацією» розуміють спосіб виявлення (з наступним обіком) господарських засобів, неоформлених поточною документацією для забезпечення достовірності показників обліку і контролю за збереження ціностей.
Здійснюється інвентаризація шляхом перевірки в натурі наявності матеріальних цінностей підприємства (зважування, переліком, обміром та ін), і порівнянні одержаних результатів з даними бухгалтерського обліку. Це дає змогу встановити розбіжності між даними обліку і фактичною наявністю обліку які оформляються відповідними документами.
Залежно від повноти охоплення перевіркою засобів господарства інвентаризацію розрізняють: повну і часткову.
Повна інвентаризація передбачає суцільну перевірку всього майна і стану розрахункових відносин.
Часткова інвентаризація охоплює окремі види засобів (грошових коштів у касі, готовою продукцією на складах). Вона надає найбільш повну інформацію про те не завжди доцільну, оскільки трудомістка і відволікає значну кількість працівників від основної роботи.
За характером інвентаризації поділяються на: планові і непланові.
Планова інвентаризація проводитися за завчасно складеним планом.
Непланова проводиться за розпорядженням керівництва підприємства (за вимогами перевіряючого органу, у випадках пожежі, стихійного лиха)
Для проведення інвентаризації створюються комісії на основі наказу керівника підприємства. До складу інвентаризаційної комісії входить головний бухгалтер організації, підприємства (або інший представник бухгалтерії) на правах заступника голови інвентаризаційної комісії.
Основними завданнями інвентаризації є:
- виявлення фактичної наявності основних засобів, матеріальних цінностей, бланків сурової звітності, грошових коштів у касах, на реєстраційних, бюджетних, валютних та поточних
рахунках;
- виявлення невикористовуваних матеріальних цінностей;
- дотримання умов зберігання матеріальних цінностей і грошових коштів, а також правил утримання та експлуатації матеріальних цінностей;
- перевірка реальної вартості обліковуваних на балансі матеріальних цінностей, сум дебіторської та кредиторської заборгованості, в тому числі такої, термін позовної давності щодо якої минув, та інших статей балансу.
Обслуговування учасників з’їздів, нарад, конференцій. Підготовка до обслуговування. Правила обслуговування. Кава - брейк. Скласти меню для обслуговування учасників наради кількістю 20 чоловік по типу «брейк - кава». Накреслити схему розміщення столів у залі для даного виду обслуговування.
Обслуговування учасників конференцій, нарад,ділових зустрічей складається з комплексу заходів спрямованих на повне і всебічне задоволення споживачів у послугах ресторанного господарства, тобто з підготовчого періоду, саме обслуговування і заключного періоду.
Підготовка до обслуговування заходу починається з моменту надходження розпорядження або офіційного листа від замовника, відповідно до якого складається план обслуговування. У плані уточнюють термін термін і режим роботи учасників заходу,їх кількість, місце проживання і проведення наради,перераховують ЗРГ відповідальні за організацію обслуговування за місцем проживання в обідній час і в період роботи наради. Також при підготовці до обслуговування узгоджують всі питання, що стосуються обслуговування, узгоджують асортимент буфетної продукції, меню комплексних обідів, їх кількість, вартість, способи розрахунку та ін..
Кава-брейк
Обслуговування в конференц-залах здійснюється тільки за бажанням учасників і організовується у фіксований термін часу, найчастіше під час перерви на каву-брейк ("Coffee break"). Асортимент пропонованої продукції погоджується з організаторами заходу. Найчастіше в нього включають: порціонні каву, чай, цукор, вершки, молоко, мінеральну газовану і негазовану воду, сік, фрукти, тістечка в асортименті, в окремих випадках бутерброди-канапе з рибними та морепродуктами, сиром, шинкою, ковбасою тощо. Оскільки учасники заходу під час перерви зазвичай не залишають приміщення конференц-залу, обслуговуючий персонал створює умови, за бажанням учасників, для паління. Обслуговування здійснюється найчастіше в обнос, при невеликій кількості учасників (до 15-20 осіб), якщо гості сидять за одним столом. Якщо кількість учасників перевищує 20 осіб, то каву-брейк організовують за фуршетними столами, які можуть бути пересувними і розташовуються біля найкоротшої стіни або електричної розетки. Для отримання гарячої води використовують електрочайники, термоси. Перерв на каву-брейк за бажанням організатора може бути декілька і на кожну погоджується меню з відповідальним офіціантом. Конференц-зал має обладнуватися офіціантськими візками або сервантами. При обслуговуванні учасників заходу офіціанти використовують таці та офіціантські візки дво- або триповерхові. Доцільно організовувати бригади (ланки) офіціантів, які спеціалізуються на обслуговуванні подібних заходів.
Білет №6
1.Організації обслуговуання дипломатичних прийомів «бокал шампанського, «келих вина», «раут», «жур фікс»
Прийом Жур фікс (фр. Jour fixe - певний день) зазвичай влаштовується дружиною міністра або іншої офіційної особи (у закордонній дипломатичній практиці) або дружиною Президента (у вітчизняній). Влаштовується регулярно, один раз на тиждень у певний день, об одній і тієї ж годині протягом усього осінньо-зимового періоду. Прийом схожий на Чай. Іноді цей прийом трансформується в літературно-художні вечори, прем'єри вистав, салонів, арт-галерей тощо. Запрошення розсилаються на початку сезону і діють увесь сезон.
Прийом Раут (англ.rout) - святковий званий вечір, часто має політичне значення. Запрошується вітчизняна та іноземна політична, ділова, наукова еліта суспільства. Організатори прийомів-раутів можуть бути одягнені в національне вбрання.
У системі Державного протоколу України, який покликаний створити належні умови для діяльності Голови держави у галузі зовнішніх відносин, особливе місце відводиться протоколу дружини Президента як самостійного та повноправного учасника міждержавного спілкування. Схема обов'язкових офіційних заходів від імені дружини Президента є практично незмінною. Зазвичай вона включає також і прийом Чай, на який запрошується дружина Голови держави (уряду), дружина посла країни гостя в Україні, дружина посла України в країні гостя, інші офіційні особи та перекладачі.
Келих шампанського (Couple de champagne)
Влаштовують цей прийом із нагоди національного свята, приїзду делегації, остаточного від'їзду посла тощо. Початок - о 12.00 дня, тривалість — не більше години.
Під час прийому подається лише шампанське, але можна окремо організувати бар або подавати на тацях віскі, джин, горілку, вина, соки, мінеральну воду тощо. Закускою можуть бути канапе, сандвічі, тарталетки, воловани, профітролі з різними наповнювачами тощо, горішки солоні в асортименті, чіпси, птіфури, фрукти, цитрусові тощо.
Келих вина (Vin d Honner)
Прийом головним чином нагадує попередній. Влаштовують його також із нагоди відкриття виставок, фестивалів тощо. Час влаштування-о 12.00.
Із напоїв подають переважно вина, із закусок - різні види твердого та м'якого сиру, фрукти та закуски з них, маслини, оливки фаршировані, солоні горішки, канапе, сандвічі, тарталетки, воловани, профітролі з різними наповнювачами тощо. На цей та попередній прийоми є можливим запрошення гостей з дружинами. Особливість цих прийомів полягає також у тому, що вони не вимагають складної та тривалої підготовчої роботи, столів і стільців не розставляють, за винятком столів для тютюнових виробів і паління.