Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Інститут харчових виробництв




В 1962 р. на базі технологічного факультету Донецького інституту радянської торгівлі були організовані два факультети: технологічний і механічний. Перший випуск інженерів-механіків для торгівлі й громадського харчування відбувся в 1967 році.

01.11.2006 року факультет обладнання переробних і харчових виробництв був реорганізований в Інститут харчових виробництв.

Інститут готовить фахівців вищої кваліфікації по денній і заочній формах навчання за фахом "Устаткування переробних і харчових виробництв".

В інституті ведеться підготовка бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів. Працює спеціалізована Рада по захисту кандидатських дисертацій.

Практичні навички студенти закріплюють на передових підприємствах торговельного й харчового машинобудування, ремонтно-монтажних комбінатах, ЗАТ "ГРУПА "NORD", підприємствах переробної й харчової промисловості. Випускники займають керівні посади в областях, пов'язаних зі збереженням, переробкою й реалізацією продуктів харчування, ремонтом, монтажем і експлуатацією встаткування харчової промисловості й громадського харчування, керують відділами міністерств і відомств, вищими й середніми спеціальними навчальними закладами. Студенти факультету беруть участь у Всеукраїнських наукових олімпіадах, конкурсах, виставках і посідають призові місця.

До складу інституту входять 5 кафедр:

- кафедра обладнання харчових виробництв;

- кафедра холодильної й торговельної техніки;

- кафедра загально-інженерних дисциплін;

- кафедра філософських наук;

- кафедра економіки і управління інноваційною діяльністю.

 

Факультет маркетингу, торгівлі і митної справи.

Один з найстарших факультетів, ровісник університету - факультет маркетингу, торгівлі й митної справи, спочатку був товарознавчим, на якому здійснювалася підготовка фахівців вищої кваліфікації по товарознавству й організації торгівлі промисловими товарами й по товарознавству й організації торгівлі продовольчими товарами.

Сьогодні факультет випускає кваліфікованих фахівців з таких напрямків: "Товарознавство й торговельне підприємництво", "Економіка й підприємництво". Базовими спеціальностями факультету є "Маркетинг", "Товарознавство й комерційна діяльність", "Товарознавство й експертиза в митній справі", "Товарознавство й організація зовнішньої торгівлі".

На факультеті здійснюється різнопланова підготовка студентів: денна й заочна форми підготовки бакалаврів, спеціалістів, магістрів; навчання випускників технікумів торговельного профілю по прискореній програмі; післядипломна друга освіта, успішно діє аспірантура й докторантура.

Перехід до ринкової економіки, поява великої кількості організаційно-правових форм підприємств, розвиток конкуренції й зовнішньоторговельних зв'язків, необхідність впровадження професійних технологій торговельних процесів і товарознавчо-митної експертизи викликали потребу в нових підходах до організації бізнесу, що диктує нові вимоги до підготовки фахівців. Професорсько-викладацький склад факультету, з урахуванням цих потреб, сьогодні планує навчально-виховну роботу таким чином, щоб при завершенні навчання одержати ініціативного, самостійного, заповзятливого фахівця, здатного успішно здійснювати свою діяльність у нових економічних реаліях. Із цією метою, факультет здійснює науково-технічне співробітництво із колективами провідних супермаркетів "Обжора" і "Амстор", торговими центрами "Білий лебідь", "МЕТРО", Донецьким ЦУМОМ, фірмою "Фокстрот" і "Ельдорадо", виробничими підприємствами "Стирол", "Керамет", "АВК", "Киев-Конти", СП "Арго", фірмою Мотор (Болгарія). Виїзні заняття проводяться на філіях кафедр факультету на фірмах "Норд", "Фокстрот", "Экспо-Донбасс". Разом з Донецькою торгово-промисловою палатою організовані спецкурси по митній справі, на яких студенти одержують сертифікати митного брокера й декларанта. Факультет є членом Всеукраїнської асоціації митних брокерів.

У результаті зусиль багатьох поколінь учених на факультеті створені наукові школи в галузі економіки, товарознавства, організації торгівлі, комерційної діяльності. Наукові дослідження професорсько-викладацького складу факультету завжди були й залишаються націленими на розробку пріоритетних наукових напрямків, певних концепцією розвитку науки в університеті зокрема й в Україні й у цілому.

Провідними кафедрами факультету є 6:

- кафедра маркетингу й комерційної справи;

- кафедра експертизи в митній справі;

- кафедра товарознавства й експертизи непродовольчих товарів;

- кафедра товарознавства й експертизи продовольчих товарів;

- кафедра українознавства;

- кафедра вищої й прикладної математики.

 

Факультет ресторанно-готельного бізнесу.

В 1954 році в Харківському інституті радянської торгівлі був заснований технологічний факультет. В 1959 р. разом з інститутом факультет перевели в м. Сталино (Донецьк), де він і існує по сьогоднішній день. В 1997 р. технологічний факультет був об'єднаний з механічним. Новий факультет став називатися "Факультет харчування й обладнання харчових і переробних виробництв". В 2000 році факультет знову реорганізували у два самостійних факультети: факультет харчування й факультет обладнання переробних і харчових виробництв. В 2009 р. на базі цих двох факультетів виник факультет ресторанно-готельного бізнесу.

До складу факультету входять 4 кафедри:

- кафедра технології харчування;

- кафедра організації й керування якістю ресторанного господарства;

- кафедра хімії;

- кафедра туризму.

 

Також до складу університету входять такі структурні підрозділи, як:

1) Севастопольський економіко-технологічний факультет Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановского (СЕТФ ДонНУЕТ) почав свою діяльність в 1998 році й здійснює підготовку фахівців із заочної форми навчання в місті Севастополі.

СЕТФ є першим структурним підрозділом університету, створеним за його межами.

У цей час на факультеті ведеться підготовка студентів по трьох спеціальностях:

- 7.050106 "Облік і аудит". Кафедра бухгалтерського обліку є профілюючою й випускає фахівців з бухгалтерського обліку, контролю, аудиту й економічного аналізу.

- 7.050107 "Економіка підприємства". Університет готовить фахівців для всіх рівнів у сфері економіки.

- 7.091711 "Технологія харчування" - це висока якість підготовки фахівців для ресторанного господарства, підприємств, що виробляють, перероблюють й реалізують кулінарну продукцію.

2) Маріупольський навчально-консультаційний центр Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановского створений наказом Міністерства утворення й науки України № 413 від 29.08.2000 р. і наказом ректора ДонНУЕТа № 246-оп від 25.10.2000 р.

Центр є структурним підрозділом Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановского й діє на базі Маріупольського технікуму ДонНУЕТ.

У Маріупольському навчально-консультаційному центрі підготовка бакалаврів і фахівців здійснюється за напрямком "Економіка й підприємництво" по акредитованих спеціальностях "Економіка підприємства" і "Фінанси" за контрактом за заочною формою навчання.

3) Луганський навчальний центр почав свою діяльність в 2003 році й здійснює підготовку фахівців із заочної форми навчання в місті Луганську.

У цей час у центрі ведеться підготовка студентів по трьох спеціальностях:

- 7050104 - "Фінанси",

- 7050302 - "Товарознавство й комерційна діяльність",

- 7091711- "Технологія харчування".

Навчання здійснюється на базі коледжу по скороченій програмі (3,5 роки).

4) Криворізький навчальний центр Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган - Барановського

Криворізький навчальний центр створений згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 302 від 14.05.2002р. як структурний підрозділ Донецького державного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган - Барановського.

Криворізький навчальний центр діє на базі Криворізького державного комерційно-економічного технікуму Міністерства освіти і науки України і являє собою єдиний навчальний заклад, що здійснює підготовку фахівців вищої кваліфікації по спеціальностях "Товарознавство й комерційна діяльність " і "Технологія харчування".

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 409 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2205 - | 2096 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.