Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз процесів міжнародної інтеграції в категоріях “комунікаційного підходу” (К.Дойч)




"Комунікаційний" підхід Дойча заснований на принципі "ізоморфізму". Він виходить із припущення, що всі соціальні процеси, включаючи відносини між окремими групами людей і навіть націй, підкоряються ідентичним закономірностям, логічно виведеним кібернетикою.

По Дойчу, суб'єктами міжнародних відносин є нації, держави, а не окремі особистості або групи людей.

Реальним шляхом досягнення інтеграції Дойч вважає створення "співтовариств безпеки". Ця концепція, вперше висунута ним в 1954 р., розроблена була особливо детально в книзі "Політичне співтовариство й Північноатлантичний район". "Співтовариство безпеки", по визначенню Дойча, - це група людей, що стала інтегрованої. Під інтеграцією він розуміє досягнення в межах якої-небудь території "почуття співтовариства", створення інститутів і звичаїв, досить сильних і досить широко розповсюджених, щоб гарантувати на "довгий" час очікування "мирних змін" серед населення. "Співтовариство безпеки", уточнює Дойч,- це співтовариство, у якому існує реальна впевненість у тому, що члени його не будуть боротися один з одним фізично, але будуть вирішувати суперечки другим шляхом. Якби увесь світ був об'єднаний в "співтовариства, безпеки", війни, на думку Дойча, були б автоматично усунуті.

Дойч конструює два види "співтовариств безпеки", "амальгамовані", у яких дві або більше незалежних раніше політичні одиниці утворять нову, більшу одиницю із загальним унітарним або федеральним урядом, і "плюралістичні", у яких зберігаються окремі уряди з юридичною незалежністю. США, по Дойчу, можуть бути прикладом "амальгамованого співтовариства безпеки", а відносини США й Канади або Франції й ФРН після другої світової війни представляються "плюралістичними співтовариствами безпеки". Створення такого роду "співтовариств безпеки" вимагає певних умов, які він намагається сформулювати.

У дослідженні Дойча "Аналіз міжнародних відносин", що появились в 1969 р., він наполегливо проводить думку про те, що всі лиха, які загрожують людству, пов'язані з існуванням і діяльністю національних держав. Дойч визнає лише єдиний вихід з "критичного" положення, створеного національними державами: утворити "співтовариства безпеки", які приведуть до досягнення інтеграції, виведуть людство з "ери національних держав".

Головними цілями інтеграції Дойч вважає: збереження миру; досягнення більших можливостей; виконання якого-небудь специфічного завдання; досягнення нової ідентифікації ролей (нового позначення ролей). При цьому, якщо основна мета інтеграції складається не тільки в збереженні миру серед інтегрованих політичних одиниць, але й у рішенні інших завдань (придбання більшої сили для загальних цілей, рішення якого-небудь специфічного завдання, досягнення загальної ідентифікації ролей або сполучення всього цього), то найкращим, з його погляду, є створення "амальгамованого політичного співтовариства". Якщо ж головна мета зводиться лише до збереження миру, тоді, затверджує Дойч, досить створення "плюралістичного співтовариства безпеки", що легше досягається й легше зберігається.

Дойч дає в книзі таблицю, що показує можливе співвідношення між "амальгамованими співтовариствами" й "співтовариствами безпеки". Він називає 12 основних попередніх соціально-економічних "умов" усередині й серед одиниць, що беруть участь, необхідних для успішного створення "амальгамованого співтовариства безпеки" - взаємна сумісність основних цінностей, що мають відношення до політичного поводження; характерний і привабливий спосіб життя й т.д. Як уважає Дойч, "плюралістичні співтовариства безпеки" легше заснувати й зберегти, тому вони є більше ефективним засобом збереження миру серед їхніх членів. Для їхнього здійснення необхідно лише три умови: сумісність головних політичних цінностей; здатність урядів і політично активних шарів суспільства країн, що беруть участь, відповідати на потреби й дії один одного швидко, відповідним чином і не прибігаючи до сили; взаємна передбачуваність поводження один одного (різних аспектів політичного, економічного, соціального).

На думку Дойча, ера "плюралізму" й у найкращому разі "плюралістичних співтовариств безпеки" може наступити в найближчому майбутньому. Але пошуки "співтовариства", яке б гарантувало збереження миру й мало силу - що включає більший ступінь "амальгамації", - будуть тривати, поки, як він сподівається, не завершаться успіхом.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 655 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2318 - | 2050 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.