Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Молекулярна та конвективна дифузія




Швидкість масопередачі пов’язана з механізмом перенесення робочої речовини в фазах, між якими відбувається масообмін. Речовина переноситься всередині фази за рахунок молекулярної дифузії або за рахунок конвекції і молекулярної дифузії одночасно. За допомогою тільки молекулярної дифузії речовина переміщується лише в нерухомому середовищі. В рухомому середовищі перенесення речовини забезпечується як молекулярною дифузією, так і самим середовищем в напрямку його руху (або окремими його частинами в різних напрямках руху). Конвективне перенесення речовини, що здійснюється під дією турбулентних пульсацій, називають турбулентною дифузією.

Розрізняють два види процесів масообміну між фазами:

1. Масообмін між рідиною та газом (парою) або між двома рідинами, що не змішуються.

2. Масообмін між твердим тілом і рідиною, газом або парою.

Процес перенесення речовини з однієї фази можна представити таким чином (рис. 34). Нехай концентрація розподіляючої речовини у фазі є вищою від її рівноважної концентрації, і речовина переходить з фази в фазу . Розподіляюча речовина у фазі переноситься до поверхні розділення фаз, а у фазі переноситься від цієї поверхні. Перенесення речовини в обох фазах здійснюється за рахунок молекулярної дифузії (тобто дифузії молекул через шар носія) та шляхом конвективної дифузії (тобто рухомими частинками носія та розподіляючої речовини).

В кожній фазі розрізняють дві області:

- ядро – основна маса;

- граничний шар, який утворюється біля поверхні розділення фаз.

Перенесення розподіляючої речовини в ядрі фази, де відбувається інтенсивне перемішування, здійснюється переважно шляхом конвективної дифузії. Внаслідок інтенсивного перемішування в ядрі концентрація розподіляючої речовини є постійна. Граничний шар є областю різкої зміни концентрації розподіляючої речовини. Перенесення речовини в граничному шарі здійснюється шляхом конвективної та молекулярної дифузії. При наближенні до поверхні розділення фаз відбувається затухання конвективних потоків та зростає роль молекулярної дифузії. Концентрація речовини, яка розподіляється, у фазі зменшується від величини Y в ядрі потоку до величини YГР на межі розділення фаз. В фазі концентрація речовини, яка розподіляється, зменшується від ХГР (на межі розділення фаз) до величини Х (в ядрі потоку). При встановленому процесі на межі розділення фаз спостерігається рівновага, тобто YГР та ХГР набувають рівноважних значень.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1276 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2446 - | 2317 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.