Стрілочні електроприводи і гарнітури для їх встановлення. Автошлагбауми
Можливість подальшої експлуатації електроприводів, термін служби яких ще не минув, визначають за їх фактичним станом з врахуванням реальних умов експлуатації.
4.3.2. У випадку закінчення терміну служби стрілочного електропривода, оцінку залишкового терміну служби виконують після повного його розбирання в майстерні дистанції сигналізації та зв’язку і виконання наступних операцій:
- промивання і просушування деталей;
- заміни пластмасових колодок, що виробили ресурс;
- перевірки відповідності розмірів деталей, зазначених у нормативно-технічних документах, із заміною зношених деталей;
- перевірки цілості деталей (із заміною ушкоджених);
- фарбування деталей електропривода;
- перевірки роботи вузлів електропривода, його складання і змащення.
Ремонт стрілочних електроприводів повинний виконуватися в майстерні дистанції сигналізації та зв’язку. Роботи з перевірки, відбраковування деталей і ремонту необхідно виконувати відповідно до технології ремонту і перевірки стрілочних електроприводів в умовах дистанції.
Рішення про подальшу експлуатацію електропривода і терміни чергового повторного огляду приймає кваліфікаційна комісія після перевірки робочою комісією його роботи на спеціальному стенді з забезпеченням необхідного навантаження і встановлення відповідності електромеханічних і часових характеристик зазначеним у нормативно-технічних документах на електропривод.
Оцінку залишкового ресурсу гарнітур для встановлення стрілочних електроприводів виконують з урахуванням зносу і дефектів їх деталей, порівнянням тоннажу, що пройшов по стрілочному переводу, на якому встановлена гарнітура, з тоннажем, зазначеним у нормативній документації на гарнітуру даного типу. Тоннаж, що пройшов по стрілочному переводу, визначається за даними, наданими дистанцією колії.
Оцінку стану робочих тяг гарнітур, встановлених на стрілочних переводах з безупинною поверхнею кочення, додатково виконують із застосуванням методу неруйнівного контролю у відповідності з нормативно-технічними документами на ці вироби.
Технічний стан електроприводів і гарнітур для їх встановлення повинний бути відображений у відомостях, наведених в додатках 8 і 9 даних Методичних вказівок.
Оцінку стану автошлагбаума виконують з частковим розбиранням.
При цьому перевіряють:
- цілість корпусу, вузлів і деталей привідного механізму (редуктора, фрикційного зчеплення, контактора);
- відповідність деталей розмірам, зазначеним у нормативно-технічних документах;
- роботу автошлагбаума.
Зубчаті колеса редуктора автошлагбаума не повинні мати люфтів, тріщин, ум’ятин, підрізів і викришування зубів.
Редуктор приводного механізму автошлагбаума повинний працювати без поштовхів і ударів, зачеплення шестерень повинне бути плавним.
Контактор повинний забезпечувати чітке включення і виключення контактів.
Пристрої електроживлення
Рішення щодо заміни панелей електроживлення, термін служби яких перевищив встановлений термін амортизації системи СЦБ, приймається після обстеження їх елементів.
Трансформатори, розміщені на панелях електроживлення, а також трансформатори типу ТС повинні перевірятися працівниками РТД відповідно до встановленої технології.
Рішення про подальшу експлуатацію вимикачів, перемикачів, рубильників, контакторів, кнопок та інших елементів панелей електроживлення, щитів вимикання живлення, щитів автоматики і допоміжних пристроїв у генераторних, приймає кваліфікаційна комісія після оцінки робочою комісією відповідності зазначених виробів вимогам нормативно-технічних документів, експлуатаційній документації і Правилам улаштування електроустановок (ПУЕ).