Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ресурсо- та енергозберігаюча технологія перегонки та ректифікації спирту




Для здійснення корінного перелому на шляху зниження матеріальних та енер­гетичних ресурсів головним завданням є розробка та широке впровадження техно­логій нового покоління, які передбачають глибоку комплексну переробку сирови­ни, скорочення за рахунок цього її втрат з відходами виробництва.

Впровадження нових ресурсозберігаючих технологій дозволяє зменшити не тільки матеріалоємність суспільного виробництва, а й скоротити витрати енергії на одиницю товарної продукції.

Впровадження ресурсе- та енергозберігаючих технологій у значній мірі вирі­шує екологічну проблему, яка тісно пов'язана з викидами шкідливих відходів виро­бництва та продуктів згоряння в навколишнє середовище, тому енерго- і ресурсо­збереження є екологічною проблемою суспільного виробництва.

Резервом збільшення виходу товарної продукції з одиниці сировини при виро­бництві спирту є зменшення спиртовмісних побічних продуктів ректифікації за рахунок більш повного концентрування.

Основними побічними продуктами брагоректифікації є головна фракція ети­лового спирту та фракції, збагачені верхніми та нижніми проміжними домішками -сивушний спирт та.сивушне масло.

У схемах брагоректифікаційних установок, які наведені в цьому розділі при­йняті наступні скорочення: Б - бражка; М - живлення колони; Бр- барда; ЛВ -лютерна вода; В - вода; БД - бражний дистилят; ЕП - епюрат; ВСР - водно-спирто­вий розчин; ГФ - головна фракція; CM - сивушне масло; СС - сивушний спирт; МК - метанольний концентрат; КГФ - концентрат головної фракції; ЕК - ефірний концентрат; СЕФК - сивухо-ефІроальдегідний концентрат; МАК - м етанол ьно-аль-дегІдний концентрат; НС - непастеризований спирт; PC - ректифікований спирт; П - гріюча пара; К - конденсат гріючої пари; С - концентрація спирту в розчині; п - кількість теоретичних тарілок у колоні; а.а - абсолютний алкоголь.

Головна фракція - це суміш етилового спирту (85... 90%) з головними доміш­ками та водою. Вона відбирається з конденсатора епюраційної колони та, крім ета­нолу, містить складні ефіри, насичені та ненасичені альдегіди, дїацетил, метанол, азотисті та сірковмісні сполуки.


У ГФ мелясних спиртових заводів міститься до 500 мг/л сірковмісних сполук у перерахунку на сірку. До складу сірковмісних сполук входять альдегідосірчиста кислота, сірководень, меркаптани та сульфокислоти.

Азотисті сполуки присутні в ГФ, одержаній при переробці меляси та гостро-дефектної зерно-картопляної сировини. Основні їх складові: триметиламін, три-етиламін та етиламін.

Діацетил є домішкою, характерною для ГФ, що отримана при переробці меля­сної бражки.

Метанол та фурфурол практично відсутні в мелясній ГФ, але у значній кілько­сті містяться в зерновій та особливо у картопляній ГФ (до 6% об.).

Склад ГФ коливається у широких межах та залежить від виду та якості сиро­вини, а також від кількісного її відбору. Крім того, концентрація побічних та вто­ринних продуктів спиртового бродіння - альдегідів, органічних кислот, вищих спир­тів та складних ефірів у ГФ знаходиться у прямій залежності від інтенсивності аерування сусла, що бродить. Зі збільшенням аерування середовища зі м3 до 10 м3 повітря на 1 м3 сусла за годину вміст альдегідів збільшується у 3, складних ефірів-у 2,4, кислот - у 6,2 рази.

Відбір ГФ залежить від виду та якості перероблюваної сировини та складає 1,5... 5,0% від а.а., що вводиться до установки.

Сивушний спирт - це суміш верхніх проміжних домішок, основними предста­вниками яких, за даними ВНДІ харчової біотехнології є ізомасляний та ізовалеріа­новий ефіри оцтової кислоти, крім того, в сивушному спирті в значній кількості міститься нормальний пропіловий спирт.

Сивушний спирт відбирається з 17...23 тарілок спиртової колони, рахуючи знизу, у кількості 0,5...2,0% від а.а. бражки.

Сивушне масло отримують при промиванні водою сивушної фракції, яка від­бирається з нижніх (5...11) тарілок спиртової колони у кількості 3...5% від а.а. бра­жки. Кількість сивушного масла складає О,ЗО...0,40%. Основні компоненти сивуш­ного масла: етанол- 1...12об.%, н-пропанол-7...15 об.%, ізобутанол- 10...20об.%, ізоамілол - 50...60 об.% та вода - 5... 10 об.%.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 400 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2151 - | 2107 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.