Перший день
Знайомство з особливостями роботи школи даного типу, з учителями-предметниками, класними керівниками та з їх планами роботи.
Ознайомлення з розписом занять, розкладом дзвінків, розміщенням класних приміщень та кабінетів у школі.
Вивчення календарно-тематичного планування вчителя-словесника.
Ознайомлення зведенням шкільної документації (класний журнал, табель, щоденник учня). Особливості методичної роботи з фаху у школі, методичне об'єднання словесників, ознайомлення з передовим педагогічним досвідом учителів мови та літератури школи, міста, області.
Відвідування уроків у закріпленому класі. Мета відвідування - ознайомлення з системою роботи вчителя, знайомство з учнями класу.
Складання індивідуального плану роботи студента.
Другий день
Ознайомлення з єдиним мовним режимом у школі, нормами оцінювання усних відповідей та письмових робіт учнів. Перевірка зошитів, оцінювання диктантів і творчих робіт. Особливості ведення учнями літературного зошита. Перевірка вміння знаходити помилки, правильно їх кваліфікувати, визначити характер помилки. Грамотно записувати наслідки підрахунків і виставляти оцінку.
Аналіз підручників з мови та літератури, визначення способу викладу матеріалу (індуктивний, дедуктивний, індуктивно-дедуктивний), вибір методів та прийомів щодо викладу теоретичного матеріалу, роль та місце узагальнювальних таблиць, опорних схем у вивченні нової теми; аналіз вправ, уміщених у підручнику, з погляду тематичної мети, визначення можливостей шкільного підручника у реалізації комунікативно-діяльнісного, проблемно-пошукового та українознавчого підходу у навчанні мови. Добір творів для текстуального вивчення; творчий, проблемний та репродуктивний характер запитань у підручниках з літератури. Види роботи з підручником на уроці мови і літератури.
Відвідування уроку вчителя, визначення його типу та структури.
Третій день
Ознайомлення з типами та структурою уроків з мови та літератури.
Різновиди нестандартних уроків. Упровадження у шкільну практику методики укрупненого структурування, визначення видів структурування матеріалу. Особливості вивчення мови на текстовій основі, робота з розвитку мовлення на уроках мови, типи уроків з розвитку мовлення.
Творчий підхід учителя до підготовки уроку літератури, вибір шляхів аналізу літературного твору, реалізація диференційованого і розвивального навчання. Методика проведення уроків літератури з неусталеною структурою.
Підготовка вчителя до уроку, складання конспектів уроку: визначення мети, типу, етапів уроку, методів та прийомів, які будуть використані на кожному з етапів, унаочнення. Використання ігрових моментів. Розробка фрагментів уроків різних типів (за визначенням методистів).
Відвідування й аналіз уроків учителя з метою визначення типу уроку, його структури, виявлення вмотивованості дій учителя та учнів.
Відвідування й аналіз фрагментів уроку, проведених студентами.
Четвертий день
Ознайомлення з кабінетом мови та літератури, роль кабінету у реалізації етнокультурознавчого компонента у навчанні мови та літератури. Форми вивчення біографії письменника учнями середніх класів.
Основні принципи та методика виготовлення унаочнення, методи та прийоми роботи з дидактичним матеріалом.
Види унаочнення, конструювання таблиць, схем, складання алгоритмів.
Методика використання унаочнення на різних етапах різних типів уроків.
Відвідування уроку вчителя з метою визначення ролі різних видів унаочнення при перевірці знань учнів, вивченні нового матеріалу, а також впливу на активізацію пізнавальної діяльності школярів. Проведення фрагменту уроку з використанням унаочнення та ТЗН, аналіз фрагменту. Проведення фрагменту уроку з вивчення життєпису письменника.
П'ятий день
Організація позакласної роботи вчителя за фахом. Знайомство з розробками різних видів позакласних заходів, роботою гуртків та факультативів.
Особливості організації та проведення позакласної роботи з фаху у школі: форми, методика підготовки та проведення позакласних заходів з мови та літератури.
Відвідання заняття лінгвістичного чи літературного гуртка, його обговорення. Складання плану роботи гуртка на II півріччя. Вибір теми та розробка одного позакласного заходу.