Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Відпрацювати методику введення різних препаратів дослідним тваринам




1. Жабі під шкіру вводять рідину у спинний лімфатичний мішок. Для цього жабу до голови обмотують марлевою серветкою, беруть її в ліву руку, у правій тримають шприц і вколюють голкою під шкіру голови жаби в каудальному вводять 0,5 мл ізотонічного 0,9% розчину натрію

2. Кролю для моделювання патологічних процесів вводять різні розчини в крайову вену вуха. Вистригають шерсть із зовнішньої поверхні вуха над кровоносними судинами. Ватою, змоченою 70% розчином етилового спирту протирають шкіру. Знаходять вену та передавлюють її двома пальцями нижче місця ін’єкції. Вона набухає, збільшується в розмірі, стає рельєфною, добре видима. Шприц з 1 мл фізрозчину тримають у правій руці. Коротку тонку голку тримають зрізом наверх, нахиляють до поверхні шкіри і уривчастим рухом проколюють її біля вени. Становлять голку більш полого і користуючись рухомістю шкіри, направляють її у судину, обережно проколюють. Якщо голка потрапила у велику вену, то при слабкому відтягуванні поршня в шприц потрапляє крапля крові. Припиняють передавлювати вену і повільно вводять розчин в судини. Підшкірно препарати вводять кролям в область лопатки. В / м’язове — в м’язи стегна. При введенні рідини в шлунок і кишечник використовують утримувач, для фіксації щелепів. В отвір даного приладу, вводять гумовий зонд, злегка змащений вазеліном. За допомогою Дюара вливають рідину /50мл/ підігріту до 40 С.

У товстий відділ кишечнику препарати вводять ректально. Спринцівку вставляють у пряму кишку і вливають 20-ЗОмл рідини.

3. Собаці в/венну ін’єкцію роблять через підшкірну малу вену стегна на обмеженому відрізку поверхні скакового суглоба. В місці розташування судин з шкіри вистригають шерсть, її поверхню змазують 5%спиртовим розчином йоду. На стегно накладають гумовий джгут.

4. Білим крисам та мишам ін’єкції різних препаратів в кров проводять через хвостову вену. Тварин розташовують у плексигласову клітку, для розширення судин хвіст опускають на 2-3 хв. у теплу воду /40/ С, висушують марлевою серветкою, обтирають 70% розчином етилового спирту. Притримують кінчик хвоста лівою рукою, в праву беруть шприц з фізрозчином. Тонкою голкою спочатку шкіру проколюють на латеральній поверхні хвоста, а потім стінку судин. Крисам, мишам та морським свинкам роблять також підшкірні і в/черевні ін’єкції рідин для чого вистригають шерсть з місця уколу і протирають його 70% розчином етилового спирту.

5. У птиці місцем для внутрішньовенного введення препаратів є підкрильцова вена. З внутрішньої поверхні крила знаходять судини, у цьому місті вищипують пір’я. Шкіру протирають 70% р-ном етилового спирту. Лівою рукою в області ліктьового суглоба притискають центральний кінець судин, а в периферичній, проколовши шкіру, вводять ін’єкційну голку в напрямку до серця. Вводять рідину.

6. Коням, великій і малій рогатій худобі вводять в яремну вену: У верхній частині середньої треті шиї по ходу яремного жолоба; вистригають шерсть, шкіру змазують 5% спиртовим розчином йоду; нижче місця ін’єкції стискають вену джгутом; рідину вводять за допомогою шприца “ЖЕНЕ”. Місце проколу шкіри обробляють знов спиртовим розчином йоду.

Великим тваринам препарат вводять під шкіру, де добре розвинена клітковина, але мало нервів і великих кровоносних судин: бокова поверхня грудини, за лопатками, задня частина шиї, зовнішня поверхня стегна. Місце ін’єкції дезінфікують.

7. Свиням розчини препаратів вводять у кров через велику вену вуха. Дезінфікують 70% розчином етилового спирту. Голку вколюють у напрямку до голови. Підшкірні ін’єкції роблять в

області основи вушної раковини. В/ м’язові — в область зовнішньої поверхні стегна.

Оволодіти навичками наркотизування і фіксаціїдослідних тварин:

котів, щурів, мишей, морських свинок розташовують у закритому посуді /скляний ковпак/, куди кладуть вату, змочену ефіром для наркозу.

Для кролів і собак готують інгаляційні маски.

Для наркозу жаби, частіше використовують 10% розчин етилового спирту з ефіром. Розруйновують головний, або спинний мозок /спинальна жаба/. В отвір між затилковою кісткою і першим хребцем в череп вводять препарувальну голку і розруйновують мозок. Для розруйнування мозку голку повертають на 180 і вводять в хребцевий канал. Через 10-15 хвилин проводять досліди.

Жаб наркотизують.

1. Занурюванням на 5-8 хв. у 10% р-н етилового спирту.

2. Інгаляцією парів ефіру під скляною воронкою.

3. Ін’єкцією в спинний лімфатичний мішок одного з розчинів:

а) 5% р-н хлоралгидрату / 1,5-2мл/.

б) 1% р-н гексиналу /0,5мл/.

в)10 %р-н уретану/1-1,5мл/.

г)25%р-н етанолу/2мл/





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 389 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2395 - | 2152 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.