Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зарубіжний досвід законодавчого регулювання обліку доходів




 

Функціонування будь-якого господарюючого суб’єкту залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини підприємства з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з обліку, аналізу і аудиту доходів від господарської діяльності підприємства.

Правова інформація міститься у законодавчих актах вищої юридичної сили, до яких належать закони України, що регулюють діяльність суб’єктів підприємництва у галузі фінансових, господарських та трудових відносин.

Враховуючи специфіку економіки різних країн, одні і ті самі господарські операції відображаються в бухгалтерському обліку різних країнах по-різному. Деякі країни світу використовують Міжнародні стандарти, як національні, деякі – як орієнтири для прийняття власних, а деякі – мають власні стандарти, які суперечать міжнародним. Україна відноситься до країн другої групи, тобто орієнтуючись на положення Міжнародних стандартів, Україна має власні національні стандарти бухгалтерського обліку. Як зазначає Т. Кондрашова та О. Соболєва: “Сьогодні міжнародні стандарти не тільки узагальнюють накопичений досвід різних країн, але й активно впливають на розвиток національних систем бухгалтерського обліку й звітності” [1, с. 19].

Останнім часом Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку набули значного поширення, багато країн використовують їх як національні. Більшість країн використовують МСБО як основоположні для побудови національних стандартів, Україна серед них не виняток. Порядок визначення доходу регламентується МСБО 18 “Дохід” [2 ].

Дохід оцінюється однаково в усіх стандартах, що є принципово, оскільки оцінка є одним з ключових елементів методу бухгалтерського обліку. Незважаючи на схожість П(С)БО України до МСБО, міжнародним стандартом передбачено, що під товарами розуміють також землю та іншу нерухомість утримувану для перепродажу, на відміну від національного стандарту в якому цей пункт відсутній, хоча в Україні облік необоротних активів, утримуваних для перепродажу відображається на рахунку 28 “Товари”, проте, дохід отримуваний при реалізації цих активів, відображається на рахунку 712 “ Дохід від реалізації інших оборотних активів ”, а не як дохід від реалізації товарів. Реалізація необоротних активів не є основною діяльністю підприємства, і дохід має визнаватися як результат іншої операційної діяльності, тоді для обліку необоротних активів утримуваних для перепродажу доцільніше використовувати рахунок 29, який матиме назву “Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу”, в розрізі якого можна бути використовувати субрахунки. Принцип побудови плану рахунків щодо зростання ліквідності при цьому порушено не буде.

Методологічні основи формування в бухгалтерському обліку інформації про фінансові результати і їх розкриття у фінансовій звітності визначаються відповідними Положеннями бухгалтерського обліку. Глобальні зміни у світовій економіці стали визначальним фактором розробки та впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності, які використовуються як основа при розробці та впровадженні національних в Україні. Зауважимо, що МСФЗ − це набір документів, що регламентують правила ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, необхідної зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття економічних рішень відносно діяльності підприємства. [3, с. 165] МСФЗ мають рекомендаційний характер і передбачають існування альтернативних варіантів ведення бухгалтерського обліку господарської діяльності підприємства. Позитивними сторонами застосування МСФЗ як для суб’єктів господарювання, які складають фінансову звітність, так і для зовнішніх користувачів є: можливість отримання необхідної інформації для прийняття управлінських рішень; забезпечення порівнянності фінансової звітності з іншими суб’єктами господарювання, незалежно від того, резидентом якої країни вони є і на якій території здійснюють господарську діяльність; можливість залучення іноземних інвестицій і позик, а також виходу на зарубіжні ринки капіталу; престижність, забезпечення більшої довіри з боку потенційних партнерів; значна надійність інформації; прозорість інформації, що забезпечується шляхом дотримання правил її складання, а також численними поясненнями до звітності.

 

1.КондрашоваТ.Міжнародні та національні стандарти бухгалтерського обліку: порівняльна характеристика./ Кондрашова Т., Соболєва О./ Економіка, № 4(95), червень 2009 р. – С. 16-20 // Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Skhid/2009_4/5.pdf

2.Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 18 «Дохід» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/929_025

3. Шипіна С.Б Облікове відображення доходу від реалізації: відмінності МСФЗ 18 «Виручка» та ПсБО 15 «Дохід» / С. Б. Шипіна // ВІСНИК ЖДТУ № 2 (60). – 2012. – С. 165-170.

 

УДК 657

Стаднік О., ст. гр. ОАСз-12

Науковий керівник: Тлучкевич Н.В., к.е.н., доцент

Луцький національний технічний університет

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 489 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2484 - | 2231 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.