Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема: Повторність, сукупність та рецидив злочинів




Завдання № 1. С. і Ч. за попередньою змовою, вночі увійшли на територію міського кладовища з метою заволодіння кольоровими металами. Вони зняли металеві таблички з трьох пам’ятників (при цьому ті були пошкоджені), а також металеву кришку зі столика біля могили. Отриманий таким чином метал ними було здано в нелегальний пункт прийому металолому. Наступного дня Ч. запропонував С. знову вчинити такий самий злочин. Вночі на тому ж кладовищі С. і Ч. викрали елементи металевої огорожки, але під час спроби продати цей метал їх було затримано працівниками міліції.

Який вид множинності злочинів вбачається в даному випадку? Назвіть її ознаки. Аргументуйте, чи можна вважати зазначені дії продовжуваним злочином?

Завдання № 2. 15-тирічний Д. зі свої братом – 16-тирічним Кузнєцовим з метою викрадення чужого майна вночі проникли в приміщення монтажного цеху, розукомплектували кілька приладів й принесли викрадені деталі до квартири свого знайомого Р., який, як вони вважали, міг придбати такі речі. Р. сказав хлопцям, що принесене ними його не цікавить, але він готовий придбати електрогенератор та деталі токарного верстату, якщо вони десь їх десь знайдуть. Д. та К. повернулися до цеху, викрали указані предмети і принесли їх Р..

Що таке одиничний злочин? Скільки злочинів вчинили Д. та К.. Чи можна вважати їх дії продовжуваним злочином? Аргументуйте свою відповідь.

Завдання № 3. Проведіть групування передбачених у Розділі XVIII Особливої частини КК злочинів: прості одиничні злочини; триваючі одиничні злочини; складені одиничні злочини.

Завдання № 4. К., відбувши покарання за крадіжку, вчинену за попередньою змовою групою осіб (2 роки позбавлення волі), через два місяці й три дні, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, о 23-й год. заліз на дах автостанції й зняв з нього гучномовець вартістю 810 грн. Коли він скинув пристрій на землю й намагався злізти сам, то був помічений і затриманий нарядом міліції. Щодо К. було порушено кримінальну справу, обрано запобіжний захід – підписка про невиїзд. Через три тижні К., побачивши вдень біля магазину імпортний мопед, який залишив там Р., непомітно викрав його, заподіявши Р. збиток в розмірі 2485 грн.

Визначте, який вид множинності злочинів вбачається у діях К. проаналізуйте її ознаки. Які її правові наслідки?

Завдання № 5. Мешканець м. Харкова Б. С., у власному будинку, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, посварився з дружиною та рідним сином. Образившись на зауваження, зроблене йому сином (Б. М.), з метою помсти Б. С. вдарив його ножем у спину, пошкодивши потерпілому серце. Від поранення Б. М. помер на місці. Продовжуючи свої злочинні дії Б. С. увійшов до кімнати, де відпочивала його дружина, схопив її за руку та, висловлюючи погрозу вбивством, намагався завдати їй удар ножем у шию. Однак, жінка вирвалася й зуміла вибігти з дому та сховатись у будинку сусідів. Після порушення кримінальної справи було встановлено, що на момент скоєння злочину Б. С. мав непогашену та не зняту судимість за співучасть в умисному убивстві.

Що таке множинність злочинів? Визначте, який вид множинності злочинів має місце у зазначеному випадку? Які її правові наслідки?

Завдання № 6. За результатами інвентаризації було встановлено, що касир магазину Т. впродовж кількох місяців вилучала з каси невеликі суми – від 30-ти до 100 грн. та витрачала гроші на свої власні потреби. Таким чином вона заволоділа коштами на суму 2500 грн.

Визначте, чи можна вважати дії Т. продовжуваним злочином? Назвіть та розкрийте ознаки продовжуваного злочину. Чим відрізняється повторність злочинів (як вид множинності) від продовжуваного злочину.

Завдання № 7. П. визнано винним у тому, що він у ніч на 27 липня 2002 р. проник на присадибну ділянку Д., звідки викрав коробочки маку, які містять морфін та кодеїн і належать до наркотичних засобів, котрі зберігав без мети збуту за місцем проживання та які вилучив дільничний інспектор 30 липня 2002 р. Вироком Носівського районного суду від 4 грудня 2002 р. П. засуджено: за ч. 1 ст. 308 КК - на три роки позбавлення волі; за ч. 2 ст. 309 цього Кодексу - на два роки позбавлення волі, а за сукупністю злочинів на підставі ст. 70 КК - до позбавлення волі строком на три роки. На підставі ст. 71 КК за сукупністю вироків йому остаточно визначено чотири роки позбавлення волі.

Адвокат гр. П. подав клопотання про перекваліфікацію дій засудженого з ч. 2 ст. 309 КК (незаконне виробництво та зберігання наркотичного засобу без мети збуту особою, що раніше вчинила злочин, відповідальність за який передбачено ст. 308 КК) на ч. 1 ст. 309 КК, виключивши з вироку посилання на повторність. Чи підлягає задоволенню клопотання адвоката? Обгрунтуйте рішення.

Модуль №4





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-26; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 345 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2218 - | 2181 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.