Вчинення злочинних дій без попередження їх про кримінальну
Відповідальність за відмову від дачі або за дачу завідомо
Неправдивих показань.
6. Адвокат Г., який представляв інтереси потерпілого в провадженні, розпочатому за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 296 КК України, був викликаний як свідок. З'явившись на виклик слідчого, він заявив, що свідком в даному провадженні бути не може, оскільки про обставини провадження йомустало відомо в зв'язку з виконанням функцій представника потерпілого.
1. Чи підставна заява адвоката?
Адвокат користується відносним імунітетом, тому може бути допитаний тільки з письмового дозволу потерпілого. Заява адвоката була підставна (адвокатська таємниця)
2. Чи можуть бути допитані як свідки представники потерпілого, цивільного позивача і цивільного відповідача і за яких обставин?
Ст..65 кпк(ч.2): Не можуть бути допитані як свідки
Захисник, представник потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача, юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, законний представник потерпілого, цивільного позивача у кримінальному провадженні - про обставини, які стали їм відомі у зв’язку з виконанням функцій представника чи захисника; Однак ці особи можуть бути звільнені від обов’язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила їм ці відомості, у визначеному нею обсязі. Таке звільнення здійснюється у письмовій формі за підписом особи, що довірила зазначені відомості.
7. Підозрювані В. і М. на допитах, визнаючи свою участь у бійці, розповіли за яких обставин вона виникла, а також про особисту участь у нанесенні тілесних пошкоджень С.. Проте, кожний з них стверджував, що удар ножем наніс потерпілому не він, а його співучасник.
1. Які обставини враховуються при оцінці показань?
Показання підозр не мають наперед встановленої сили. Обов’язково враховується зацікавленість підозр.
2. З допомогою яких процесуальних заходів можуть бути перевірені ці показання? СД, витреб. доказів, операт.заходи
3. Визначте предмет показань підозрюваного.
Предмет показань підозрюваного у чинному КПК не визначено. Очевидно, він визначається змістом того документа, винесення якого вводить підозрюваного в процес. Як у повідомленні про підозру, постанові про застосування як запобіжного заходу взяття під варту, так і у протоколі затримання повинна бути вказівка на кримінальне правопорушення, яке, як передбачається, вчинив підозрюваний. Тому змістом показань підозрюваного можуть бути дані про будь-які факти, пов'язані з цим кримінальним правопорушенням, а також факти щодо виявлення його слідів.
Обсяг показань підозрюваного значною мірою залежить від змісту повідомлення про підозру, протоколу затримання і постанови про застосування як запобіжного заходу взяття під варту. Ознайомившись із повідомленням про підозру, протоколом, постановою, підозрюваний іноді може і не дати розгорнутих показань. Причинами цього можуть бути невинуватість підозрюваного або його небажання давати показання. У будь-яких випадках прокурор, слідчий чи особа змушені більш конкретно, ніж це висвітлено у протоколі, постанові, повідомленні, довести до відома підозрюваного про підстави підозри, про наявність окремих, а інколи і всіх доказів, які є в матеріалах кримінального провадження.
8. А. підозрювався в тому, що він, знаходячись в неприязних відносинах з О., в ніч на 5 травня вчинив замах на умисне знищення його майна шляхом підпалу. Не визнаючи себе винним у підпалі, А. на допиті як підозрюваного заявив, що в ніч на 5 травня він чергував на фермі і нікуди з неї не відлучався. Про те, що хтось намагався в ту ніч підпалити будинок О. він довідався лише вранці 5 травня від завідуючого фермою, коли той прийшов на роботу.
1. Які є види показань підозрюваного?