Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


використання мультимедыйного проектору на уроках




Уроки-презентації під час вивчення краєзнавчого матеріалу стають своєрідними міні-телепроектами, цікавими для дітей, що створені на доступному рівні та мають певне змістове та навчальне навантаження. Методика використання мультимедійних технологій у процесі вивчення матеріалу сприяє наступному: посиленню мотивації навчання учнів; вдосконаленню системи управління навчанням на різних етапах уроку; зростанню якості навчання і виховання, підвищенню інформаційної культури учнів; підвищенню рівня обізнаності учнів щодо сучасних інформаційних технологій; демонстрації можливостей комп’ютера не лише як засобу для гри. Уроки з мультимедійним супроводом допомагають ефективно вирішувати такі дидактичні завдання: сформувати мотивацію до навчання взагалі; засвоїти базові знання з предмета; сформувати навички самоконтролю.

 

4.Дидакт можливості використання

….Інфо.-комунік. технол. (ІКТ) – технол., пов'язані зі ств., збереж., передачею, обробкою і управл. інфо.

Текст. редактор – комп. програма признач. для ств. й зміни текст. файлів, а також їх перегляду на екрані, виводу на друк, пошук фрагм. тексту й т.ін. Деякі ТР забезп. також розширену функц-ність, таку як підсвіч. синтаксису, сортув. рядків, шаблони, розширені ф-ї формат. тексту, впровадж. в нього графіки й формул, таблиць й об. Такі редактори часто наз. текст. процесорами і призначені вони для ств. різного роду док., від особ. листів до офіц. паперів. Клас. приклад - Microsoft Word. Викор. ТР під час навч. мови та літ.: напис. казки/байки, розв. оьраз. і творч. мисл. під час викон. письм. робіт, формул. гасел, напис. комерц. реклам. оголошень, ств. сценар., напис. Віршів. іст. і геогр.: підгот. розповідей про країни за доп. ресурсів мультимед. енцикл. і довідк. матер. з Інтернету, ств. Путівників. .фіз., хім., біол.: напис. звітів про лабор. роб., напис. розп. про якийсь наук. Винахід. матем. граф. та діагр., ств. основних геометр. фігур.

 

 

8. створення методичних матеріалів за допомогою презентацій

презентація повинна відповідати навчальним цілям проекту, допомагати у розкритті поставлених у проекті питань. Вона не має бути великою і нагадувати інформаційний довідник із обраної теми. Колір шрифту та фон мусять узгоджуватися, легко сприйматися. Презентація дозволяє подати матеріал більш наглядно, індивідуально, з використанням елементів якісної графіки, відеоматеріалів, звуковим супроводом. Використання комп'ютерних презентацій сприяє розвитку наочно-образного мислення, стійкості уваги, образної пам'яті, уважності, спостережливості, стимулює продуктивні творчі функції мислення.

 

10. Поняття шаблону Док. Дидакт можливості шаблонів

Шаблон – це базовий док., що містить відформат. елем. і де всановл. певні параметри настроюв.У ш. вже задані шрифти, меню, параметри сторінки, спец. форматув. та стилі, потрібні для ств. док., презент., чи публік. певного вигляду. Ш. також може включ. текст, зображ. чи граф. елем. Будб-який док. ств-ся на базі деякого ш. Ш. MW можна використ. для ств. учнів. повідомлень про зміст книг, звітів про викон. лабор. робіт, статей для журналу, планів уроку, друк. бланків, нотаток, тестів або будь-яких ін. док., які часто змін-ся за вмістом, але не за формою. Ш. презент., публік. або веб-сайта можуть бути інструм. управління роботою учнів мол. віку при розробці проектів. Ш. ств-ся так само, як будь-який ін. док., і лише при збереж. файла він стає ш. Він запис-ся до спец. сис-ної папки з ш., кожний з яких можна викор. для ств. нового док.

Форма – це стуктуров. док з полями різного типу, позначеними для введення користувачнм потрібної інфо. У Ф. можна ств. текстові поля для заповнюв., прапорці, які можна встановл., а також переліки, призначені для вибору елем.

 

 

12. Метод проектів. Осн вимоги до викон методу проектів

Основна теза суч. розуміння МП – все, що я пізнаю, я знаю, навіщо це мені потрібно, де і як я можу ці знання застос. Проект – сукупн. певних дій, докум., текстів, призначених для ств. реал. об., предмета або теор. продукту.В осн. МП лежить розв. в учнів пізнавал. навичок, уміння сам ост. конструювати свої знання та орієнтуватися в інфо. просторі, розвиток крит. мисл. МП завжди орієнтований на сам ост. діяльн. учнів – індивід., парну, групову, - яку вони здійсн. впродовж певного часу. МП припускає можлив. вирішення деякої проблеми; у ньому передбач-ся необхідність використання різном. методів, засобів навч., інтегрування знань, умінь з різних галузей науки і мист. Осн. вимоги до використ. МП: 1. наявн. значущої в дослідн. або творч. плані проблеми чи задачі, для розв. якої потрібні інтегр. знання та дослідн. пошук; 2. практ., теор., пізнав. значущість передбачуваних результатів; 3. самост. (індивід., парна, груп.) діяльн. учнів; 4. визначення кінцевої мети проектів; 5. використ. дослідн. методів;

 

30. Шляхи використання мультимедійних засобів, веб-сторінок та інфо…(ИКТ)

Презентація – призн: презент. мети та гол. ідей майб. проекту на його поч.; демонстр. результ. груп. проектів; демонстр. графіків, схем, табл.; демонстр. даних, що зберіг-ся у табл. процесорах, граф. редакторах; демонстр. результ. дослідж. Може містити: опис проекту (завд., матеріали, дії, результ.); Веб-сайт – призн: встановл. зв'язку з ін. учнями у світі; як інфо. ресурси для ін. учнів; як засіб пошуку партнерів для здійсн. завд. проекту; публікація результ. оглядів та анкет. опитувань; подання прикладів учн. творів, віршів, оповідань, наук. праць; вик. як результ. проекту; для розміщ. інтеракт. газети чи журналу, що відображ. події з життя школи; для ств. веб-сайтів школи чи класу, на якому розміщ. матеріали краєзнавч. експедицій, фотогр. з остан. екскурсії класу тощо. Публікація – призн: ств. інфо. бюлетеня на будь-якому етапі проекту; рекламні матеріали; видання календаря; розповідь про хід реалізації проекту; шкільна інфо. газета; публікація про іст. особу, відом. письм., вченого, цікаве місце або подію; запрошення; реклама. Може містити: вступна стаття; сусп. думка як результ. опитування; огляд; винаходи, відкриття або теорії; інтерв'ю;

 

17. розміщення та використання електронних публікацій в інтернеті

Інтернет сам по собі є засобом масової інформації, тому будь-яке розміщення в ньому матеріалів може бути прирівняно до публікації у ЗМІ. Необхідно звернути увагу на той факт, що електронна публікація може з’являтися на екрані монітора (бути оприлюднена) лише як складова Веб-сторінки, а в загальному, Веб-сайту Інтернет-видання, та складається, зазвичай, з двох елементів – тексту та зображення; також до неї можуть бути включені і інші аудіо, аудіовізуальні твори, комп’ютерні програми, що працюють безпосередньо під час перегляду електронної публікації. У цьому випадку розглядати електронну публікацію як складову сайту видається можливим лише у комплексі, оскільки Веб-сайт одночасно є і літературним твором, але ще більшою мірою комп’ютерною програмою.

 

22. Викор ІКТ для розширення і поглиб знань і вмінь учнів

Осн. завд. суч. школи – форм. активної, творч. особистості, здатної сам. виріш. різном. завд. Отже, існує необх. у нових підходах до навч. Для розв. творч., крит. мисл. учнів доцільно вик. нетбуки. Адже це дає можлив. кожній дитині прац. незалежно, сам. Нині комп. розгляд-ся не як метод навч., а лише як засіб, при вик. якого слухач має можлив. різнобічного розв. Інфо. технол. відігр. значну роль у форм. матем. мисл. школярів, зростанні якості навч. Це пов'яз. з тим, що при вик. мультимед. технологій у навч.: збільш. активн. учнів на уроці; навч. стає більш наочним, що сприяє розв. простор. уяви й логіч. мисл.; учні можуть брати уч. у розробці елементів уроку, ств-ючи свої презент. до заняття, розв-чи творче мисл.; з'явл. можлив. операт. тестув. учнів, що надає операт. зворот. зв'язку дозвол. розв. крит. мисл. і коригувати діяльн. вчителя та учня; заощадж. час і дає змогу розв’яз. більшу к-сть завд. Презентація може розв. такі вміння та навички: усний виступ перед аудит., вміння коротко сформул. свою думку, використ. різні мультимед. засоби і можлив.; веб-сайт: публікація поточ. інфо. або результ. дослід., вміння ефект. спілк. з аудит. з усього світу, збір інфо. за доп. форм, баз даних; публікація: використ. повних речень, розрах. на чит. однією люд., комбінув. тексту і зображень, можливо схем, графіків і діаграм.

 

 

21. Поняття ІКТ. Вплив ІКТ на удосконалення процесу навчання

Поняття «ІКТ» можна визнач. як сукупн. різноманітн. технолог. інструм. і ресурсів, які вик-ся для забезп. процесу комунікації та ств., пошир., збереж. та управл. інфо. Під цими технолог. мають на увазі комп., мережа Інтернет, радіо- та телепередачі, тел. зв’язок. Зазвичай викор. типізацію засобів ІКТ за техн. озн. – програмні та апаратні. А. Зубов наз. такі компон. ІКТ:1. теорет. засади,2. методи вирішення завд.,3. засоби вирішення завд.: Засоби ІКТ поділ. на:- апаратні: ПК і його осн. складові, локал. та глобал. мережі, суч. периферійне обладн.;- програмні: сис-ні, прикладні, інструмент.

 

 

34. Проблема організації доступу учнів до Інтернету

Така проблема є суттєвою, особливо для сіл. шкіл. Щоб виріш. її слід влаштувати мозкову атаку для вчителів та адмін. школи. Шляхи виріш.: робота учнів за спец. графіком у комп. класі школи; робота в Інтернет-кафе, комп. клубі; на роботі у батьків; робота в позауроч. час (вихідні дні, практика, канік.).Слід обов'язково запис. пропозиції учасників на дошці чи аркуші паперу, можна також звернутися за доп. до вчителів для точного і швидкого формул. та запису ідей, що висловл-ся вчителями у мозковій атаці. Записані ідеї, не лише концентр. увагу вчит. та доп. міркувати над шляхами виріш. зазначених проблем. Їх письм. оформл. дозволяє вчит. після обговор. протягом наступ. 2-3 хв. запис. зазначене у своєму посібн. та, крім того, занот. свої думки, що вин. у процесі такого обговор.

 

 

Виробн. травматизм та профіл. заходи, класифік., наслідки.

ОП - це сис-ма правових, соц.-екон., організац.-техн. і лікувал.-профілакт. заходів та засобів, спрямов. на збереж. здоров'я і працезд. люд. в процесі праці.

Заходи виробн. санітарії ґрунт. на висн. гігієни праці.

Культ. виробн. і наукова організація праці безпос. стос. ОП, бо вони передбач. найправильніші і, безумовно, безпечні умови роботи на підпр.

Безпека праці - запорука її вис. продукт., бо тільки безп. техніка і прийоми дають можлив. робітникові зосеред. на продукт. роботі.

Виробн. небезп. - це можлив. впливу на працівників небезп. і шкідл. виробн. факторів, які призвод. до травм або захв.

Виробн. наз. травму, якої зазнав працівник на виробн. і яка пов'яз. з виконанням виробн. завд. Здебільшого вона вин. внасл. недодерж. вимог безп. праці.

Безпека праці - стан умов праці, при якому усунено дію на працюючих небезп. та шкідл. виробн. факторів.

Нещасні випадки на виробн. - це випадки з робітником, пов'язані з дією на нього шкідл. виробн. фактора при вик. ним труд. обов'язків або завд. керівника робіт, які приводять до травми.

До травм віднос.: переломи, опіки, поран., ураж. електр. струмом, отруєння тощо.

Виробн. травма - це травма, отримана робітником на виробн. і пов'язана з недотрим. вимог безп. праці.

Всі нещас. випадки поділ. на пов'яз. з виробн. і побутові.

Нещас. випадок вваж. пов'яз. з виробн., якщо він мав місце:

- на протязі роб.о часу (в тому числі і під час встановл. перерви);

- перед поч. і по закінч. роботи;

- при викон. робіт в позауроч. час, у вихідніі і святк. дні на терит. підпр. і поза підпр.;

- при вик. потерпілим завд. адмін. підпр.;

- по дорозі на роб. і з роб. трансп. підпр.

Адмін. несе повну відповід. тільки за нещас. випадки, пов'яз. з виробн.

При поруш. норм виробн. санітарії працюючий може отримати профзахв.

Проф. наз. захв., спричинене впливом на працівників шкідл. умов праці.

До них належ. хвороби, які вин. внасл. зміни атмосф. тиску (кесонна хвороба, гірна хвороба та ін.), хвороби внасл. впливу проф. пилу (пневмоконіози), хвороби шкіри від дії подразн. і токс. речовин (дерматити, язви) та ін. хвороби.

Профзахв., яке вин. на протязі малого проміжку часу (однієї зміни або доби) наз. гострим, а яке вин. на протязі більш тривал. часу - хронічним.

Проф. отруєння - це окрем. випадок профзахв. Отруєння може бути гострим, тобто таким, що сталося в результ. однораз. впливу на люд. вел. дози отруйної речов., і хроніч., тобто таким, що розв. протягом тривал. часу, наприклад кількох років, внасл. сис-ного впливу порівняно малих доз шкідл. речовин.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-26; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 401 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2255 - | 2025 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.