Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Техніка безпеки на фото підприємстві




ОХОРОНА ПРАЦІ

Охорона праці – це складна система правових, соціально – економічних, організаційно – технічних і лікувально – профілактичних засобів і заходів, спрямованих на збереження здоров’я і працездатності людини в процесі праці.

Охорона праці – це запорука збереження здоров’я і життя працівників. Охорона праці відіграє важливу роль як соціально – економічний чинник, оскільки ніякі виробничі показники не варті здоров’я або життя людини. Економічне значення – це й висока продуктивність праці, зниження витрат на оплату лікарняних тощо.

Професійні фотохудожники працюють в студіях або інших приміщеннях та на природі. У виробничому процесі мають місце певні небезпеки. У виробничому середовищі, тобто в сукупності фізичних, хімічних, біологічних, соціальних чинників, що діють на працівника під час виконання ним трудових обов’язків, велике значення мають безпечні умови праці – техніка безпеки.

Основна задача – не допустити виробничої травми, нещасного випадку на підприємстві, запроваджуючи профілактичні засоби та заходи щодо охорони праці.

Законодавчими актами, що визначають основні положення з питань охорони праці є загальні закони України, а також спеціальні законодавчі акти, що забезпечують гарантії прав працівників під час укладання договору, під час роботи, пільги і компенсації за тяжкі і шкідливі умови праці, відшкодування у разі втрати здоров’я або життя, обов’язкові медичні огляди тощо.

Основоположним законодавчим документом у галузі охорони праці на підприємстві «Fresh Vision» є Закон України «Про охорону праці», дія якого поширюється на всіх працівників, не залежно від Форми власного підприємства.

Нормативно – правові акти з охорони праці (НПАОП), що діють на підприємстві – це норми, правила, вимоги, положення, інструкції та інші документи, обов’язкові до виконання. Перелік законодавчих і нормативно – правових актів приводяться в реєстрі. Крім НПАОН в Україні діють санітарні норми (СН), будівельні норми і правила (БНіП).

До приміщення виконання робіт і працівників пред’являються певны вимоги з охорони праці, а саме до виробничої санітарії, мікроклімату приміщень, вентиляції, опалення, освітлення, попередження негативного впливу шкідливих і небезпечних факторів, пожежної безпеки.

Оптимальні норми температури, відносної вологості та швидкості руху повітря у виробничих приміщеннях у холодні та перехідні умови: температура повітря не нижче 20-22 С, відносна вологість повітря 40-60 %, швидкість руху повітря більше 0,2 м/с. Освітлення: природне – не менше 1/6 площі приміщення, штучне – світильники з люмінесцентними лампами білого кольору (ЛБ). На робочих місцях передбачено комбіноване освітлення (місцеве – лампа розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла та загальне). Освітленість робочих місць 500 – 1600 лк.

Вентиляційна система приміщення, що стоять окремо, природна, через фрамуги, а на 1му поверсі багатоквартирного будинку - окремо від вентиляції будинку, примусова. Шум від роботи вентиляційних установок не більше 55 дБл.

Водопостачання та водовідведення у всіх приміщеннях або централізоване або місцеве. Але воно повинно забезпечувати потреби виробничі, господарські та пожежогасіння. Рівні локальної вібрації від обладнання не повинні перевищувати допустимі норми згідно СПіН.

Організація охорони праці підприємства:

Організація охорони праці в підприємстві покладається на роботодавця. Він створює на робочому місці умови праці відповідно до нормативно – правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства у галузі охорони праці.

Робоче місце фотохудожника розташоване на відстані 1,5 м від стіни з вікнами, від інших стін на відстані 1 м, між собою робочі місця знаходяться на відстані не менше 1,5 м (коли в одному приміщенні є декілька робочих місць). Робочі місця розташовані так, щоб уникнути потрапляння в очі прямого світла. Відносно вікон робоче місце розташоване так, щоб природне світло падало на нього збоку, переважно зліва. Джерела світла розташовані з обох боків екрана паралельно напрямку погляду працюючого. Для уникнення світлових відблисків екрана, клавіатури в напрямку очей користувача, від світильників загального освітлення або сонячних променів на вікна встановили жалюзі.

Згідно з Законом України «Про охорону праці» працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих в процесі виконання робіт чи під час перебування на території, знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила користування засобами колективного та індивідуального захисту, проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

За порушення зазначених вимог працівник несе безпосередню відповідальність (адміністративну, дисциплінарну, матеріальну або кримінальну).

З метою недопущення травматизму в фотолабораторії проводиться навчання з питань охорони праці: інструктажі з охорони праці (вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий (у випадку необхідності).

Інструкції з охорони праці вивчаються безпосередньо на робочому місці перед початком роботи під розписку. Громадський контроль за додержанням законодавства з охорони праці здійснюють профспілки (технічний інспектор), а де їх немає = уповноважений трудового колективу. Державний нагляд за виконанням законодавства з питань охорони праці здійснюють територіальні управління Держгірпромнагляду (державні інспектори).

Електропостачання у підприємстві «Fresh Vision» по ступені забезпечення надійності належить до 3ї категорії з напругою 380/220 В. Контролювати стан ізоляції проводів потрібно не менше 1 разу на місяць спеціалістами.

Розслідування та облік нещасних випадків проводиться на загальних положеннях.

Успішна профілактика виробничого травматизму та професійної захворюваності можлива лише при умові ретельного вивчення їх причин, які поділені на 5 груп:

- організаційні (невиконання заходів щодо охорони праці, порушення технологічних регламентів, правил експлуатації устаткування тощо);

- санітарно – гігієнічні (поганий мікроклімат, недосконале освітлення, шум, вібрація);

- економічні (низький заробіток, неритмічність роботи тощо);

- психофізіологічні (монотонність праці, помилкові дії внаслідок втоми тощо).

З метою запобігання, попередження, недопущення травматизму або профзахворювань повинні проводитись певні заходи.

Організаційні: проведення навчання та інструктажів з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, здійснення контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці.

Технічні заходи: модернізація обладнання, перепланування його і розміщення.

Санітарно – виробничі: придбання пристроїв, які захищають від різного роду випромінення, пилу, шуму, вібрації, удосконалення вентиляційних систем, систем опалення, встановлення кондиціонерів, встановлення душових, гардеробних приміщень.

Методико – профілактичні заходи: придбання миючих та знешкоджуючих засобів, спецодягу, організація профілактичних медоглядів, лікувально – профілактичного харчування тощо.

Безпека виконуваних робіт суттєво залежить від дохідливості, швидкості та точності сприймання зорової інформації. Тому в підприємстві «Fresh Vision» широко використовуються знаки безпеки праці, які встановлюються в місцях, перебування в яких пов’язано із можливою дією шкідливих або небезпечних чинників. Вони повинні контрастно виділятися на фоні, що їх оточує та знаходиться в полі зору працівників.

Вимоги безпеки при розробці комплекту фотографій натюрморту художнього призначення з урахуванням композиційної побудови кадру із застосуванням сучасних цифрових технологій:

Безпечність виробничого процесу – це властивість виробничого процесу відповідати вимогам безпеки праці під час його проведення в умовах, установлених нормативною документацією (правильним вибором технології, вибором матеріалів, способів зберігання матеріалів тощо).

Виробничий процес не повинен забруднювати навколишнє середовище, а також спричинювати вибухи чи пожежі.

Структура виробничого процесу при фотографуванні дітей за допомогою сучасних цифрових технологій представляє собою процес підготовки, фотографування, обробки фотографій на комп’ютері.

Загальні вимоги безпеки виробничого процесу:

- застосування засобів колективного захисту працюючих;

- застосування комплексної механізації, автоматизації та комп’ютеризації виробництва;

- усунення безпосереднього контакту працівника з вихідними матеріалами; напівфабрикатами, продукцією та відходами виробництва, які чинять на нього небезпечний та шкідливий вплив;

- раціональна організація праці та відпочинку з метою профілактики монотонності;

- забезпечення пожежної безпеки об’єкта;

- своєчасне видалення та знешкодження відходів виробництва, які є джерелами шкідливих і небезпечних чинників.

Електробезпека.

Електробезпека – це система організаційних та технічних заходів і засобів, що забезпечують захист працівників від шкідливого та небезпечного впливу електричного струму, електродуги електромагнітного поля і статичної електрики (блискавки).

Електробезпека в приміщенні фото павільйону забезпечується конструкцією електроустановок, технічними способами та засобами захисту, організаційними та технічними заходами.

Технічні способи та засоби: захисне занулення, заземлення, вимикання, розділення електромереж.

Організаційні та технічні заходи: ізолювальні електрозахисті засоби, огороджувальні засоби, запобіжні електрозахисті засоби, та пристосування.

Кожен працівник зобов’язаний знати і уміти звільнити потерпілого від дії електроструму і надати першу допомогу при ураженні електричним струмом працівника.

Основним обладнанням робочого місця фотохудожника є монітор, системний блок, клавіатура, сканер та принтер. Сканер та принтер використовуються як обладнання загального використання.

Вимоги безпеки праці під час роботи на комп’ютерному обладнанні включають в себе загальні вимоги, вимоги безпеки перед початком роботи, після закінчення роботи та в аварійних ситуаціях.

Вимоги безпеки при роботі з фото обладнанням (фотоапарати, сканери, цифрові камери тощо):

При роботі з фотоапаратом

Фотоапарат – це високотехнологічна цифрова дзеркальна камера. Процес фотозйомки триває незначний проміжок часу, але вимагає уважної попередньої підготовки. Перш за все необхідно оглянути місцевість коли знімаємо на пленері, або оцінити приміщення якщо знімаємо в студії. Для початку роботи потрібно перевірити фотокамеру на наявність несправностей і перевірити якість зроблених фотознімків. Потрібно завжди уникати падіння фотокамери і механічної дії на неї. Тільки деякі види фотокамер є водостійкими, але більшість – це ті, які під дією води псуються. Фотокамеру не можна використовувати під водою. Якщо на фотокамеру попадуть краплі води, їх необхідно витирати сухою тканиною. Якщо фотокамера піддалася дії солоного повітря її необхідно протерти сильно віджатою вологою тканиною.

Не можна залишати фотокамеру біля простроїв, що випромінюють сильні магнітні поля, наприклад біля магнітів чи електродвигунів. Не потрібно використовувати фотокамеру біля сильних радіохвиль, наприклад великих антен. Сильні магнітні поля можуть визивати збої в роботі камери чи знищити дані фотозображень. Не можна залишати фотокамеру в місцях з високою температурою, наприклад в автомобілі, який стоїть на відкритому поверсі. Високі температури можуть призвести до збоїв в роботі камери. Не можна розбирати фотокамеру на окремі частини. Для видалення пилу з об’єктива, видошукача, дзеркала і фокусу вального екрану потрібно використовувати спеціальні пристрої для чищення. Не можна використовувати для чищення корпусу чи об’єктива фотокамери чистящі засоби, які містять органічні розчинники. Не можна доторкатися пальцями до електричних контактів фотокамери. Це запобігає їх корозії. Корозійовані контакти можуть слугувати причиною збоїв в роботі фотокамери. Якщо камера швидко переноситься з холоду в тепле приміщення, то на камері і її внутрішніх деталях може утворитися конденсат.

Щоб уникнути конденсації спочатку потрібно помістити фотокамеру в пластиковий пакет, що закривається. Перед витяганням камери з пакету необхідно почекайти, поки вона нагріється. При утворенні на камері конденсату не можна користуватися нею. Це запобіжить несправності камери. У разі виявлення конденсації необхідно зняти об'єктив, витягніти з камери карту пам'яті і акумулятор, і почекати, поки конденсат випарується. Камерою можна користуватися тільки після випаровування конденсату.

Якщо не плануємо використовувати камеру протягом тривалого часу, потрібно вийняти з неї акумулятор і зберігати камеру в сухому, прохолодному приміщенні з хорошою вентиляцією. Навіть у періоди, коли камера не використовується, іноді кілька разів натискаємо кнопку спуску затвора для перевірки працездатності камери. Не можна зберігати фотокамеру в приміщеннях, в яких знаходяться речовини, що викликають корозію - хімічні речовини (наприклад, в фотолабораторіях і хімічних лабораторіях).

Якщо камера не використовується протягом тривалого часу, перед використанням камери слід перевірити всі її функції. У тому випадку, якщо камера деякий час не використовувалася, чи наближається важлива зйомка, потрібно віднести камеру на перевірку до дилера Canon або перевірити камеру самостійно, щоб переконатися в її належній роботі.

Правила поводження з житко – кристалічним дисплеєм:

Хоча ЖК-дисплей виготовлений за високоточної технології і має більш ніж 99,99% ефективних пікселів, серед залишилися 0,01% - може бути кілька непрацездатних пікселів. Непрацездатні пік селі ті, що відображають тільки чорний, червоний і т.п. колір, не означають несправність. Вони не роблять впливу на записані зображення. Якщо ЖК-дисплей залишався включеним тривалий час, можлива поява залишкового зображення. Однак це тимчасове явище, яке проходить, якщо не використовувати камеру кілька днів. При низьких або високих температурах можливе уповільнення зміни зображень на ЖК-екрані або екран може виглядати темним. При кімнатній температурі звичайні властивості екрану відновлюються.

Карти пам'яті:

Для захисту карти і зберігаються на ній даних врахуйте наступне:

Не можна допускати падіння карти пам'яті, не згинати карту і не мочити її.

Не застосовувати до неї силу і не допускати механічних впливів або струсів.

Не зберігати та не використовувати карту пам'яті поблизу від об'єктів, які

створюють сильне магнітне поле, таких як телевізори, гучномовці або магніти. Необхідно уникати також місць скупчення статичної електрики. Не залишати карти пам'яті під прямими сонячними променями або поряд з нагрівальними приладами. Необхідно зберігати карту пам'яті в чохлі. Не зберігати картку пам'яті в жарких, запилених або сирих приміщеннях.

Об'єктив:

Після зняття об'єктива з камери потрібно надіти кришку об'єктива або поставте об'єктив нижнім кінцем вгору, щоб не подряпати поверхню об'єктива і не пошкодити електричні контакти.

Попередження при тривалому використанні:

При тривалій роботі в режимах серійної зйомки, фото зйомки з використанням видошукача або відеозйомки камера може сильно нагрітися. Хоча це не є несправністю, при тривалому контакті з камерою можливі незначні опіки шкіри.

Про забруднення мастилом передньої частини сенсора:

Крім того, що в фотоапарат може потрапити пил ззовні, в рідкісних випадках мастило зі внутрішніх деталей фотоапарата може потрапити на передню частину датчика. При наявності видимих ​​плям, що залишаються після автоматичного очищення сенсора, рекомендується звернутися в сервісний

центр компанії Canon для очищення сенсора.

При роботи зі сканером:

1 Обережно підніміть кришку сканера;

2 Покладіть на скло, не натискуючи сильно, матеріал, який ви хочете сканувати;

3 Опустіть обережно кришку сканера;

4 Запустіть програму для сканування зображень і скануйте зображення;

5 Потім обережно підніміть кришку, заберіть матеріали і закрийте кришку.

Під час роботи сканера забороняється піднімати кришку.

При користуванні персональним комп’ютером ПК:

1) Виконувати умови інструкції з експлуатації ПК.

При експлуатації ПК необхідно пам'ятати, що первинні мережі електроспоживання під час роботи знаходяться під напругою, яка є небезпечною для життя людини, тому необхідно користуватися справними розетками, відгалужувальними та з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електроприладами.

До роботи з ПК допускаються працівники, з якими проведений вступний інструктаж та первинний інструктаж (на робочому місці) з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки та зроблений запис про їх проведення у спеціальному журналі інструктажів. Працівники при роботі з ПК повинні дотримуватися вимог техніки безпеки, пожежної безпеки.

При виявленні в обладнанні ПК ознак несправності (іскріння, пробоїв, підвищення температури, запаху гару, ознак горіння) необхідно негайно припинити роботи, відключити усе обладнання від електромережі і терміново повідомити про це відповідних посадових осіб, спеціалістів.
Вміти діяти в разі ураження інших працівників електричним струмом або виникнення пожежі.

Знати місця розташування первинних засобів пожежегасіння, план евакуації працівників, матеріальних цінностей з приміщення в разі виникнення пожежі.

2) Вимоги до приміщення для роботи з ПК

Стіни приміщень для роботи з ПК мають бути пофарбовані чи обклеєні шпалерами пастельних кольорів з коефіцієнтом відбиття 40 - 60 %. У випадках, коли такі приміщення зорієнтовані на південь, вікна повинні обладнуватися сонцезахисними пристроями (жалюзі, штори і т. п.).
Для освітлення приміщень з ПК необхідно використовувати люмінесцентні світильники. Освітленість робочих місць у горизонтальній площині на висоті 0,8 м від підлоги повинна бути не менше 400 лк. Вертикальна освітленість у площині екрану не більше 300 лк.

У приміщеннях для роботи з ПК необхідно проводити щоденне вологе прибирання та регулярне провітрювання протягом робочого дня. Видалення пилу з екрану необхідно проводити не рідше одного разу на день.

3) Вимоги до робочого місця користувача ПК

Робочі місця для працюючих з дисплеями необхідно розташовувати таким чином, щоб до поля зору працюючого не потрапляли вікна та освітлювальні прилади. Відео термінали повинні встановлюватися під кутом 90 - 105 градусів до вікон та на відстані, не меншій 2,5 - 3 м від стіни з вікнами.
До поля зору працюючого з дисплеєм не повинні потрапляти поверхні, які мають властивість віддзеркалювання. Покриття столів повинне бути матовим з коефіцієнтом 0,25 - 0,4.

Відстань між робочими місцями з ПК повинна бути не меншою 1,5 м у ряду та не меншою 1 м між рядами. ПК повинні розміщуватися не ближче 1 м від джерела тепла.

Відстань від очей користувача до екрану повинна становити 500 - 700 мм, кут зору - 10 - 20 градусів, але не більше 40 градусів, кут між верхнім краєм відео терміналу та рівнем очей користувача повинен бути меншим 10 градусів. Найбільш вигідне є розташування екрану перпендикулярно до лінії зору користувача.

4) Вимоги до режиму праці і відпочинку користувача ПК

З метою уникнення перевантаження організму робочий день користувача ПК повинен проходити у раціональному режимі праці та відпочинку, який передбачає дотримання регламентованих перерв, їх активне проведення, систематичне проведення виробничої гімнастики, рівномірний розподіл завдань.
Загальний час роботи з відео терміналом не повинен перевищувати 50% тривалості робочого дня. Якщо виконання роботи пов'язане тільки з використанням комп'ютера, то при неможливості зміни діяльності необхідно робити перерви та паузи.

Для робіт, які виконуються з великим навантаженням, слід робити 10 - 15 хвилинну перерву через кожну годину, для мало інтенсивної роботи такі перерви слід робити через 2 години. Кількість мікро пауз (до 1 хвилини) слід визначати індивідуально.

Форми та зміст перерв можуть бути різними: виконання альтернативних допоміжних робіт, які не вимагають великого напруження, приймання їжі та ін. На початку перерв виконується гімнастика для очей, під час однієї з перерв рекомендується проведення загальної гімнастики.
Виконання фізичних вправ з нормативним навантаженням протягом робочого дня рекомендується індивідуально, залежно від відчуття втоми. Гімнастика повинна бути спрямована на корекцію вимушеної пози, покращення кровообігу, часткову компенсацію дефіциту рухливої активності.
5) Вимоги техніки безпеки до користувачів ПК

Перед початком роботи.

· Перед початком роботи на ПК користувач повинен:
пересвідчитися у цілості корпусів і блоків (обладнання) ПК;

· перевірити наявність заземлення, справність і цілість кабелів живлення, місця їх підключення.

· Забороняється вмикати ПК та починати роботу при виявлених несправностях.

Під час роботи, пересвідчившись у справності обладнання, увімкнути електроживлення ПК, розпочати роботу, дотримуючись умов інструкції з її експлуатації.
Забороняється:
- замінювати і знімні елементи або вузли та проводити перемонтаж при ввімкненому ПК;

- з'єднувати і роз'єднувати вилки та розетки первинних мереж електроживлення, які знаходяться під напругою;

- знімати кришки, які закривають доступ до струмопровідних частин мережі первинного електроживлення при ввімкненому обладнанні;

- користуватися паяльником з незаземленим корпусом;

- замінювати запобіжники під напругою;

- залишати ПК у ввімкненому стані без нагляду.

По закінченні робочого дня:

· кнопкою "ВИМК" відключити електроживлення ПК згідно з

· інструкцією експлуатації, вийнявши вилку кабелю живлення з
розетки;

· впорядкувати робоче місце користувача ПК, прибравши використане обладнання та матеріали у відведені місця;

· про виявлені недоліки у роботі ПК протягом робочого часу необхідно повідомити відповідним посадовим особам та спеціалістам.

Залишаючи приміщення після закінчення робочого дня, дотримуючись встановленого режиму огляду приміщення, необхідно:

- зачинити вікна, кватирки;

- перевірити приміщення та переконатися у відсутності тліючих
предметів;

- відключити від електромережі всі електроприлади, електрообладнання та вимкнути освітлення;

- зачинити вхідні двері приміщення на замок і ключ здати черговому охорони.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-26; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 917 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2354 - | 2220 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.