Під пожежною безпекою розуміється такий стан об’єкта, коли виключається можливість виникнення і розвитку пожежі та впливу на людей небезпечних чинників пожежі та забезпечується захист матеріальних цінностей.
Приміщення фото павільйону відноситься до категорії В, класу П – 11 а.
Згідно Закону України «Про пожежну безпеку» забезпечення пожежної безпеки є складовою частиною виробничої діяльності посадових осіб, працівників підприємств, установ, організацій. Роботодавці, власники підприємств зобов’язані розробляти комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, забезпечувати дотримання протипожежних вимог, норм, правил, а також вимог приписів і постанов державного пожежного нагляду, організовувати навчання працівників правил пожежної безпеки.
Пожежна безпека на підприємстві «Fresh Vision» забезпечується:
- системою пожежного захисту (комплексом організаційних і технічних засобів, направлених на попередження дії на працюючих негативних факторів пожежі та обмеження матеріальної шкоди);
- системою попередження пожежі (комплексом заходів і засобів, направлених на попередження пожежі). Приміщення забезпечене пожежною сигналізацією та зв’язком. Пожежні оповіщувачі ручні та автоматичні (теплові типу ИП 105 та димовий ИПД).
Основними системами комплексу заходів та засобів щодо забезпечення пожежної безпеки є система запобігання пожежі, система протипожежного захисту та система організаційно – технічних заходів.
Система запобігання пожежі – це створення умов до унеможливлювання виникнення пожежі, тобто щоб не було умов для виникнення пожежі, запобігання утворення горючого середовища, запобігання виникнення в горючому середовищі джерела запалювання. Система протипожежного захисту включає в себе сукупність заходів і засобів, спрямованих на запобігання впливу на людей небезпечних чинників пожежі та обмеження матеріальних збитків від неї.
Протипожежний захист на підприємстві забезпечується:
- створення умов для успішного гасіння пожежі, тобто встановленням в приміщеннях систем пожежної автоматики, забезпечення приміщень вогнегасниками, утримання в належному стані території, під’їздів до будівель, пожежних водоймищ, гідрантів;
- обмеження розвитку пожежі, тобто виконання вимог до оздоблювальних матеріалів, обмеження кількості горючих матеріалів;
- обмеженням розмірів та поширення пожежі, тобто дотриманням вимог по планування та розміщенню виробничих приміщень, систем вентиляції, кабельних комунікацій, встановленням систем автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння;
- забезпеченням безпечної евакуації людей та майна, тобто раціональні евакуаційні шляхи, влаштування систем протидимового захисту, застосування аварійного вимкнення устаткування та комунікацій.
Всі засоби пожежогасіння повинні знаходитися в місцях, що добре видно, захаращувати доступ до них заборонено. Використовувати пожежний інвентар та засоби пожежогасіння для господарських, виробничих та інших цілей заборонено. Увесь пожежний інвентар та засоби пожежогасіння періодично перевіряються та випробовуються з занесенням результатів в спеціальний журнал.
Всі працівники під час прийняття на роботу і щорічно проходять інструктаж з питань пожежної безпеки. Особи, що не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з пожежної безпеки, забороняється.
У разі виникнення пожежі (ознак горіння) працівник зобов’язаний негайно повідомити про цю подію по телефону 101 (пожежну охорону). При цьому необхідно назвати об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також назвати своє прізвище, повідомити процес керівника підприємства чи іншу відповідальну посадову особу. Вжити заходів до евакуації людей, гасіння пожежі та збереження майна та матеріальних цінностей.
У разі необхідності викликати інші аварійні служби.