Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Напрямки участі України в Балто-Чорноморській транспортно-логістичній інтеграції




Щодо участі України в процесах здійснення транспортно-логістичної інтеграції між транспортно-логістичними системами Балтійського моря (що вже практично сформована) та Чорного моря (що знаходиться в стані формування), слід виділити такі напрями:

1. Участь в розбудові ПЄК, що пов’язують Україну з регіоном Балтійського моря.

2. Участь в розбудові ТКТК, що пов’язують Україну з регіоном Балтійського моря.

3. Участь в річкових коридорах, що пов’язують Україну з країнами регіону Балтійського моря та надають вихід до Чорного моря.

4. Участь в контрейлерних маршрутах, що пов’язують Україну з країнами Балтійського басейну.

5. Розбудова мережі логістичних центрів в Україні за прикладом Німеччини, Литви, Польщі.

6. Ініціація та підтримка політичних та економічних угод щодо БЧТЛІ.

Три Пан’європейські коридори (№ 3, 7 та 9) безпосередньо пов’язані з БЧТЛІ та Україною. ПЄК № 3 включає залізничний та автомобільний транспорт. Протяжність основного ходу транспортного коридору становить 1640 км, у т.ч. по Україні. На території України цей коридор проходить за маршрутом Краківець - Львів - Рівне - Житомир - Київ. На ділянці Львів - Київ транспортний коридор суміщується з існуючою магістральною автодорогою М-06 Київ - Чоп, на ділянці Краківець - Львів - з існуючою автомагістраллю М-10. Зважаючи на те, що можливий транзит територією України через ПЄК №3 є одним з найбільших (поряд з ТКТК “Європа-Азія”) серед усіх МТК, що проходять через Україну, а реальний обсяг транзиту вантажів майже в 10 разів менший, ніж потенційний, то розбудову української ділянки ПЄК №3, слід вважати пріоритетним напрямком модернізації транспортної мережі та транспортно-логістичної інфраструктури України в контексті її участі в БЧ ТЛІ.

ПЄК №9, який з’єднує Фінляндію, Росію, Україну, Молдову, Румунію, Болгарію та Грецію, визнано ЄС одним з найважливіших. Його поділяють на дві частини: 1) Гельсінкі - Санкт-Петербург (в якій дуже зацікавлені Росія та ЄС); 2) Санкт-Петербург - Київ - Одеса - Бухарест - Александруполіс (яка не є пріоритетною для ЄС, а Росія більше зацікавлена в його продовженні в бік Каспійського моря). Але зацікавленість другим відрізком коридору неодноразово демонструвалася під час українсько-грецьких перемовин, що може бути основою для подальшої спільної співпраці з практичної реалізації цього проекту. До того ж Туреччина виявляє бажання подовжити ПЄК №9 від Одеси до Стамбулу (морська ділянка), що Україна підтримує.

Активно просувається реалізація ПЄК №7 (Дунайського), який передбачає поліпшення використання другої найдовшої річки Європи - Дунаю як транспортного шляху від Чорного до Північного моря (що є сусідом Балтійського). ЄС розглядає Дунайське співробітництво як один з найперспективніших проектів співпраці між країнами Центральної та Південно-Східної Європи (включаючи Україну). В системі БЧТЛІ роль ПЄК №7 полягає в тому, що він з’єднує українську ділянку Дунаю з німецькою, а розвиненість транспортної системи Німеччини дає можливість з’єднати ПЄК №7 з Балтійським морем. З трансконтинентальних (євро-азійських) транспортних коридорів (ТКТК) попередньо були розглянуті (з відображенням участі України) два з трьох, що мають відношення до БЧТЛІ - TRACECA та Чорноморське транспортне кільце (ЧТК). Але для України цікавим є як раз третій - ТКТК “Балтика - Чорне море”. Він проходить територією лише двох країн (Україна та Польща), має маршрут “Гданськ - Варшава - Ягодин - Ковель - Козятин - Жмеринка - Одеса”, безпосередньо з’єднує Чорне та Балтійське моря за найкоротшим шляхом, нарешті має готову інфраструктуру. Але за рівнем оснащення цей МТК поступається іншим коридорам на території України. Наступним напрямком участі України в системі БЧТЛІ є участь в розбудові річкових коридорів (РК). До них належать “Дніпро”, “Дніпровсько-Бузький канал”, “Одра”, “Дніпро-Даугава” (або “Херсон-Рига”). Річковий коридор “Дніпро”, який проходить територією України, Білорусі та Росії, Україна пропонує включити в перелік ПЄК. В контексті зростання транзитного потенціалу України варто згадати про проекти створення річкового коридору “Дніпро - Даугава” (або “Херсон - Рига”), який теж може з’єднати Чорне і Балтійське моря напряму відповідним каналом, який має пройти на території Білорусі через міста Вітебськ та Оршу.

До основних транспортно-логістичних центрів України у системі БЧТЛІ відносяться водні, прикордонні, внутрішні:

а) з водних ТЛЦ: Одеса, Херсон, Ізмаїл, Рені, Іллічівськ;

б) з прикордонних ТЛЦ: Ковель, Мостиська, Рава-Руська;

в) з внутрішніх ТЛЦ: Київ, Львів, Рівне, Житомир, Вінниця.

Особливої уваги при цьому вимагають ті пункти, де спостерігаються найпотужніші вантажопотоки, які входять/виходять з території України або концентруються всередині країни. Тут вже зараз слід споруджувати потужні сучасні транспортно-складські комплекси, що відповідають європейським та світовим стандартам. Це, насамперед, відноситься до Києва, Одеси, Іллічівська, Львова, Ковеля. При цьому доцільно залучати державний, приватний, іноземний капітал, а також професійних виконавців. При здійсненні проектів БЧТЛІ Україні в першу чергу слід розвивати співробітництво з Польщею, Туреччиною, Росією, Китаєм та іншими країнами Європи та Азії.

Проблема формування БЧТЛІ та участі в ній України є дуже актуальною для нашої незалежної держави і має і геополітичний вимір. Нині зусиллями країн в басейні Балтійського моря вже створена і діє інтегрована транспортно-логістична система, яка передбачає подальшу її модернізацію та перетворення морських портів у сучасні мультимодальні логістичні вузли та центри. В басейні Чорного моря, країни якого відносяться до Організації Чорноморського економічного співробітництва, частково ЄС та СНД, а також формують Пан’європейську транспортну зону, що визнана ЄС в якості пріоритетної, така робота тільки починається. Єдиним загально регіональним проектом є Чорноморське транспортне кільце, а більшість портів – застарілі та потребують термінової модернізації то логістизації. З іншого боку як до Балтійського, так і до Чорноморського басейнів виходять численні Пан’європейські та трансконтинентальні (євроазійські) транспортні коридори, більшість з яких проходять територією України. Отже, Україна, яка разом з Польщею та Литвою складає групу держав-учасниць БЧТЛІ першого порядку, повинна взяти на себе функцію центральної ланки БЧТЛІ з метою створення сучасної транспортно-логістичної системи Чорноморського басейну та її інтеграції з подібною системою Балтики. Це відповідає як геополітичним, так і геоекономічним інтересам України як незалежної європейської держави.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 628 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2214 - | 2158 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.