Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Друга група: наша група підготувала доповідь про історію заснування Харкова, як розросталося наше місто




1-ший учень: Історики наводять більше десятка гіпотез походження назви міста. На жаль, жодна з них не має достатньої кількості документів для підтвердження чи спростування. Таким чином, місто Харків було засновано на височині, де зливаються річки Лопань і Харків. Переселенці із Задніпров’я побудували тут свої житла й обнесли їх частоколом – острогом. Відповідно до одного з перших документів про місто «Именному списку жителей г. Харькова 1655 года» поселення мало 587 дорослих мешканців – чоловіків, які в майбутньому склали основу Харківського козацького полку. Точно не встановлені дата і походження назви міста, а легенди про його походження додають йому ореолу загадковості. (Одна з історій заснування міста свідчить, що заможний українець Харитон (у просторіччі – Харко) заснував хутір, що згодом перетворився на слободу, а потім на місто.)

У 1656 р. за наказом московського царя Олексія Михайловича Харків відокремився від Чугуївського воєводства у самостійне воєводство. Того ж року під керівництвом воєводи Воїна Селіфонтова почалося будівництво фортеці, яка входила в систему укріплень, передбачених для захисту південних московських земель від кримських татар. Харківська фортеця, будівництво якої завершилося в 1659 р., була розташована в межах сучасних майданів Конституції, Соборності, Палацу праці, вулиці Клочківської й мала довжину стін понад 1 км.

2-гий учень: Уже в другій половині ХVІІ ст. у Харкові з'явилися перші вулиці. Більшість їх, по суті, були дорогами, що вели в різні міста Московської держави. Такі дороги, немов сонячні промені, розходилися від фортеці в різні боки, а між ними був незабудований простір, так звані, левади. Серед перших вулиць міста: Сумська; Московська, Полтавський шлях, Зміївська.

На території окремих слобод у XVII ст. виникали вулиці, на яких селилися ремісники одного фаху. Звідси з’явилися назви таких вулиць, як: Кузнечна, Чоботарська, Римарська, Гончарівська, Коцарська та інші. На Коцарській вулиці жили ремісники, які виготовляли килими з довгою ворсою – коци, звідси пішла назва вулиці. Римарська вулиця була облюбована ремісниками, які займалися вичинкою шкіри й виготовленням шкіряних виробів. Їх називали в народі лимарями або римарями. Саме цим і пояснюється назва вулиці.

3-тій учень: Одним з перших у Харкові в другій половині XVII ст. з’явився майдан, який сьогодні називається майданом Соборності. У 1660-1662 рр. тут було побудовано острог, що примикав до фортеці. Острожна стіна “розпочиналася біля ”наугольної” Протопопівської башти, де тепер ”Палац праці“, проходила вниз до сучасної Кооперативної вулиці, а звідти, повернувши на захід, доходила до річки Лопань. Центр острогу за деякий час перетворився на великий майдан, який називали народним або торговим, тут був розташований головний міський ринок. У другій половині XVII ст. виник Миколаївський майдан (сучасний майдан Конституції). Своєю назвою він завдячує Миколаївській церкві, яка знаходилась на його території.

4-тий учень: Харків, заснований у 50-х роках XVII ст. українськими переселенцями, в своєму розвитку пройшов шлях від невеликого поселення до центру Харківського полку, в XIX ст. – центру губернії, у XX ст. – навіть на деякий час став столицею України. З 1919 до 1934 року Харків був столицею УРСР. Харків стає центром культурного розвитку та українського національного відродження. Саме у Харкові отримав розвиток архітектурний стиль – конструктивізм. Будинок Держпрому і є пам’ятником цього стилю. Планувалась масштабна реконструкція усієї центральної частини Харкова. Пам’ятником цієї епохи лишається площа Свободи – найбільша у Європі.. У Харкові встановлено кращий у світі пам’ятник Т. Г. Шевченко.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 541 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2463 - | 2219 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.