Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організація робіт з реагування на надзвичайні ситуації




 

Організація робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Для ко-ординації дій органів державної влади та органів місцевого самоврядування, ор-ганів управління та сил ЦЗ, а також організованого та планового виконання ко-мплексу заходів та робіт з ліквідації наслідків НС: 1) використовуються пункти управління та центри управління в НС; 2) утворюються спеціальні комісії з лік-відації наслідків НС; 3) призначаються керівники робіт з ліквідації наслідків НС; 4) утворюються штаби з ліквідації наслідків НС; 5) визначається потреба у силах ЦЗ; 6) залучаються сили ЦЗ до ліквідації наслідків НС. До утворення спеціальної комісії з ліквідації наслідків НС або призначення керівника робіт з ліквідації наслідків НС організацію заходів з ліквідації наслідків НС здійсню-ють відповідні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичай-них ситуацій. Загальне керівництво організацією та проведенням заходів і робіт з ліквідації наслідків НС, відновлювальних робіт здійснює залежно від рівня та характеру походження надзвичайної ситуації КМУ, Рада міністрів АРК, центра-льні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, на адміністративній території або території яких сталася НС.

Для забезпечення сталого управління суб’єктами забезпечення ЦЗ та реалі-зації функцій, передбачених на особливий період, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання використову-ється державна система пунктів управління. Для управління у режимі повся-кденного функціонування суб’єктами забезпечення ЦЗ, координації дій органів управління та сил ЦЗ, здійснення цілодобового чергування і забезпечення фун-кціонування системи збору, оброблення, узагальнення і аналізу інформації про обстановку в районах НС у системі ДСНС функціонує державний центр упра-вління в НС. На регіональному рівні у системі ДСНС функціонують центри управління в НС. У разі виникнення НС відповідні центри управління в НС бе-зпосередньо взаємодіють із штабом з ліквідації наслідків НС у разі його утво-рення і забезпечують його роботу. Розпорядження і вказівки керівника робіт з ліквідації наслідків НС для персоналу таких центрів управління в НС обов’яз-кові для виконання. У разі виникнення НС до роботи центрів управління в НС залучаються представники заінтересованих органів державної влади.

Керівник робіт з ліквідації наслідків НС призначається для безпосеред-нього управління аварійно-рятувальними та ін. невідкладними роботами під час виникнення будь-якої НС. Залежно від рівня НС керівником робіт з ліквідації наслідків НС призначається: 1) КМУ у разі виникнення НС державного рівня —


Перший віце-прем’єр-міністр, віце-прем’єр-міністр чи керівник одного з цент-ральних органів виконавчої влади або його перший заступник (заступник); 2) Радою міністрів АРК, обласною, Київською та Севастопольською міськими де-ржавними адміністраціями у разі виникнення НС регіонального рівня — пер-ший заступник або один із заступників Голови Ради міністрів АРК, голови об-ласної, Київської чи Севастопольської міських державних адміністрацій; 3) ра-йонною державною адміністрацією у разі виникнення НС місцевого рівня — один із заступників голови районної державної адміністрації; 4) виконавчим ор-ганом міської ради у разі виникнення НС місцевого рівня — один із заступни-ків міського голови; 5) сільською, селищною радою у разі виникнення НС об’є-ктового рівня — сільський, селищний голова; 6) керівником суб’єкта господа-рювання у разі виникнення НС відповідного об’єктового рівня — керівник або один із керівників суб’єкта господарювання відповідно до затвердженого роз-поділу обов’язків. До прибуття керівника робіт з ліквідації наслідків НС його обов’язки виконує керівник підрозділу (служби, формування) сил ЦЗ або опера-тивної групи (представник центру управління в НС), який прибув до зони НС першим. Якщо НС трапилася на потенційно небезпечному об’єкті або об’єкті підвищеної небезпеки, до прибуття керівника робіт з ліквідації наслідків НС його обов’язки виконує диспетчер об’єкта або особа старшого інженерно-тех-нічного персоналу, яка перебуває на зміні. У разі ліквідації наслідків НС, яка за характером та наслідками не потребує спеціального призначення керівника ро-біт з ліквідації наслідків НС, обов’язки такого керівника забезпечує керівник аварійно-рятувальної служби, що виконує ліквідацію наслідків цієї НС.

На час ліквідації наслідків НС у підпорядкування керівника робіт з лікві-дації наслідків НС переходять усі аварійно-рятувальні служби, що залучаються до ліквідації таких наслідків. Ніхто не має права втручатися в діяльність керів-ника робіт з ліквідації наслідків НС. Залежно від обставин, що склалися у зоні НС, керівник робіт з ліквідації наслідків НС самостійно приймає рішення щодо: 1) здійснення заходів з евакуації; 2) зупинення діяльності суб’єктів гос-подарювання, розташованих у зоні НС, та обмеження доступу населення до та-кої зони; 3) залучення в установленому порядку до проведення аварійно-ряту-вальних та ін. невідкладних робіт необхідних транспортних засобів, ін. майна суб’єктів господарювання, розташованих у зоні НС, аварійно-рятувальних слу-жб, а також громадян за їх згодою; 4) зупинення аварійно-рятувальних та ін. не-відкладних робіт, якщо виникла підвищена загроза життю або здоров’ю рятува-льників та ін. осіб, які беруть участь у ліквідації наслідків НС; 5) інші рішення, необхідні для ліквідації наслідків НС та забезпечення безпеки постраждалих.

Рішення керівника робіт з ліквідації наслідків НС оформляється розпо-рядженням. Підготовка розпоряджень керівника робіт з ліквідації наслідків НС, їх реєстрація в установленому порядку після підписання та доведення до вико-навців здійснюється штабом з ліквідації наслідків НС. Розпорядження керівни-ка робіт з ліквідації наслідків НС є обов’язковими для виконання всіма суб’єк-тами, які беруть участь у ліквідації наслідків НС, а також громадянами і суб’єктами господарювання, розташованими у зоні НС. Керівник робіт з лікві-дації наслідків НС, керівники аварійно-рятувальних служб мають право на пов-ну та достовірну інформацію про НС для організації робіт з ліквідації її наслід-ків і зобов’язані інформувати відповідні органи державної влади, органи місце-вого самоврядування про вжиті ними заходи. Після ліквідації наслідків НС ке-рівник робіт з ліквідації наслідків НС подає органові, що його призначив, звіт про прийняті рішення і перебіг подій під час ліквідації наслідків НС.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 963 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2676 - | 2239 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.