Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Реакція споживача на зміну цін товарів




Вплив цін на споживання при незмінному доході ілюструє крива «ціна споживання». Змінювання ціни одного з благ, наприклад зниження ціни, відкриває нові можливості перед споживачем щодо формування споживчого кошику. Припустимо, що ціна товару Х поступово знижується від Р1 до Р3. При цьому змінюється кут нахилу бюджетної лінії, вона пересувається вправо, досягаючи більш віддалених кривих байдужості. Е1, Е2, Е3 – точки оптимумів споживача (рис. 4.4.).

З’єднавши точки оптимумів плавною лінією, отримаємо криву «ціна-споживання».

Крива «ціна-споживання» показує залежність між обсягом споживання блага Х та його ціною при незмінному доході.

На її основі будується крива індивідуального попиту.

Крива індивідуального попиту показує обсяг споживання блага Х, як функцією ціни.

Для різних видів супутніх товарів крива «ціна-споживання» буде мати різний нахил, тобто для взаємодоповнюючих благ – додатний (рис. 4.4), для взаємозамінних благ – від’ємний, для нейтральних благ крива «ціна-споживання буде горизонтальною лінією.

Аналіз рис. 4.4 дозволяє визначити властивості кривої попиту:

1. Зі зниженням ціни блага Х споживач переміщується на все вищі криві байдужості, тому крива попиту відображає зміну рівня корисності для споживача: чим нижчою є ціна, тим вищий рівень добробуту вона забезпечує споживачеві.

2. У кожній точці кривої попиту споживач максимізує корисність, оскільки кожна точка кривої попиту є точкою оптимуму споживача на певному рівні корисності.

3. В міру зниження ціни товару гранична норма заміни благ зменшується, тобто відбувається дія закону спадної граничної корисності.

Попит (demand) – це кількість продукту, яку споживач хоче та може придбати за певної ціни і за визначений проміжок часу. Тобто він показує співвідношення між рівнем ціни і кількістю товару, яку буде придбано за певний відрізок часу за інших рівних умов. Ця залежність має спадний характер і носить назву закону попиту.

Ринковий попит – це сума індивідуальних попитів при певному рівня цін.

Ринковий попит обчислюється додаванням показників індивіду­ального попиту всіх покупців за кожного значення ціни. Графічно крива ринкового попиту визначається як сума горизонтальних відрізків обсягів індивідуального попиту всіх покупців даного товару за всіх можливих значень ціни.

Дослід­ження кривих ринкового попиту мають практичне значення, надають важ­ливу інформацію про рівні попиту в різних регіонах, у різних демографічних групах споживачів.

Таким чином, крива попиту та крива «ціна-споживання» – це два різні способи описання того, як змінюється кількість придбаного товару при зміні ціни на нього.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 555 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2326 - | 2078 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.