Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Модуль 1. Загальні положення фінансового права України




Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України

Головань Т.Г.

 

 

„Фінансове право України”

Навчально-методичний посібник

Харків-2014

ББК 67.9 (4УКР) 302я73

Укладач:

Головань Тетяна Георгіївна -кандидат юридичних наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін та міжнародного права юридичного факультету Інституту економіки та права Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди;

 

 

Навчально-методичний посібник з курсу „Фінансове право України” для студентів юридичного факультету. – Харків: видавництво ХНАДУ, 2014, 230с.

 

Вступ

Фінансове право - одна з галузей права України, норми якої сприяють регулюванню державою ринкових відносин. Проблеми фінансового оздоровлення країни, розбудови системи фінансово-правових норм є визначальними в системі засобів економіко-правового регулювання, тісно пов'язані з особистим добробутом кожного, ефективністю господарювання різних рівнів управління. Повнота і своєчасність виплати заробітної плати, розмір податкових відрахувань з прибутку юридичних, фізичних осіб, відрахування на соціальне страхування та в різні фонди є визначальними для діяльності не тільки загальнодержавного рівня управління. Тому усвідомлення сутності й призначення найважливіших фінансово-правових інститутів стало об'єктивною необхідністю не тільки для студентів, що навчаються за спеціальністю „Правознавство", а й усіх зацікавлених осіб.

Мета вивчення дисципліни „Фінансове пра­во України” полягає у формуванні у студентів системи знань з фінансового права і виробленні у них комплексу умінь і навичок з прак­тичного використання норм, що регулюють правовідносини у сфері фінансової діяльності.

У результаті вивчення навчальної дисципліни слухачі по­винні знати:

- поняття, зміст, завдання, методи фінансового права;

- роль та місце фінансового права у системі права;

- суть основних інститутів фінансового права;

- правову основу регулювання відносин у сфері фінансової діяльності;

- умови та підстави виникнення, зміни і припинення фінансових правовідносин;

- підстави, зміст, види та засоби забезпечення відповідальності суб'єктів фінансових правовідносин при порушенні норм фінансового, адміністративного, кримінального законодавства.

За результатами вивчення курсу студенти повинні вміти:

- вільно орієнтуватися у фінансовому законодавстві України;

- використовувати чинне фінансове законодавство для вирішення конкретних ситуацій у сфері фінансової діяльності на практичних заняттях;

- давати правильну юридичну кваліфікацію означеним фактичним фінансових правовідносин;

- правильно тлумачити та застосовувати чинне законодавс­тво України;

- аналізувати і оцінювати вихідну інформацію, яка містить ознаки порушення норми фінансового права.

Підготовка до практичних занять передбачає вивчення студентом тієї чи іншої теми не тільки на лекції, але й самостійно. Перш ніж розпочати вирішення практичних завдань студент обов’язково повинен опрацювати теоретичний матеріал за питаннями до теми шляхом використання лекційного матеріалу, запропонованої літератури, нормативно-правових актів.

Рішення практичних завдань студент повинен виконувати письмово з посиланням на статті нормативно-правових актів. Які регулюють те чи інше питання. У процесі розв’язання практичних завдань студент повинен вміти ґрунтовно аналізувати обставини справи, визначати характер правовідносин та, посилаючись на нормативно-правові акти, надати рішення по суті.

Самостійна робота студентів – одна основних форм навчального процесу в сучасній вищій школі, головний засіб опанування програмного матеріалу і практичних умінь. У структурі навчального процесу вона здійснюється, з одного боку, поза межами аудиторних занять, коли студент в основному індивідуально оволодіває знаннями, спираючись при цьому на певні вказівки та поради викладача. З іншого боку, самостійна робота – це систематична, цілеспрямована праця студента, що здійснюється під час аудиторних занять, на яких він слухає, засвоює, конспектує лекції; бере участь у семінарських заняття тощо. Для більш глибокого засвоєння матеріалу слід спробувати вирішити завдання до практичних занять, але це необхідно робити тільки за умови первинного вивчення теоретичного матеріалу. Оволодіння темою є успішним у випадку засвоєння студентом сутності ключових слів та можливості відповісти на поставлені до кожної теми питання.

Оволодіння знаннями з курсу навчальної дисципліни „Фінансове право України” є необхідною складовою професійної культури юриста та його високої кваліфікації як спеціаліста.

 


Програма дисципліни „Фінансове право України”

Модуль 1. Загальні положення фінансового права України.

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 349 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2337 - | 2015 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.