Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Грамадські організації у політичній системі суспільства




До важливих елементів політичної системи суспільства належать громадські об'єднання. Законом України «Про об'єднання громадян» передбачено незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка, тощо), два типи громадських об'єднань: громадські організації та політичні партії, які мають різну мету, порядок створення, порядок реєстрації, права. Ст. 1 цього Закону визначає, що «об'єднання громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації гром адянами своїх прав і свобод». Конституція України (ст. 37) забороняє створення таких об'єднань, метою яких є ліквідація незалежності України, зміна конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганда війни, насильства і жорстокості, розпалювання національної чи релігійної ворожнечі, замах на права і свободи громадян, здоров'я населення.

Громадська організація - це добровільне об'єднання людей, яке створене для здійснення та захисту ними своїх прав і свобод, задоволення політичних, соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів і функціонує на засадах рівності та самоврядування.

Залежно від характеру потреб, для задоволення яких утворюються громадські організації, розрізняють: організації для участі громадян у виробництві або у суспільному житті (профспілки, асоціації адвокатів тощо); організації для задоволення особистих потреб (спілка книголюбів, спортивне товариство, товариство мисливців та рибалок тощо).

аймасовіші громадські організації - це профспілки. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом професійної діяльності та утверджуються без попереднього дозволу на основі вільного вибору їхніх членів. Усі профспілки мають рівні права. Вони діють відповідно до статутів, які вони приймають, і не підлягають реєстрації у державних органах.

Одним із головних інститутів політичної системи є партії. Як суб'єкти формування владних відносин вони великою мірою визначають характер і спрямування політичного процесу, стратегію і тактику боротьби за владу, політичну стабільність суспільства. Отже, сучасна політична партія - це добровільна спільність людей, об'єднаних ідеологічно та організаційно з метою завоювання (в результаті виборів або іншими шляхами), утримання і використання державної влади для реалізації інтересів тих чи інших соціальних груп, верств, етнічних та інших спільностей. У ст. 2 Закону визначено, що «політичною партією є об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, які мають головною метою участь у виробленні державної політики, формуванні органів влади, місцевого та регіонального самоврядування і представництво в їх складі». Для реалізації своєї програми партія повинна стати правлячою, тобто зайняти в політичній системі становище, яке дає змогу визначати політику держави.

 

Форми впливу громадських об'єднань на органи держави'.

 

•S беруть участь у формуванні корпусу депутатів представницьких органів державної влади;

 

•S впливають на ефективність здійснення державних функцій;

 

•S входять до складу державних колегіальних органів як

 

їх рівноправні члени; S керівники об'єднань можуть бути суб'єктами

 

законодавчої ініціативи;

 

•S за рішенням держави приймають самостійні

 

формально-обов'язкові акти; S певні органи здійснюють контроль діяльності

 

державних органів;

 

•S за порушення деяких юридичних норм застосовують заходи громадського впливу;

 

•S

 

беруть обов'язкову участь

у прийнятті рішень державними органами з деяких питань. 82

 

Взаємодія держави з іншими елементами політичної системи

 

У створенні та функціонуванні політичної системи значну роль відіграють суспільно-політичні рухи - своєрідна форма вияву політичної активності людських мас. Суспільно-політичні рухи - це єдина соціальна організація, яка може об'єднати людей різної партійної належності для досягнення певних політичних цілей. І тим вона відрізняється від політичних партій.

 

Суспільно-політичні рухи не ставлять перед собою мету завоювати державну владу, що є характерним для політичних партій. На відміну від політичних партій, ніякими своїми структурами рухи не входять у державні інститути, хоча є частиною політичної системи суспільства.

 

Трудовий колектив - суб'єкт політичної системи, первинна ланка суспільства, специфічне об'єднання людей, метою якого є виробництво матеріальних і духовних благ та забезпечення виробничого самоврядування на базі різних видів власності. Трудові колективи здійснюють безпосередній вплив на політику країни, вони розглядають проекти

Бойфренд Ксении Бородиной выложил в Сеть откровенные фото подруги

актів органів влади й управління, висувають кандидатів у депутати рад, заслуховують звіти депутатів, виконавчих комітетів, відділів і управлінь, вирішують питання про відкликання депутатів, обирають різноманітні громадські органи тощо. Трудовий колектив відіграє значну роль у розвитку держави, впливаючи прямо й опосередковано на політичну систему та її елементи.

 

Важливе значення у політичній системі України на сучасному етапі займають органи місцевого самоврядування. Під місцевим самоврядуванням розуміють право місцевих територіальних громад - жителів села чи добровільного об'єднання у спільну громаду жителів кількох сіл, селища та міста, щоб самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Місцеве самоврядування в нашій державі має прояв у наданні територіальним громадам та їхнім органам - радам владно-управлінських повноважень. Місцеве самоврядування є формою залучення громадян України до участі в управлінні своїми справами, тому його необхідно розглядати як здійснення демократії та політичної самосвідомості на місцевому рівні.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 616 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2251 - | 2203 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.