Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ігри в Барселоні і засоби масової інформації




За організацію інформаційного забезпечення Олімпіади відповідала телерадіомовна організація (РТО-92). Вперше в історії Олімпіад Барселонські ігри спромоглися побачити на своїх телеекранах біля 3,5 млрд. чоловік. Для прикладу за ОІ в Римі, коли вперше було використано телебачення, спостерігали 400 млн. телеглядачів з 21 європейської країни.

Передача олімпійських трансляцій здійснювалася по 45 супутниковим каналам зв’язку, що на 80% перевищувало можливості Сеулу (1988). Більшість каналів було закуплено телекомпаніями США і Японії.

В Барселоні було акредитовано біля 4500 журналістів.від Європи квота складала 1850 журналістів. Американський континент представляли 1195 чоловік, Азію – 496, Африку – 119, Австралію і Океанію – 90.

Загальна площа головного прес-центру – 51 150 кв.м. тут одночасно могли працювати 11 тисяч журналістів.

 

4. Програма Олімпійських Ігор

Програми Ігор Олімпіад, під якими розуміється комплекс видів спорту і видів змагань, затверджується МОК для кожних Ігор Олімпіад і зимових ОІ одночасно з обранням олімпійського міста, тобто за 6 років до початку Ігор.

Робота над олімпійською програмою почалася на І Олімпійському конгресі у Парижі у 1894 р. (12 видів спорту).

На початку віку не було суворих принципів формування програми ОІ. Однак поступово МОК відпрацював критерії для включення видів спорту і окремих дисциплін у програму ОІ.

Тривалий період діяло правило Олімпійської хартії, відповідно якому у програму Ігор Олімпіад мали можливість бути включеними види спорту, визнані МОК в якості олімпійських і розповсюджені не менше ніж у 40 країнах трьох континентів серед чоловіків і у 25 країнах двох континентів – серед жінок. Для зимових ОІ розповсюдження видів повинно бути наступним: для чоловіків – не менше 25 країн двох континентів, для жінок – не менше 20 країн двох континентів.

Відповідно останньої редакції Олімпійської хартії (1991) у програму ОІ мають можливість бути включеними тільки види спорту, які широко розповсюджені не менше ніж у 75 країнах на чотирьох континентах – для чоловіків, і не менше ніж у 40 країнах на трьох континентах – для жінок. У програму зимових ОІ можуть бути включені види спорту, широко розповсюджені не менше ніж у 25 країнах на трьох континентах.

Наступною обов’язковою вимогою для включення виду спорту у програму ОІ є офіційне визнання цього виду спорту в якості олімпійського.

Обов’язковою умовою для визнання виду спорту у якості олімпійського є наявність МСФ, яка керує розвитком цього виду спорту і визнання федерації МОКом. У теперішній час в програмах ОІ репрезентовані такі відомі і популярні види спорту як бадмінтон, баскетбол, бейсбол, бокс, боротьба (вільна і греко-римська), велоспорт, водне поло, волейбол, гандбол, гімнастика (спортивна і художня), веслування академічне, веслування на байдарках і каное, дзюдо, кінний спорт, легка атлетика, теніс, настільний теніс, парусний спорт, плавання, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, стрільба кульова і стендова, стрільба з луку, важка атлетика, фехтування, футбол, хокей на траві.

У програми зимових ОІ включені: біатлон, бобслей, гірськолижний спорт (перегони, стрибки з трампліну, двоєборство), санний спорт, швидкісний біг на ковзанах, фігурне катання на ковзанах, хокей з шайбою, фристайл, шорт-трек. Повернулись у програми ОІ бейсбол і теніс, були також включені настільний теніс і бадмінтон.

В програму Ігор Олімпіад можуть включатися види змагань (окремих видів спорту) для чоловіків, які розповсюджені не менше ніж у 50 країнах на трьох континентах, і для жінок – не менше ніж у 35 країнах на трьох континентах. Види змагань включаються в програму не пізніше ніж за 4 роки до початку ОІ, після чого в ці Ігри ніяких доповнень та змін не вносять.

В Хартії не встановлюється верхня границя для кількості видів спорту і нема обов’язкових видів спорту. Обумовлюється тільки, що програма ОІ повинна включати не менше 15 видів спорту. Програма Ігор переглядається МОК після кожних ОІ. Ці повноваження надані сесії МОК для включення або виключення виду спорту і Виконкому МОК у відношенні дисципліни або виду змагань.

Перспективи подальшого розвитку і вдосконалення програми ОІ – надання їй динамічності, пропорційності, розширення участі жінок, видовищності більшість спеціалістів бачать у введенні квоти на кількість учасників у багатьох видах спорту. Наприклад, вже у Барселоні, у зрівнянні з Сеулом, було скорочено кількість учасників у змаганнях з важкої атлетики (з 260 до 230), боротьбі (з 440 до 360) і в ряді інших видів спорту.

Правило 56 Олімпійської хартії “Участь в ОІ” відмічає, що кількість заявлених спортсменів в індивідуальних змаганнях не повинно переважати число, встановленого для чемпіонатів світу і в любому разі не повинно переважати трьох від країни. Уточнюється, що виконком МОК може зробити виключення для окремих зимових видів спорту. В командних видах спорту як для чоловіків, иак і для жінок число команд повинно бути не менше 8 і не переважати 12.

Існує багато проблем у складанні Олімпійської програми:

- дискримінація видів спорту (наявність обов’язкових і необов’язкових видів спорту);

- популярність видів спорту (яка постійно змінюється з розвитком суспільства), відношення до виду спорту телебачення, засобів масової інформації;

- видовищність виду спорту;

- розширення участі жінок;

- введення квоти на кількість учасників у багатьох видах спорту;

- обмеження або навпаки введення дисциплін в окремих видах спорту.

 

Виникають питання по відношенню до:

- сучасного п’ятиборства (дуже дорогий вид спорту;

- фехтування (модернізація, маска з сіткою не дозволяє бачити спортсмена);

- стрільба кульова – військова дисципліна, а ОІ – боротьба за мир;

- стрільба з лука (відсутність популярності і поширеності);

- плавання, гімнастика (зменшити кількість медалей).

 

 

Тема № 11





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 599 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2487 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.