Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Органи управління і контролю Підприємства, їх компетенція. Самоврядування трудового колективу




3.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.

Управління Підприємством здійснюють - Власник, інші відповідні виконавчі органи району згідно з їх компетенцією, визначеною чинним законодавством України.

3.2. Керівництво господарською діяльністю Підприємства здійснює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади згідно з чинним законодавством.

При призначенні директора Підприємства на посаду з ним укладається контракт (договір, угода), в якому визначаються строк найму, права, обов'язки та відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення та звільнення з посади з урахуванням гарантій, передбачених контрактом та законодавством України.

3.3. Директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком віднесених діючим законодавством, цим Статутом, рішеннями Власника, якщо інше не передбачено законодавством України.

Власник майна не має права втручатися в оперативну діяльність директора Підприємства, якщо вона здійснюється в межах повноважень, встановлених діючим законодавством та цим Статутом.

3.4. Директор Підприємства:

3.4.1. діє без довіреності від імені Підприємства;

3.4.2. представляє інтереси Підприємства в усіх органах, установах, організаціях, підприємствах, інших юридичних особах, у відносинах з фізичними особами;

3.4.3. несе повну відповідальність за результати фінансово-господарської та всіх інших видів діяльності Підприємства;

3.4.4. несе відповідальність за збереження, цілісність та ефективне використання майна;

3.4.5. безпосередньо відповідає перед власником за ефективну економічну і соціальну діяльність Підприємства;

3.4.6. несе відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну;

3.4.7. створює необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечувати неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера (- ів) щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів;

3.4.8. укладає правочини, угоди, договори з дотриманням правил щодо їх укладання, передбачених цим Статутом, законодавством, рішеннями Власника, згідно яких вказані документи укладаються при умові отримання попереднього дозволу, погодження Власника;

3.4.9. у межах своєї компетенції видає накази та зобов'язаний організовувати й контролювати їх виконання;

3.4.10. забезпечує відповідно до вимог чинного законодавства України своєчасне проведення інвентаризації активів та зобов'язань Підприємства;

3.4.11. виконує рішення Власника, відповідні акти інших виконавчих органів Станично-Луганського району;

3.4.12. розпоряджається коштами та майном Підприємства у відповідності із законодавством, рішеннями Власника, відповідними актами інших виконавчих органів Станично-Луганського району;

3.4.13. затверджує посадові та робочі інструкції працівників Підприємства, контролювати їх дотримання;

3.4.14. видає довіреності, відкриває рахунки у відповідних фінансових установах;

3.4.15. затверджує штатний розпис працівників Підприємства виключно за попереднім погодженням з Власником

3.4.16. виконує інші функції згідно з діючим законодавством України.

3.5. Директор Підприємства повинен неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства України, рішень Власника, при здійснені діяльності Підприємства, в тому числі вимог щодо:

• передачі в оренду майна, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади району та перебуває на балансі Підприємства, в порядку, передбаченому чинним законодавством, рішеннями Власника;

• відчуження та передачі в позичку (безоплатне користування) майна, що належать до основних фондів Підприємства, здійснюється на конкурентних засадах, якщо інше не встановлено законом;

• подання звітів щодо діяльності Підприємства відповідним органам;

• розгляду звернень громадян, а саме щодо забезпечення об'єктивного і вчасного їх розгляду, перевірки викладених в них фактів, прийняття за результатами їх розгляду рішень відповідно до чинного законодавства та організації повідомлення громадян про наслідки розгляду вказаних звернень;

• сплати обов'язкових платежів до бюджетів та фондів, а саме щодо забезпечення своєчасного внесення до бюджетів та фондів податків та інших обов'язкових платежів у порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;

• забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам Підприємства.

3.6. Директор Підприємства відповідно до законодавства несе матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з його вини Підприємству, у випадках коли він винний у несвоєчасній виплаті заробітної плати понад один місяць, що призвело до виплати компенсацій за порушення строків виплати і за умови, що Державний бюджет України та місцеві бюджети, юридичні особи державної форми власності не мають заборгованості перед Підприємством.

3.7. Працівники Підприємства приймаються на роботу і звільняються з роботи директором Підприємства.

3.8. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь в його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють, трудові відносини працівника з Підприємством.

3.9.Трудовий колектив Підприємства:

3.9.1. затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку;

3.9.2. розглядає і вирішує відповідно до чинного законодавства необхідні питання, пов'язані з укладанням колективного договору;

3.9.3. розглядає і вирішує згідно з цим Статутом питання самоврядування трудового колективу;

3.9.4. вирішує інші питання, віднесені законодавством до компетенції трудового колективу.

3.10. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є Загальні збори трудового колективу Підприємства (надалі – Загальні збори), які скликаються по мірі необхідності власником Підприємства, Радою трудового колективу (у разі її обрання), директором Підприємства, іншими органами (особами) згідно з чинним законодавством.

Директор Підприємства зобов’язаний скликати Загальні збори на вимогу не менше 1/3 членів трудового колективу.

3.11. Загальні збори правомочні вирішувати питання у разі наявності на них не менш 2/3 членів трудового колективу Підприємства, рішення приймаються більшістю голосів від присутніх, якщо інше не передбачено цим Статутом або чинним законодавством України, шляхом таємного чи відкритого голосування.

3.12. Загальні збори можуть обирати шляхом таємного голосування не менш як 2/3 голосів терміном на три роки Раду трудового колективу чисельністю, яку визначають самостійно.

Рада трудового колективу попередньо розглядає та організовує підготовку питань, які віднесені до компетенції трудового колективу.

Рада трудового колективу правомочна вирішувати питання, віднесені до її компетенції, у разі наявності не менш як 2/3 її членів, рішення приймається більшістю голосів від присутніх.

Рада трудового колективу визначає порядок своєї роботи самостійно.

3.13. Інтереси трудового колективу представляє профспілкова організація, а в разі її відсутності - Рада трудового колективу, якщо інше не передбачено діючим законодавством.

3.14. Трудові відносини громадян, що уклали трудовий договір (контракт, угоду) з Підприємством, регулюються діючим законодавством України про працю.

3.15. Виробничі, трудові і соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства регулюються колективним договором, який укладається в термін та порядку, встановленому діючим законодавством.

3.16. Державний контроль та державний нагляд за господарською діяльністю Підприємства здійснюється відповідними органами державної влади і посадовими особами згідно діючого законодавства.

3.17. Власник або уповноважені ним органи здійснюють контроль за використанням та збереженням майна Підприємства, не втручаючись в оперативно - господарську діяльність Підприємства.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 508 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2155 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.